Samsung Galaxy Note 8’de kilitlenmeye devam eden Instagram nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Google Play Store’daki en popüler uygulamalardan biri olan Instagram, iyi geliştirilmiş ve korunmuştur ve bununla ilgili sorunlar varsa, minimal ve çoğu zaman düzeltilmesi kolaydır. Ancak, Samsung Galaxy Note 8’in bazı sahipleri, kilitlenmeye devam ettiği bildirilen uygulamadan şikayet ediyorlar. Böyle bir sorun sadece uygulama ile sınırlı olabilir veya ciddi bir ürün yazılımı sorununun işareti olabilir.

Bu yazıda, uygulamaların çökmesiyle ilgili bir sorunu çözmek için kullandığımız çözümü sizinle paylaşacağım. Yazılımın herhangi bir şekilde değiştirilmemesi koşuluyla, bunun gibi sorunların çözülmesi oldukça kolaydır. Ancak, özel ROM’lar yükleyen sahipler için, geliştiricilerin kullanıcılara neyin işe yarayıp neyin yaramadığını bildirmek için sağladıkları değişiklik günlüğüne başvurabilirsiniz.

Daha ileri gitmeden önce, sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınız için bu yayını bulduysanız, telefonla ilgili yaygın olarak bildirilen sorunların çoğuna zaten değindiğimiz için Galaxy Note 8 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okuyucularımız tarafından bildirilen bazı sorunlara zaten çözümler sunduk, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalışın. Sizin için işe yaramıyorlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder’i tıklayın.

Galaxy Note 8’inizi çökmeye devam eden Instagram uygulamasıyla nasıl düzeltebilirsiniz?

Üçüncü taraf uygulamalarla ilgili sorunlar söz konusu olduğunda, sorun temel sorun giderme prosedürleri ile çözülmezse her zaman kaldırabilirsiniz. Bununla birlikte, deneyime dayanarak, her zaman sorundan veya uygulama ile ilgili hata mesajlarından kurtulacak bir yöntem olacaktır. Öyleyse, çökmeye devam eden Instagram’ı nasıl düzelteceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin…

İlk çözüm: Samsung Galaxy Note 8’inizi yeniden başlatın

Sorun giderme prosedürlerinin en temelidir, ancak telefonunuzla karşılaşabileceğiniz hemen hemen tüm sorunlara karşı da çok etkilidir. Bir şey yeniden başlatma sadece telefonu kapatıp tekrar açmaktan daha fazlasıdır, arka planda çalışan hizmetler ve temel işlevler de önyükleme sırasında yeniden yüklenir.

Yani, o Güç tuşuna basın ve her şeyden önce telefonunuzu yeniden başlatın. Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, yine de kilitlenip kilitlenmeyeceğini veya hatayı gösterip göstermeyeceğini öğrenmek için Instagram’ı açın. Öyleyse, bir sonraki çözüme geçin.

İkinci çözüm: Önbelleğini ve verilerini temizleyerek Instagram’ı sıfırlayın

Bu, uygulamayla ilgili herhangi bir sorun için en etkili prosedürdür. Yeniden başlatma sorunu çözmemiş olsa bile, bu sorunla ilgili yapmanız gereken son şey bu olabilir. Bunu yaparak, aslında herhangi bir nedenle bozulmuş olabilecek tüm önbelleklerini ve verilerini silerken uygulamayı varsayılan ayarlarına sıfırlarsınız. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

    Bir Ana ekrandan, tüm uygulamaları görüntülemek için dokunun ve yukarı veya aşağı kaydırın. Ana ekrandan, şuraya gidin: Ayarlar> Uygulamalar. Uygulama Yöneticisi’ne ve ardından Instagram’a dokunun. Depolama’ya dokunun. Önbelleğe TEMİZLE üzerine dokunun. Önbellek verisine dokunun.

Bundan sonra, hala kendi kendine kapanıp kapanmadığını veya hatayı gösterip göstermediğini görmek için uygulamayı açın. Telefonu Instagram sunucularıyla senkronize etmek için hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Ancak, sorun devam ederse, bir sonraki prosedürü deneyin.

Üçüncü çözüm: Instagram’ı kaldırın ve yeniden yükleyin

Bir uygulamayı yalnızca güncellemek yerine kaldırmayı ve yeniden yüklemeyi tercih etmemin nedeni, bir uygulamayı telefonunuzdan kaldırdığınızda, onunla ilişkili tüm dosyaların da kaldırılacağıdır. Bu dosyaların bazılarının sorunun nedeni olma ihtimali her zaman vardır, bu yüzden uygulamayı yeniden yüklemeden önce hepsini silmek önemlidir. Bununla, uygulamanın en son sürümüne sahip olduğunuzdan da emin olursunuz. Bu işlemleri yapmak için şu adımları izleyin…

    Bir Ana ekrandan, tüm uygulamaları görüntülemek için dokunun ve yukarı veya aşağı kaydırın. Ana ekrandan, şuraya gidin: Ayarlar> Uygulamalar. Uygulama Yöneticisi’ne ve ardından Instagram’a dokunun. KALDIR öğesine dokunun. Bildirimi gözden geçirin ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Belleğini ve diğer bağlantıları yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın.

Şimdi Snapchat’i yeniden yüklemek için şu adımları izleyin…

    Bir Ana ekrandan, tüm uygulamaları görüntülemek için dokunun ve yukarı veya aşağı kaydırın. Play Store’a dokunun. Arama kutusuna ‘instagram’ yazın. Instagram’ı seçin, ardından Yükle’ye dokunun. Devam etmek için gerekli uygulama izinlerini gözden geçirin ve Kabul Et’e dokunun.

Bundan sonra ve sorun devam ederse, sonraki yöntemi yapmanız gerekir. Uygulama sorunları bu şekilde giderilebilir, ancak uygulamayı yeniden yükledikten sonra herhangi bir nedenle sorun devam ederse, artık sorunun bellenimde olduğunu söyleyebiliriz. Yapmanız gereken bir sonraki şey cihazınızı sıfırlamaktır.

Dördüncü Çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve Ana Sıfırlamayı yapın

Üçüncü çözümü yaptıktan ve sorun devam ettikten sonra, sorunun bellenimde olması mümkündür. Uygulama ile ilgili sorunlar her zaman ilk üç çözümle düzeltilebilir, ancak telefonunuzdaki sorun devam ettiğinden, telefonunuzun performansı üzerinde gerçekten büyük bir etkisi olan yöntemi kullanma zamanı gelmiştir. Bu nedenle, tüm dosyalarınızı ve verilerinizi sıfırlama işlemi sırasında silinecekleri şekilde yedekleyin, ardından Google Kimliğinizi telefonunuzdan kaldırarak Fabrika Sıfırlama Korumasını devre dışı bırakın. Her şey hazır olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabında oturum açtıysanız Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak. Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun ve ardından tuşuna basın. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir). Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Google hesabınızı kaldırmakta zorlanıyorsanız, aşağıdaki prosedürü izleyin:

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere hızlıca kaydırın.Ayarlar> Bulut ve hesaplar’a dokunun. Hesaplar’a dokunun. Google’a hafifçe vurun. Birden fazla hesap ayarınız varsa, bu adımları her hesap için tekrarlamanız gerekir. 3 nokta simgesine dokunun. Hesabı kaldır’a dokunun. HESABI KALDIR öğesine dokunun.

Umarım bu senin için işe yarar. Bizimle paylaşmak istediğiniz başka endişeleriniz varsa, aşağıya bir yorum bırakın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.