Samsung Galaxy Note 8 şarj olmuyorsa ne yapmalı [Şarj İpuçları ve Sorun Giderme Kılavuzu]

Galaxy Note 8 gibi yeni cihazlarda ortaya çıkan yaygın sorunlardan biri şarj oluyor. Bazıları, yeni bir uygulama veya yazılım güncellemesi yükledikten sonra Galaxy Note 8’in artık şarj olmuyor. Bu nedenle, telefonunuzun şarjı durduğunda suçlanacak kötü bir pil olmadığını gösterir. Birçok kişinin düşündüğünün aksine, şarj sorunlarının çoğu yazılım hataları veya sistem hataları nedeniyle ortaya çıkar. Telefonunuzun şarj sisteminin arızalanmasına neden olan bazı sahte uygulamalar, yazılım hataları ve kötü amaçlı yazılımlar olabilir. Yazılım suçlanacaksa, sorunu bazı geçici çözümlerle evde çözme şansınız olacaktır. Size bazı ek girdiler vermek için, gerektiğinde denemeniz için standart prosedürlerin ve potansiyel çözümlerin bir özetini gösterdim.

Daha ileri gitmeden önce, sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınız için bu yayını bulduysanız, telefonla ilgili yaygın olarak bildirilen sorunların çoğuna zaten değindiğimiz için Galaxy Note 8 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okuyucularımız tarafından bildirilen bazı sorunlara zaten çözümler sunduk, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalışın. Sizin için işe yaramıyorlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder’i tıklayın.

Şarj İpuçları

  Yalnızca orijinal veya Samsung şarj cihazını ve şarj aksesuarlarını kullanın. Diğer şarj cihazları Samsung Galaxy Note 8’in şarj sistemiyle uyumlu olmayabilir ve bu nedenle çalışmaz. Ancak bazıları işe yarayabilir, ancak güç girişi orijinal Samsung şarj cihazını kullanırken olduğu gibi kesin olmayabilir. Yalnızca telefonunuzla birlikte verilen OEM şarj cihazını kullanmanız önemle tavsiye edilir.Herhangi bir üçüncü taraf muhafazasını veya aksesuarlarını telefonunuzdan çıkarın. Bazen, üçüncü taraf muhafazası veya aksesuarları şarj portu ile şarj cihazı arasındaki şarj portunu veya çubuk temasını engelleme eğiliminde olabilir. Bunu ortadan kaldırmak için, koruyucu kılıfları veya diğer aksesuarları telefonunuzdan çıkarmaya çalışın, ardından bu gereçler olmadan şarj etmeyi tekrar deneyin. Güç kaynakları / prizler arasında geçiş yapın. Bazen ana sorun, kullanılan elektrik prizinin veya bağlantı noktasının yanması veya çalışmaması gibi güç kaynağından gelir. Sorununuza neden olan şeyin bu olmadığından emin olmak için mevcut güç kaynakları arasında geçiş yapmayı deneyin. Telefonunuzun şarj edip etmeyeceğini görmek için bilgisayarın USB bağlantı noktasını kullanmayı da deneyebilirsiniz.

Şarj edilmeyen Galaxy Note 8 ile ilgili sorun giderme

Not 8’inizin şarj edilmesini durdurabilecek yazılımla ilgili sorunları gidermek için aşağıdaki geçici çözümlerden birini deneyebilirsiniz.

İlk geçici çözüm: Zorunlu yeniden başlatma.

Telefonunuz hala pilin yaklaşık yüzde 20’si gibi az miktarda güce sahipse, önce zorla yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Zorunlu yeniden başlatma, telefondaki küçük yazılım sorunlarıyla uğraşırken yumuşak sıfırlamaya benzer. Donduğunda veya yanıt vermiyorken cihazı kapatmak için kullanılan simüle edilmiş bir pil çıkarma prosedürüdür. Yumuşak bir sıfırlama gibi, zorunlu yeniden başlatma da veri kaybına neden olmaz. Henüz yapmadıysanız, Samsung Galaxy Note 8’inizi yeniden başlatmaya nasıl zorlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Güç düğmesini ve Sesi Kısma düğmesini aynı anda 45 saniyeye kadar basılı tutun. Telefon yeniden başlatıldığında her iki düğmeyi de bırakın.

Telefonunuz açıldıktan sonra tekrar şarj cihazına takmayı deneyin ve şarj edip edemediğine bakın.

İkinci geçici çözüm: Arka plan uygulamalarını kapatmaya zorlayın (varsa).

Yine, bu yöntem yalnızca cihazınızda hala az miktarda güç kaldığında uygulanabilir. Özellikle arka plan uygulamalarınızdan herhangi biri kilitleniyorsa ve sonunda şarj sistemini etkiliyorsa arka plan uygulamalarını kapatmaya zorlamak sorunu çözmenin anahtarı olabilir.

  Uygulamalar tepsisini göstermek için Ana ekranın ortasından yukarı veya aşağı kaydırın. istendiğinde, onaylamak için Durmaya Zorla düğmesine tekrar dokunun.

Tüm arka plan uygulamalarını kapanmaya zorladıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın (yazılımdan sıfırlama). Sonra tekrar şarj etmeyi deneyin ve zaten çalışıp çalışmadığını görün.

Üçüncü çözüm: Telefonunuzu güvenli modda (varsa) şarj edin.

