Samsung Galaxy Note 8 Play Store hatası 505 nasıl düzeltilir

Samsung tarafından üretilen ileri teknoloji cihazlardan biri olarak kabul edilmesine rağmen, Galaxy Note 8, yazılımla ilgili sorunlardan ve Google Play Store hatası 505 ise yine de savunmasızdır. Bu tür sorunlara ve telefonun performansını nasıl etkilediğine aşina olmak. Diğer Play Store hata mesajlarından farklı olarak, bu mesaj sinir bozucu, çünkü başarıyla indirmiş olsanız bile cihazınızın uygulamayı yüklemesini engelliyor.

Bu yüzden, bu yazıda, bu sorunla uğraşan Samsung Galaxy Note 8 kullanıcılarının bu sorundan kurtulması için bir çözüm formüle etmesine yardımcı olmak için bu hatayı 505 ele alacağım. Ancak, sorunu neyin tetiklediğini bilmediğimizden, asıl sorunu belirleyip çözene kadar temel sorun giderme prosedürlerini uygulayarak bunu ekarte etmek zorundayız. Bu makale size bir şekilde yardımcı olabilir.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefondaki en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Sizin için çalışmıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizden istediğiniz zaman bize ulaşın.

Play Store hatası 505 ile Samsung Galaxy Note 8 ile İlgili Sorunları Giderme

Bu sorun giderme prosedürünün temel amacı, asıl sorunu kolayca tespit etmek ve telefonunuzu teknolojiye getirmeden çözmek. İşte yapmanız gerekenler…

Zorla Yeniden Başlatma Gerçekleştir

Herhangi bir sorun giderme prosedürü gerçekleştirmeden önce, zorunlu bir yeniden başlatma yapan çok temel prosedürden başlamanız zorunludur. Bunu yapmak telefonunuzun hafızasını tazeleyecek ve tüm uygulamaları ve servisleri yeniden yükleyecektir. Not 8’inizi yeniden başlatmayı zorlamak için Ses Azaltma ve Güç tuşlarını birlikte 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun ve yeniden başlatana kadar bekleyin.

Cihaz hazır olduğunda herhangi bir uygulamayı indirmeyi deneyin ve 505 numaralı hatanın oluşmaya devam edip etmediğini kontrol edin. Öyleyse, sonraki yöntemi deneyin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy Note 8’i Google Play Store hatasıyla nasıl düzeltebilirim 497

İndirme Yöneticisini kontrol edin

Cihazınızın bir uygulamayı indiremediğini ve kuramadığını göz önünde bulundurmanın bir başka olasılığı, İndirme Yöneticisi devre dışı bırakılmış olmasıdır. Bu nedenle, Etkin moda ayarlı olduğundan emin olmak için aşağıdaki adımları izleyin.

    Giriş ekranında, Ayarlar’a dokunun. Uygulamalar / Uygulama Yöneticisi’ne dokunun.

Ancak, prosedürü uyguladıktan sonra 505 hatası hala ortaya çıkıyor, o zaman Play Store’un kendisinde sorun giderme zamanı geldi.

Play Store Önbelleğini ve Verilerini Sil

Google Play Store uygulamasının anormal şekilde çalışmasının nedenlerinden biri de eski dosyalar ve verilerden kaynaklanıyor. Bu yüzden şimdi yapacağımız, bu bozuk önbelleği ve verileri silmek ve yerine yenileri koymak üzere uygulamayı sıfırlamak. Yani, telefonunuz, varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri dönecektir.

    Cihazınızın Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar ve bildirimler öğesine dokunun ve ardından Tüm uygulamaları görün.

Ancak, Play Store’un önbelleğini ve verilerini silmek sorunu çözemezse bir sonraki yönteme geçin.

Ayrıca OKUYUN: 5 Samsung Galaxy Note 8 için En İyi Hızlı Şarj C Tipi Kablolar

Dosyalarınızı yedekleyin ve Master reset gerçekleştirin

Önceki yöntemleri uyguladıktan sonra hala hata mesajı oluştuğundan, yapabileceğiniz en son seçenek Not 8’inizi sıfırlamaktır. Ancak olumsuz olan, tüm dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklemeniz gerektiğidir; adım. Yedeklemeden sonra, hem Google hem de Samsung hesaplarınızı kaldırdığınızdan emin olun, böylece sıfırlama işleminden sonra cihazınız kilitlenmez. Cihazınız hazırsa telefonunuzu sıfırlamaya başlayabilirsiniz. İşte nasıl:

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca Android sistemi kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme).) ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım cihazınızdaki 505 hatasını düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    Samsung Galaxy Note 8 ile ne yapmalı çok kahkaha, durgun ve yavaş [Sorun Giderme Kılavuzu] Galaxy Note’ta Geliştirici Modunu Nasıl Etkinleştirebilirsiniz