Samsung Galaxy Note 8’inizde ekran titremesi sorunu nasıl giderilir (kolay adımlar)

Ekran titremesi gibi mobil cihazlardaki görüntü sorunları yazılım hataları veya donanım hasarıyla ilişkilendirilebilir. İkincisi, cihazda daha önce sert düşme veya sıvı maruziyeti vakaları varsa, altta yatan neden olabilir. Ancak ekran titremesi aniden ortaya çıkarsa, bunun nedeni bir sistem arızası olabilir. Kötü uygulamalar, hatalı güncelleme ve yanlış ekran ayarları genellikle yazılımla ilgili ekran hataları için yaygın tetikleyiciler arasındadır. Sorunun yazılım hatalarına bağlı olduğu düşünüldüğünde, sorunu gidermek ve gidermek için deneyebileceğiniz birkaç geçici çözüm vardır. Aşağıda vurguladığım yöntemler, Galaxy Note 8 olan belirli bir Samsung ahizesinde ekran titremesi sorunuyla uğraşırken kullanılabilir. Sinir bozucu titreyen ekranı düzeltmede daha fazla yardıma ihtiyacınız olduğunda bu geçici çözümlere başvurmaktan çekinmeyin.

Daha ileri gitmeden önce, sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınız için bu yayını bulduysanız, telefonla ilgili yaygın olarak bildirilen sorunların çoğuna zaten değindiğimiz için Galaxy Note 8 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okuyucularımız tarafından bildirilen bazı sorunlara zaten çözümler sunduk, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalışın. Sizin için işe yaramıyorlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder’i tıklayın.

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatın.

İlk durumlarda, rastgele yazılım hataları nedeniyle telefon ekranınız titriyor olabilir. Bu durumda, cihazınızı yeniden başlatarak veya yazılımdan sıfırlayarak sorunu çözebilirsiniz. Bu, ekranınızın aniden garip davranmasına neden olabilecek küçük yazılım hatalarını temizlemelidir. Cihazınızın durumuna bağlı olarak yumuşak sıfırlama veya cihazın yeniden başlatılması iki şekilde yapılabilir. Telefonunuz hala düzgün yanıt verebiliyorsa, aşağıdaki adımlarla normal şekilde yeniden başlatabilirsiniz:

  Güç kapatma istemi görüntüleninceye kadar Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun. Yeniden Başlat seçeneğine dokunun. Onaylamak için Yeniden Başlat öğesine tekrar dokunun. Yeniden başlatma işlemini tamamlamak için telefonunuzu 90 saniyeye kadar verin.

Bu arada, telefonunuz donarsa veya yanıt vermiyorsa, bunun yerine donanım tuşlarını kullanarak yumuşak bir sıfırlama gerçekleştirebilirsiniz. İşte böyle yapılır:

  Güç düğmesini ve Sesi Kısma düğmesini aynı anda 45 saniyeye kadar basılı tutun. Telefonun gücü kapandığında her iki düğmeyi de bırakın.

Her iki yöntemden de veri silinmeyeceğinden yedeklemeye gerek yoktur.

İLGİLİ YAZILAR:

  Samsung Galaxy Note 8 neden bu kadar hızlı ısınıyor ve nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note 8 tamamen öldü, kendini kapattı ve artık şarj olmuyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note 8’iniz yavaş şarj oluyor ancak pili oldukça çabuk bitiyorsa ne yapmalısınız [Sorun Giderme Kılavuzu] yeni Samsung Galaxy Note 8 açılmıyor [Sorun Giderme Kılavuzu] “Nem algılandı” uyarısı göstermeye devam eden Samsung Galaxy Note8’inizi düzeltme [Sorun Giderme Kılavuzu]

İkinci çözüm: Tüm arka plan uygulamalarından çıkın.

