Samsung Galaxy Note 8 Şarj Edilmedi Çözüldü

#Samsung #Galaxy # Note8, Note serisindeki bir dizi yeni özellik getiren en son modeldir. Yalnızca dokunmatik girişle değil, aynı zamanda ekran kalemi ile de çalışan 6.3 inçlik Super AMOLED ekrana sahiptir. Telefon, 6GB RAM ile birlikte Snapdragon 835 / Exynos 8895 işlemcisini kullanıyor ve aynı anda birden fazla uygulamayı aynı anda çalıştırabiliyor. Bu sağlam bir telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy Note 8 şarj etmeme sorununu ve diğer ilgili sorunları ele alacağız.

Bir Samsung Galaxy Note 8 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak istiyorsanız, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz.

Not 8 Şarj Etmiyor

Sorun: Not 8’e sahip olun ve aniden şarj sembolü takılı değilken şarj olmaya başladı ve yüzde şarjda artış olmadı. Çeşitli kabloları denedim yardımcı olmadı. Kablosuz şarj standında her zaman şarj sembolü gösterildi, ancak her zaman yüzde veya çok yavaş artış göstermedi. Güç iyi bir ücret ile şarj yaptı. Şimdi biraz daha hızlı iken kablosuz şarj gibi görünüyor. Taktığımda şarj göstermediğini, ancak kullanım sırasında bile yüzde tutacağını ve deşarj olmayacağını (video, facebook, arama, ne olursa olsun ücretsiz) bulduğumda, fişi çekerken normal bir oran gibi görünen deşarjları . Samsung Galaxy Note 8’in şarj olmaması ve ana sıfırlama dışında yavaş şarj sorunları giderildi Sorun yok. Güç bağlantı noktasının temiz olduğundan emin olun.

Çözüm: Telefonun şarj bağlantı noktasını temizlemeyi denediyseniz ve cihazı şarj etmek için farklı kablolar kullandıysanız, bunun zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olması muhtemeldir. Telefonu bilgisayarın USB bağlantı noktasından şarj etmeyi deneyin. Telefon şarj olursa, telefonun şarj bağlantı noktasının pimlerinden biri büyük olasılıkla hasar görür. Ancak bunun bir yazılım aksaklığından kaynaklanma olasılığını ortadan kaldırmak için fabrika ayarlarına sıfırlamanızı öneririm. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, bu büyük olasılıkla arızalı bir donanım bileşeninden muhtemelen güç IC’den kaynaklanır. Bu durumda bir servis merkezinde kontrol ettirmenizi öneririz.

Not 8 Pil Çok Hızlı Bir Şekilde Boşalıyor

Sorun: Merhaba! Son zamanlarda galaksim Note 8’in pil sorunları var. Bir gece takılıp bıraktım ama çoğunlukla şarj ve ölü bir telefona uyanmak. Genel olarak pil çok çabuk bitiyor. İki gün önce, ölü bir telefonla uyandım. I takılı ve pil şarj işareti (yıldırım cıvata olanı) olurdu ama sadece bir gün boyunca şarj izin sonra bile açılmaz. Lütfen yardım et!

Çözüm: Güç ve ses azaltma düğmelerini en az 10 saniye basılı tutarak yumuşak bir sıfırlama yapmayı deneyin. Telefon hala yanıt vermiyorsa, aşağıda listelenen adımlarla devam edin.

    Telefonun şarj bağlantı noktasını basınçlı hava kullanarak temizleyin. Farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanarak telefonu en az 20 dakika şarj edin. Telefon şarj olmuyorsa, bilgisayarın USB bağlantı noktasından yapmayı deneyin. Kullanabileceğiniz bir kablosuz şarj cihazınız varsa bunu da kullanabilirsiniz.

Sorun devam ederse, bunu bir servis merkezinde kontrol ettirmelisiniz.

Not 8 Başlatma Sırasında Donuyor Sonra Kapatılıyor

Sorun: Bir arkadaşımdan bir telefon aldım ve düzeltmem istendi. Üzgünüm, ama bunun nasıl olduğundan emin değilim, ama neyin yanlış olduğunu açıklayabilirim. Telefondaki güç düğmesini basılı tuttuğumda titreşiyor, sonra Samsung Galaxy Note 8 ekranına gidiyor. Donar ve kapanır. Sonra kendi kendine tekrar titreşir ve kendini yeniden başlatmaya çalışır. ONCE Bir şekilde kilit ekranından daha Verizon ekranını aldım. Ama sonra dondu ve tekrar öldü. Gerçekten biraz yardım isterdim, her şeyi denedim.

Çözüm: Bu durumda önce yapmak isteyeceğiniz şey, telefon pilinin yeterli şarj olduğundan emin olmaktır. Telefonu şarj etmek için aşağıda listelenen adımları izleyin.

    Telefonun şarj bağlantı noktasını basınçlı hava kullanarak temizleyin. Duvar şarj cihazı kullanarak telefonu en az 20 dakika şarj edin. Telefonda şarj göstergesinin bulunduğundan emin olun.Telefonun şarj olmaması durumunda, bilgisayarın USB bağlantı noktasından şarj etmeyi deneyin. Kablosuz bir şarj cihazınız varsa, bunu kullanmayı da deneyebilirsiniz. Güç ve ses azaltma düğmelerini en az 10 saniye basılı tutarak telefonu açın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlamayı garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.