Samsung Galaxy Note 8 Siyah Ekran Ölüm Nasıl Onarılır [Sorun Giderme Kılavuzu]

GÜNCELLEME: Ölümün siyah ekranını ele alan başka bir yazı yayınladık ama bu sefer neyin işe yarayıp neyin yaramadığını biliyoruz. Bu sorunun çözümü için Samsung Galaxy Note 8’i Siyah Ekran ile Düzeltme (kolay adımlar) sayfasını ziyaret edin.

Ölümün Siyah Ekranı (BSoD) Samsung sahipleri arasında en korkulan sorunlardan biridir ve birçok Galaxy Note 8 sahibinin de bu sorunu yaşadığı görülmektedir. Okuyucularımızdan bazıları bu sorunla ilgili olarak iletişime geçti, bu yüzden okuyucularımızın yararına bu sorunu ele almamız gerekiyor.

Deneyimlerimize dayanarak, bu sorun çok küçük bir ürün yazılımı hatası veya çökmesinden daha karmaşık bir donanım sorununa kadar değişebilir. Bu konuda yapabileceğimiz en iyi şey, bu sorunun sadece ürün yazılımı ile olması olasılığını ortadan kaldırmaktır. Öyleyse, aslında onu düzeltmek için bir çekimimiz var, ancak donanımla ilgili bir sorun varsa, telefonunuzu kontrol edip düzeltebilecek teknisyenlerimiz var. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve aynı sorundan rahatsız olduysanız, bu yayının size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Kılavuzumuza geçmeden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için Not 8 sorun giderme sayfamızı ziyaret ettiğinizden emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Siyah ekranla ilgili sorun giderme Not 8

Buradaki önceliğimiz sorunun ne olduğunu bilmektir, böylece sorunu çözebilecek bir çözüm formüle etmeye çalışabiliriz. Size her olasılığı göz ardı etmek için yapabileceğiniz bazı şeyler sunacağım ve sorun giderme işlemimizin sonunda sorun hala çözülmediyse, daha ciddi bir sorunun işareti olacaktır ve bunun için bir teknisyene danışmanız gerekebilir. söyledi. İşte size bu konuda ne yapmanızı öneririm…

Galaxy Note 8’inizi yeniden başlatmaya zorlayın

Daha önce karşılaştığımız sorunların çoğunun siyah ve yanıt vermeyen bir ekranla sonuçlanması, bir sistem çökmesinden kaynaklandı. Bu olduğunda, telefon ne yaparsanız yapın yanıt vermeyecek şekilde yanıt vermeyebilir.

Genellikle, çıkarılabilir pili olan telefonlar için, pili onlardan çıkarırız ve bir daha açmaya çalıştığınızda çalışırlar. Bununla birlikte, Not 8’de çıkarılabilir bir pil yoktur, bu nedenle bu işlemi yapamayız. Bununla birlikte, temel olarak telefon için aynı etkiye sahip olan Zorunlu Yeniden Başlatma prosedürünü uygulayarak pil bağlantısını kesebiliriz.

  Sesi Kısma tuşunu basılı tutun ve bırakmadan Güç tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 7 ila 10 saniye veya ekran aydınlanana kadar basılı tutun.

Cihazınız bunu yaptıktan sonra açılırsa, sorun sistemde küçük bir sorun veya bir çökme olabilir. Bu bir düzeltme ancak sorunun artık ileride oluşmayacağının garantisi yok.

Galaxy Note 8’inizi şarj etmeyi deneyin

Zorunlu Yeniden Başlatma prosedürü sorunu çözmediyse, yapmanız gereken bir sonraki şey, telefonu açacak kadar pil olduğundan emin olmaktır. Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın ve telefonunuzu kablonun diğer ucuna bağlayın. Her zamanki şarj işaretlerini gösterip göstermediğine bakılmaksızın, pilin biraz şarj edildiğinden emin olmak için en az on dakika şarj etmesine izin verin.