Arka plan uygulamaları çöktüklerinde hile yapabilir ve bu olduğunda, görüntü oluşturma da dahil olmak üzere belirli işlevler de amaçlandığı gibi etkilenebilir veya çalışmayı durdurabilir. Uygulamalarınızı özellikle çok görevli amaçlar için arka planda çalışır durumda tutmanın bir avantajı olsa da, gerçekten onları bırakmanız gereken zamanlar vardır. Arka plan uygulamalarınızın hiçbirinin ekranınızı bir noktada titremeye tetiklemediğinden emin olmak için, bunları aşağıdaki adımlarla kapanmaya zorlayın:

  Ekranın sol alt köşesinde bulunan Son uygulamalar tuşuna basın. Bunu yaptığınızda, son kullandığınız uygulamaların bir listesi gösterilir. Tek bir uygulamayı kapatmak için listeden uygulamaya dokunun ve sola veya sağa sürükleyin. Alternatif olarak, sadece X’e dokunabilirsiniz.Tüm son uygulamaları bir kerede kapatmak için, bunun yerine Tümünü Temizle seçeneğine dokunun.

Tüm arka plan uygulamalarını temizledikten sonra, yeni değişiklikleri uygulamak ve telefonun dahili belleğini yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın.

Üçüncü çözüm: Ekran ayarlarını yönetin.

Galaxy Note 8 ekranlarının titremeye başladığı benzer bir sorunla karşılaşan bazı insanlar, ekran parlaklığının bununla bir ilgisi olduğunu keşfetti. Diğerleri, ekran çok yüksek olarak ayarlanırsa, diğerleri başka bir düzeyde ekranın titremesini sağlar. Bunun telefonunuzun aynı şekilde davranmasına neden olmadığından emin olmak için ekran ayarlarını yönetmeye ve ekran parlaklığını ayarlamaya çalışın. Ekran ayarlarına, özellikle Samsung Galaxy Note 8’inizdeki ekran parlaklığına erişmek ve bunları yönetmek için:

  Durum çubuğunu aşağıya sürükleyerek bildirim panelini açın.İleri, bildirim panelini aşağıya doğru sürükleyin, ardından parlaklık ayarlama çubuğunun yanındaki oka dokunun.Kontrolleri üstte göstermek istiyorsanız, üstte Kontrolü Göster düğmesine dokunun. Ekran ayarlarını değiştirmeyi bitirdiğinizde yapılır.

Telefonunuzu yeniden başlatın ve yanıp sönen ekranı düzeltip düzeltmediğine bakın.

Dördüncü çözüm: Telefonunuzu güvenli moda getirin.

Ekran parlaklık ayarlarını yapılandırmak yardımcı olmazsa, uygulamaları teşhis etmeye devam edebilirsiniz. Bazı üçüncü taraf uygulamaları, özellikle bozuk olduklarında veya telefonunuzun ekran işlevlerini bozmuş olabilecek kötü amaçlı yazılımlar içerdiğinde suçlu olabilir. Güvenli modda önyükleme yapmak, tüm üçüncü taraf uygulamalarını devre dışı bırakır, böylece ekran titremesi sorununun indirilen bir uygulamaya yalıtılıp yalıtılmadığını belirlemeniz daha kolay olur. Galaxy Note 8’inizde güvenli modu nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  Ardından, model adı ekranının üzerindeki Güç düğmesini basılı tutun. Samsung logosu göründüğünde, Güç düğmesini bırakın. Güç düğmesini bıraktıktan hemen sonra Sesi Kısma tuşunu basılı tutun. O zamana kadar ekranın sol alt köşesinde Güvenli Mod rozetini görmelisiniz. Bu noktada, Sesi Kısma tuşunu bırakabilirsiniz.

Ekran güvenli moddayken titremiyorsa, görünüşe göre bazı kötü uygulamalar nedeniyle. Artık, telefon ekranınız titremeye başlamadan önce indirdiğiniz en son uygulamadan başlayarak tek tek uygulamaları kaldırmayı deneyebilirsiniz. Sorunun ne zaman kaybolduğunu öğrenmek için bir uygulamayı kaldırdıktan sonra yeniden başlatmayı ve test etmeyi unutmayın.

Beşinci çözüm: Ana sıfırlama yapın.

