Samsung Galaxy Note 8 S Pen Çalışmıyor Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # Note8, ana özelliği S Pen adlı bir kalemle çalışma yeteneği olan premium bir Android akıllı telefon. Bu, telefon kullanıcısının çoğu verimlilik uygulaması için genellikle gerekli olan cihaz üzerinde hassas giriş kontrolü yapmasını sağlar. Bu telefonun bazı önemli özellikleri arasında 6.3 inçlik Super AMOLED ekran, 6GB RAM’li Snapdragon 835 işlemci ve bunlardan sadece birkaçı çift 12MP arka kamera bulunuyor. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy Note 8 S Pen çalışmıyor sorununu ele alacağız.

Bir Samsung Galaxy Note 8 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Samsung Galaxy Note 8 S Pen Çalışmıyor Nasıl Onarılır

Sorun: Kore’den aldığım Galaxy Note 8’im var (256 GB) ve satın aldığımdan beri, on gün öncesine kadar iyi çalışıyor, S kalemi ekranın üst yarısına yazmıyor veya belirli bir tuşa bastığında hareket ediyor üst yarısı simgeler. Ayrıca fark ettim, S Pen işaretçisi ekranın üst yarısında yanlış yerleştirilmiş; yani bir simgeye işaret ettiğimde, işaretçi yakın bir yere işaret eder, fakat istenen yeri göstermez. Yumuşak ve sert sıfırlama da dahil olmak üzere her türlü çözümü denedim ama şans yok. Ayrıca, ucu değiştirdim ama hiçbir fark yok. Dediğim gibi Note 8 yerel olarak piyasaya sürüldüğünde cihazı Kore’den net olarak aldım. 256 GB’lık Not 8 mevcut değildi. Orijinal bellenim Korece ve yerel güncellemeler farklı olabilir ve bazı uyumsuzluk sorunu var ama emin değilim ve bu durumda nasıl düzeltileceğini bilmiyorum.

Çözüm: Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, önce cihazın S Pen ayarlarını kontrol etmektir.

    Uygulamalar> Ayarlar seçeneğine gidin. Ara öğesine dokunun ve ardından S Pen öğesini bulup seçin. Burada S Pen ayarını değiştirebilir ve değiştirebilirsiniz. İşaretçiyi aç

Manyetik telefon kılıfı kullanıyorsanız, S Pen’in çalışmasına müdahale etme ihtimali de vardır. Takılıysa telefon kapağınızı çıkarmayı deneyin ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Bir sonraki adım, S Pen’in başka bir Note cihazında kontrol ederek düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmektir. S Pen bu cihazda çalışmazsa, başka bir S Pen satın almayı düşünmelisiniz. Çalışması durumunda, sorunun hatalı bir sayısallaştırıcıdan kaynaklanma olasılığı vardır. Daha önce fabrika ayarlarına sıfırlama yaptığınızdan ve bu sorunu çözmediği için telefonunuzu bir servis merkezine götürmenizi ve kontrol ettirmenizi öneririz.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.