Samsung Galaxy Note 8 Siyah Ekran Çözüldü Ama Hala Bildirimler Alma

#Samsung #Galaxy # Note8, geçen sene piyasaya sürülen ve bu serinin önceki modellerine göre büyük bir gelişme olan en yeni Note modelidir. Telefon, birlikte verilen S Pen ile kullanımı harika hale getiren büyük bir 6.3 inç Süper AMOLED ekran kullanıyor. Bu aynı zamanda her ikisi de OIS ile gelen çift 12MP arka kamera sistemi kullanan ilk Note modelidir. Bu sağlam bir telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy Note 8 siyah ekranını ele alacağız, ancak yine de bildirim sorunu ve diğer ilgili sorunları alacağız.

Bir Samsung Galaxy Note 8 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Bu serinin önceki bölümlerine göz atmak istiyorsanız, bu bağlantıya göz atın.

Bize Facebook ve Google+ sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz.

Not 8 Siyah Ekran Ama Hala Bildirim Alma

Sorun: Samsung Galaxy Note 8 ekranım, sesi kısarak ve güç düğmesini basılı tutarak yumuşak bir sıfırlama yaptıktan sonra bile Samsung logosunu göstermiyor. Sadece düğmeleri basılı tutarken titreşir ve bildirim mavi ışığını bazen gösterir. Telefon AÇIK çünkü çağrıları ve bildirimleri alıyorum ama sadece siyah bir ekran yani hiçbir şey yapamıyorum

Çözüm: Bu özel durumda yapmak isteyeceğiniz ilk şey, aşağıda listelenen adımları izleyerek pilin yeterli şarj olduğundan emin olmaktır.

    Telefonun şarj bağlantı noktasını basınçlı hava kullanarak temizleyin. Bu bağlantı noktasında sıkışmış olabilecek kir veya kalıntıları gidermeye çalışın. Duvar şarj cihazı kullanarak telefonu en az 20 dakika şarj edin. Telefon şarj olmazsa farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Telefonun bilgisayarın USB bağlantı noktasından şarj olup olmadığını da kontrol etmelisiniz. Telefonun şarjı yeterli olduğunda, hem güç hem de ses azaltma düğmelerini en az 10 saniye basılı tutarak açmayı deneyin.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, arızalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabileceğinden, bunu bir servis merkezinde kontrol ettirmeniz gerekir.

Not 8 Ekran Sarı Renk Değişimi ile Titriyor

Sorun: Merhaba takım, Samsung’un Not 8 ile ilgili sorunlar yaşıyorum. Bu akşamın başında onunla bir posta gönderiyordum ve aniden bir şeye katılmam gerekiyordu, bu yüzden telefona baktım. Şimdi geri dönersek, ekran titremesini ve sarı ve yeşilin rengini değiştirmeye başladım. Önbelleğimi temizleyerek yöntemi denedim ama sorun hala devam ediyor. Bugün telefonun düştüğü bir hafta olmasına rağmen. Lütfen başka ne yapabilirim?

Çözüm: Görünüşe göre damla artık telefonun içindeki bir bileşeni etkilemiş olabilir. Şu anda yapılacak en iyi şey, bunun bir yazılım aksaklığından kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmektir. Telefon verilerinizi yedeklemeniz ve ardından fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir. Sıfırlamadan sonra aynı sorun devam ederse, ekran arızalı olabilir. Bunu bir servis merkezinde kontrol ettirmeniz gerekir.

Not 8 Düştükten Sonra Ekran Siyah

Sorun: Samsung Galaxy Note 8’im (satın alımdan sadece 6 ay sonra) şarj kablosu takıldığında sayaçtan yere düştü. Yaklaşık 4 feet düştü. Telefonda görünür bir hasar yok ve neredeyse bir hafta boyunca iyi çalışıyordu, sonra ekran mor kanamaya başladı ve sonra karardı. Yaklaşık bir gündür mor “damlarken” hala düzgün çalışıyordu. Telefon hala şarj olacak, ancak ekran tamamen siyah. Ne yapabilirim / yapmalıyım?

Çözüm: Düşüşün telefon ekranına zarar vermesi çok muhtemel. Şu anda yapabileceğiniz noly sorun giderme adımı, sorunun bir yazılım aksaklığından kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmektir. Telefonunuzu kurtarma modunda başlatmayı deneyin. Ekran bu modda çalışıyorsa, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekir. Sıfırlamanın telefon verilerinizi sileceğini unutmayın. Ekranın kurtarma modunda bile siyah kalması durumunda, telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Not 8 Islandıktan Sonra Ekran Yanıt Vermiyor

Sorun: Samsung Note 8 var, 1-3 saniye suya batırıldıktan sonra hala düğmeleri ve ekranı çalışıp çalışmadığını kontrol etmeye çalıştım, hatta bir kez kapatmaya ve açmaya çalıştım, ancak açtıktan sonra fark ettim ekran artık çalışmıyor. Güç + sesini kısarak sıfırlamayı denedim ve işe yaradı, ancak kapatıp kapat seçeneğine dokunduğumda ekran yanıt vermiyor. Lütfen yardım et. teşekkür ederim

Çözüm: Bu durumda yapmak isteyeceğiniz ilk şey, ekranın kuru ve herhangi bir sıvı içermediğinden emin olmaktır. Islak bir ekran genellikle dokunuşunuza cevap vermez. Ekranı mikrofiber bir bezle silin. Yüklü bir ekran koruyucunuz varsa, bunu da kaldırmayı deneyin.

Ekran zaten kuruysa ancak dokunuşunuza hala yanıt vermiyorsa (elinizin de kuru olduğundan emin olun), bir sonraki adım telefonu en az 48 saat boyunca bir torba pirinç içine yerleştirmektir. Pirinç, telefonda bulunabilecek nemi emecektir. 48 saat geçtikten sonra aynı sorunun oluşup oluşmadığını tekrar kontrol etmeyi deneyin. Bunu yaparsa, yapabileceğiniz sorun giderme adımı, kurtarma modundan fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlamayı garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.