Telefonunuzu güvenli modda çalışırken şarj etmek, sorunun üçüncü taraf bir uygulamadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmenize yardımcı olabilir. Tüm üçüncü taraf uygulamaları ve hizmetleri güvenli moddayken geçici olarak devre dışı bırakılır ve böylece tüm stok uygulamaları çalışır durumda kalır. Telefonunuz güvenli moddayken şarj edilirse, üçüncü taraf bir uygulamanın ana suçlu olduğunu belirtir. Aksi takdirde, sistem çökmeleri, veri bozulması veya en kötü donanım hasarı ile uğraşmanız gerekir. Telefonunuzda hala az miktarda güç kaldıysa, güvenli modu etkinleştirmeyi ve aşağıdaki adımlarla uygulamaları teşhis etmeyi deneyin:

  Telefonunuzu kapatın.Güç düğmesini model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Samsung logosu ekranda göründüğünde Güç düğmesini serbest bırakın.Güç düğmesini bıraktıktan hemen sonra Sesi Kısma düğmesini basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli Mod etiketini gördüğünüzde Sesi Kısma düğmesini bırakın.

Telefonunuz artık güvenli modda çalışıyor olmalıdır. Şimdi, şarj cihazına takın ve şarj olup olmayacağına bakın. Telefonunuz güvenli modda çalışırken şarj edilirse, üçüncü taraf bir uygulamanın normal modda şarj edilmesini durdurduğu anlamına gelir. Bu durumda, telefonunuzun tamamen şarj olmasını sağlayın ve ardından indirdiğiniz uygulamalardan hangisinin suçlu olduğunu belirleyin. Telefonunuzun şarj etmeyi reddetmeden önce son yüklediğiniz uygulamayı hatırlamaya çalışın. Son uygulamalarınızı tek tek kaldırmanız gerekebilir.

Dördüncü çözüm: Sistem sıfırlama / fabrika verilerine sıfırlama.

Tam sistem sıfırlaması, özellikle telefonunuzun şarj sistemini bozan büyük sistem çökmeleri veya karmaşık hatalardan kaynaklanıyorsa sorunu çözmenin anahtarı olabilir. Telefonunuzda hala kalan pilin yaklaşık yüzde 20’si varsa, telefon sisteminizden her şeyi silmek ve varsayılanlara geri yüklemek için tam bir sistem sıfırlaması gerçekleştirebilirsiniz. Bu, özellikle sorun cihazınızdaki bazı zorlu hatalardan veya karmaşık sistem hatalarından kaynaklanıyorsa yardımcı olabilir. Önceden verilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Telefonunuzdaki ayarlar menüsünden veya Android kurtarma modundan fabrika verilerine sıfırlama işlemi yapabilirsiniz.

Ana sıfırlamayı veya fabrika verilerine sıfırlamayı gerçekleştirmenin daha hızlı bir yolu telefonunuzun ayarlar menüsünden yapılır. Başlamak için şu adımları izleyin:

  Uygulamalar tepsisini açmak için Ana ekrandan boş bir yere hızlıca kaydırın.Ayarlar’a dokunun ve ardından Bulut ve hesaplar’a gidin. Yedekle ve Geri Yükle’ye dokunun ve ardından Verilerimi yedekle veya Geri yükle seçeneğini etkinleştirin. Yedek oluşturma bitinceye kadar bekleyin.Ardından Geri tuşuna basarak Ayarlar menüsüne dönün.Genel Yönetim’e dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Sıfırla’ya dokunun. İstendiğinde ekran kilidi kimlik bilgilerinizi girin. Devam’a dokunun. Onaylamak için Tümünü sil’e dokunun.

Sıfırlama işlemi bitene ve telefonunuz yeniden başlatılana kadar bekleyin.

Ana sıfırlamadan sonra, telefonunuzu şarj etmeyi deneyin ve zaten amaçlandığı gibi çalışıp çalışmadığına bakın.

Diğer seçenekler

  Hizmet. Hiçbir şey işe yaramıyorsa veya Galaxy Note 8’iniz olası tüm çözümleri ve uygulanabilir geçici çözümleri tükettikten sonra hala şarj olmuyorsa, telefonunuzu sabitlemek için bir sonraki en iyi seçenek hizmettir. Cihazınız kazara düşmelerden veya sıvı maruziyetinden dolayı bir tür fiziksel veya sıvı hasarı almış olabilir. Batarya hasar görmüş olabilir veya biraz düzeltilmesi gereken diğer ilgili bileşenler olabilir. Tüm bunlar, telefonunuzu yetkili bir teknisyen tarafından muayene ettirdiğinizde onaylanabilir. Servis merkezine seyahat ederken şarj cihazını yanınızda getirin, böylece teknisyen de kontrol edebilir. Hasarlı bulunursa, bunun yerine yeni bir yedek şarj cihazı isteyebilirsiniz. Garanti. Telefonunuz hala garanti için uygunsa, servis veya değiştirme için garanti için boşuna unutmayın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Kontrol etmek isteyebileceğiniz gönderiler:

  Samsung Galaxy Note 8 gecikiyor, donuyor ve “Ne yazık ki, Ayarlar durdu” hatasını gösteriyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Bir uygulama başlatılırken Samsung Galaxy Note 8 gecikiyor, çok yavaş çalışmaya başladı [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note 8’in sıkışması nasıl düzeltilir? önyükleme döngüsünde [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note 8 “Ne yazık ki, Chrome durdu” hatasını göstermeye devam ediyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note 8 “Ne yazık ki, Telefon durdu” hatasını gösteriyor [Sorun Giderme Kılavuzu]