Samsung Galaxy Note 8’inizde SIM kart hatası yok nasıl düzeltilir (kolay adımlar)

Hata uyarıları, nelerin yanlış gittiğini ve düzeltmek için yapılması gerekenleri bildirmek için programlanmıştır. Bu hatalar, donanım sorunları değilse yazılımda bir sorunu ifade edebilir. Samsung Galaxy Note 8 gibi yeni cihazlarda SIM kartı yok hatası, cihazınızın SIM kartınızı algılamadığını söylüyor. SIM kart takılı olmadan gerçekleşirse, SIM kart takılmadığını belirten bir uyarı veya hatırlatma olarak görünür, böylece cihazın algılaması için SIM kart olmaz.

Ancak, hata telefonunuza takılı SIM kartla ortaya çıkarsa, kesinlikle düzeltilmesi gereken bir hatadır. Aynı cihazda SIM kart yok hatası ile ilgili yardım ararken bu sayfaya girmişseniz, bu yazı sizin için de olur. Samsung Galaxy Note 8’iniz SIM kart takılıyken bile SIM kart yok hatası yapmaya devam ederse ne yapacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin. Cihazınızla ilgili sorunları gidermek için ne zaman başlasanız başlayın.

Daha ileri gitmeden önce, bu yayını bulursanız sorununuza bir çözüm bulmaya çalışıyorsanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için Galaxy Note 8 sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeye çalışın. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatın (yazılımdan sıfırlama).

Ağ hataları, telefonunuzda rasgele oluşan küçük yazılım hatalarıyla da tetiklenebilir. Telefonunuzda ayarlarında herhangi bir değişiklik yapmadan SIM kart yok hatasıyla karşılaşırsanız, büyük olasılıkla rastgele bir ağ arızası olabilir. Çoğu zaman, bunun gibi küçük yazılım sorunları yazılım sıfırlamasıyla veya cihazın yeniden başlatılmasıyla giderilir. Eğer telefonunuzu henüz yeniden başlatmadıysanız, o zaman yapmanız gerekir. Yeni başlayanlar için Samsung Not 8’de yazılım sıfırlamanın nasıl yapıldığı:

  Güç ve Sesi Azaltma düğmelerine aynı anda 45 saniye kadar basılı tutun. Cihazınız kapandığında veya yeniden başladığında her iki düğmeyi de bırakın.

Alternatif olarak, aşağıdaki adımları izleyerek her zamanki yeniden başlatma işlemini yapabilirsiniz:

  Güç kapalı mesajı görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun. Yeniden Başlatma seçeneğine dokunun. Sonra onaylamak için Tekrar başlat’a dokunun.

O zaman bunun sorunu çözüp çözmediğine bakın. Bu yeniden başlatmaların ikisi de, pil çok düşük olmadığı sürece verilerinizi etkilemez. Bu işe yaramazsa, bir sonraki geçici çözüme geçin.

İkinci çözüm: SIM kartınızı çıkarın ve tekrar takın.

Diğer SIM hataları veya şebekeyle ilgili hatalar gibi, SIM kart yok hatası da telefonunuzdaki SIM kartı çıkartıp tekrar yerleştirerek çözülebilir. Küçük bir aksaklık değilse, muhtemelen kaybolan veya hasar gören SIM kartın kendisidir. Bunun altında yatan bir sebep olmadığından emin olmak için, Not 8’deki SIM kartı çıkartıp yeniden takmayı deneyin.

  Öncelikle, cihazınızı kapatmanız gerekir. Ardından, ekran yukarı bakacak şekilde kart tepsisini cihazın üst kenarından çıkarmak için takma / çıkarma aletini veya bir ataç kullanın. Çıkarma aletini, tepsi çıkana kadar verilen yuvaya yerleştirin. Tepsiyi yavaşça dışarı çekin. Kartın altından dikkatlice kaldırarak SIM kartı tepsiden çıkarın. Bir tırnağı veya benzeri bir aleti kullanarak çıkarmak için tepsinin karşı tarafındaki açıklığı kullanabilirsiniz. Çizikler veya ezikler gibi görünen herhangi bir hasar belirtisi olup olmadığını kontrol edin. Her şey size iyi gelirse, altın temas yüzeyleri aşağı bakacak şekilde tekrar kart tepsisine yerleştirebilirsiniz. Aksi takdirde, yeni bir SIM kart değiştirme veya başka seçenekler istemek için operatörünüze veya servis sağlayıcınıza başvurun. Yerine kilitlemek için tepsiye bastırın.