Pili şarj etmek için biraz zaman verdikten sonra, şarj olup olmadığını görmek için telefonu açmayı deneyin. Ya da daha iyisi, zorla yeniden başlatma prosedürünü tekrar yapın, ancak bu kez cihaz takılıyken. Telefon açılır ve başarılı bir şekilde açılırsa, cihazınızda ciddi bir sorun değil, boşalmış bir pil olduğundan emin olabilirsiniz. Ancak, yine de açmayı reddediyorsa, diğer yöntemleri denemeniz gerekir.

Güvenli modda çalıştırmayı deneyin

Sorunun bir uygulamadan veya iki veya daha sık olmamasından kaynaklanma olasılığı vardır, bu sistemde çakışmaya neden olma eğilimi olan üçüncü taraf uygulamalarıdır. Bu olasılığı göz ardı etmeliyiz ve bunu yapmak için, telefonunuzu güvenli modda çalıştırmayı deneyin. Bu ortamda, tüm üçüncü taraf uygulamaları ve hizmetleri geçici olarak devre dışı bırakılır, bu nedenle bu sorun bunlardan biri nedeniyle ortaya çıkarsa, telefonunuzun bu moda başlaması gerekir. Bunu sadece telefonunuzu şarj etmeyi denediyseniz ve zorunlu yeniden başlatmayı denemediyseniz yapmanız gerekir. Not 8’i güvenli modda çalıştırmayı denemek için şu adımları izleyin…

  Cihazı kapatın. Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar ses kısma tuşu Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Telefonunuzun bu moda açık olduğunu varsayarsak, bu sefer normal modda başlayıp başlamadığını görmek için normal şekilde yeniden başlatmayı deneyin. Değilse, tekrar güvenli moda önyükleme yapmanız gerekir, soruna neden olan uygulamaları arayın ve bunları tek tek kaldırın:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktaya hızlıca kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Kaldır’a dokunun. Onaylamak için Kaldır’a tekrar dokunun.

Ancak, cihaz yine de yanıt vermeyi reddederse, bir sonraki adıma geçin.

Kurtarma Modunda başlatmayı deneyin

Burada yaptığımız şey, önemli ortamlardan birine hala açılmaya devam edip etmediğini görmek için telefonunuzu her modda başlatmaya çalışmaktır, çünkü eğer varsa, cihazınızın donanımının iyi olduğundan emin olabilirsiniz.

Sorunun ürün yazılımı ile ilgili olduğunu varsayarsak, telefonunuzun performansı üzerinde gerçekten büyük etkisi olan birkaç şey yapabileceğiniz kurtarma modunda çalışma şansı vardır. Başarılı olursa, yapmanız gereken ilk şey tüm sistem önbelleklerini silmek ve değiştirmek için önbellek bölümünü silmek. Bu işe yaramazsa, telefonu fabrika varsayılan ayarlarına geri döndürecek Ana sıfırlamayı yapmayı denemelisiniz.

Not 8’i Kurtarma modunda çalıştırma ve önbellek bölümünü silme

  Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma işlemini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir ‘önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Kurtarma modu ile Not 8’de Ana sıfırlama nasıl yapılır

Tüm dosyalarınızın ve kişisel verilerinizin silineceğini ve sıfırlamadan sonra onları kurtaramayabileceğinizi unutmayın. Ama şimdi bu prosedürü yapmaktan başka seçeneğiniz yok:

  Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma işlemini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu yordamlar yardımcı olmazsa veya telefonunuz kurtarma modunda önyükleme yapamıyorsa, bir teknisyenin bakması için onu dükkana götürmeniz gerekir.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz gönderiler:

  Samsung Galaxy Note8 sürekli “Maalesef Ayarlar durdu” hatasını gösteriyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note 8 neden bildirim tepsisini otomatik olarak kapatıyor? İşte nasıl düzeltebilirsiniz… Samsung logosuna yapışan Galaxy Note8’i düzeltin [Sorun Giderme Kılavuzu] Wi-Fi’ye bağlanamayan Samsung Galaxy Note8’inizi düzeltme [Sorun Giderme Kılavuzu] Galaxy Note 8 mobil veri bağlantısı kesilmeye devam ediyor, wifi düşüşleri Samsung Galaxy Note8 cihazınızda “nem algılandı” uyarısı görünmeye devam eden nasıl düzeltilir? Sorun Giderme Kılavuzu]