Verilen çözümlerin hiçbiri sorunu çözemezse ve Not 8 ekran titremesi devam ederse, ana sıfırlama veya fabrika verilerine sıfırlama son seçenek olarak kabul edilebilir. Bunun nedeni, bu soruna neden olan hata tetiklemeli ürün yazılımı çökmeleri gibi telefon sistemindeki daha karmaşık bir hatadan kaynaklanıyor olabilir. Ve bu hataları temizlemenin tek yolu tam sistem sıfırlamasıdır. Ancak, kişisel bilgileriniz, özelleştirilmiş ayarlarınız, indirilen uygulamalar ve dosyalar dahil olmak üzere telefon sisteminizden her şeyi sileceği için bu sıfırlamanın veri kaybına neden olacağını da belirtmek gerekir. Bununla birlikte, bir yedek oluşturmak gerekli olacaktır. Bu yöntemde bir şans elde etmek istiyorsanız, dosyalarınızı yedekleyin ve ana sıfırlamaya devam etmek için aşağıdaki adımları izleyin.

  Sesi Aç, Ana Ekran (Bixby) ve Güç düğmelerine aynı anda birkaç saniye basın. Android logosu göründüğünde, tüm düğmeleri serbest bırakın ve Android kurtarma menüsü seçeneklerinin görüntülenmesini bekleyin. Android kurtarma menüsünden Sesi Kısma tuşuna basın Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak veya seçmek için birkaç kez. Daha sonra seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Evet kadar ses kısma tuşuna basın – tüm kullanıcı verilerini sil vurgulanana kadar. Daha sonra seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Bu, ana sıfırlamayı tetikler. Sıfırlama tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat seçeneği vurgulanır. Telefonunuzu yeniden başlatmak için Güç düğmesine basın.

Alternatif olarak, Not 8’inizi ayarlar aracılığıyla sıfırlayabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Uygulamalar tepsisini açmak için Ana ekrandan boş bir yere hızlıca kaydırın.Ayarlar’a dokunun. Cloud ve hesaplara gidin. Yedekle ve geri yükle öğesine dokunun. Bunu yapmak, tüm verilerinizi silmeden önce önemli verilerinizin bir yedeğini oluşturmanıza olanak tanır.Yedeklemeler oluşturduktan sonra, Ayarlar menüsüne geri dönün.Genel Yönetim’e dokunun, üzerine gelin ve Sıfırla’ya dokunun. Ardından verilen seçeneklerden Fabrika verilerine sıfırla’yı seçin. Devam etmek için sıfırlayın. İstenirse kimlik bilgilerinizi girin. Devam’a dokunun. Ardından sıfırlamayı onaylamak için Tümünü sil’e dokunun.

Telefonunuz sıfırlamayı tamamlayıp yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin. O zamana kadar ilk kurulum işlemine devam edebilirsiniz.

Servis seçeneği

Galaxy Note 8’inizdeki hasarlı bir ekran bileşeni, sorunun altında yatan neden olabilir. Bu durumda, telefonunuzun ihtiyacı olan şey servis olduğundan yukarıda belirtilen çözümlerin hiçbiri sorunu çözemez. Bunu söyledikten sonra, cihazınızı yakındaki bir servis merkezine götürmeniz ve bunun yerine yetkili bir teknisyen tarafından teşhis ettirmeniz gerekir. Bulunan herhangi bir hasarlı bileşen, telefonunuzun düzgün bir şekilde yedeklenmesini ve çalışmasını sağlamak için uygun şekilde halledilir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Kontrol etmek isteyebileceğiniz gönderiler:

  Samsung Galaxy Note 8 gecikiyor, donuyor ve “Ne yazık ki, Ayarlar durdu” hatasını gösteriyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Bir uygulama başlatılırken Samsung Galaxy Note 8 gecikiyor, çok yavaş çalışmaya başladı [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note 8’in sıkışması nasıl düzeltilir? önyükleme döngüsünde [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note 8 “Ne yazık ki, Chrome durdu” hatasını göstermeye devam ediyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note 8 sürekli çıkıyor “Ne yazık ki, Telefon durdu” hatası [Sorun Giderme Kılavuzu] Facebook uygulaması neden sürekli çöküyor Galaxy Note 8’de nasıl ve nasıl düzeltilir? [Sorun giderme kılavuzu]