SIM tepsisi sabitlendiğinde, telefonunuzu tekrar açın ve hatanın daha önce çözülüp çözülmediğine bakın. Hala devam ederse, bir sonraki olası çözümü deneyin.

Üçüncü çözüm: Samsung Note 8’deki ağ ayarlarını sıfırlayın.

Şebeke ayarlarını sıfırladığınızda, cihazınızdaki tüm veri bağlantıları orijinal değerlerine veya fabrika varsayılanlarına geri yüklenir. Wi-Fi şebekeleri, eşleştirilmiş Bluetooth cihazları, arka plan veri senkronizasyon ayarları, şebeke seçim modu ve diğer ilgili ayarlar etkilenir, bu yüzden daha sonra tekrar ayarlamanız gerekir. Olumlu notta, SIM kart yok hatalarını tetiklemiş olabilecek yanlış veya geçersiz ağ ayarları yapılandırması da aynı şekilde silinir. Her ne zaman ayarlandıysanız, Samsung Not 8’deki ağ ayarlarını sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Uygulamalar tepsisini açmak için Giriş ekranından boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar’ı seçin. Genel Yönetim’e dokunun. Sıfırla seçeneğine gidin ve Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla seçeneğini belirleyin. Sıfırlamayı onaylamak için Sıfırla.

Sıfırlama bittiğinde telefonunuz yeniden başlar. O zamana kadar ağ kurulum işlemine devam edebilirsiniz. Sonra da aynı SIM kart yok hatası görüp görmediğinizi kontrol edin ve görün. Gerekirse bir sonraki olası çözüme geçin.

Dördüncü çözüm: Not 8 cihaz yazılımınızı mevcut en son sürüme güncelleyin.

Cihazınıza en son yazılım güncellemesini yüklemek, muhtemelen şebeke sistemindeki bazı hatalar tarafından tetiklendiğinde SIM kart yok hatasını düzeltecektir. Yazılım güncellemeleri, Not 8’iniz gibi Android cihazlarda sorunlara neden olan mevcut yazılım hatalarını gidermek için düzeltme ekleri içerir. 1 Nisan 2018 itibariyle, Android 8.0 (Oreo) işletim sistemi güncellemesi, alıcı cihazlarda hata düzeltmeleri ve yazılım geliştirmeleri sunmak üzere sunuldu .

Bu güncellemenin cihazınızda zaten mevcut olup olmadığını kontrol etmek için aşağıdaki adımları izleyin ve ardından bunu havadan yükleyin (OTA):

  Telefonunuzun Wi-Fi İnternete bağlı olduğundan emin olun. Ana Sayfa ekranından boş bir noktaya kaydırarak Uygulamalar tepsisini açın. Ayarlar’ı seçin. Yazılım Güncelleme’ye dokunun. Güncellemeleri manuel olarak indirme seçeneğini seçin. Onaylamak için Tamam’a dokunun. Güncelleme dosyası indirme ve kurulumunu başlatmaya başlayın. Yeniden başlatma mesajını görürseniz, yeni güncelleme kurulumunun tamamlandığı anlamına gelir. Telefonunuzu yeniden başlatmak ve yeni değişiklikleri uygulamak için Tamam’a dokunun.

Yeni güncellemeyi uyguladıktan sonra hala aynı hatayı yaşayıp yaşamadığınızı görün.

Beşinci çözüm: Samsung Not 8’inizde Master sıfırlama (Fabrika verilerine sıfırlama).

Sert hatalar genellikle daha gelişmiş düzeltmeler gerektirir. Önceki tüm geçici çözümleri ve olası çözümleri uyguladıktan sonra SIM kart yok hatası devam ederse çok büyük bir hata olabilir. Bu, telefonunuzun ağ sistemini bozan zor hatalardan kurtulmak için sistemi sıfırlamak için başvurmanız gerektiği anlamına gelir. Fakat önce tüm önemli verilerinizi ve kişisel bilgilerinizi yedeklemelisiniz, çünkü bu süreçte silinecekler. Başlamak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

Galaxy Note 8’inizi ayarlar menüsünden yedeklemek ve sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Uygulama tepsisini açın. Ayarlar’ı seçin. Cloud ve hesapları seçin. Yedekle ve geri yükle seçeneğine dokunun. İsterseniz, Verilerimi yedekle seçeneğini açıp kapatabilirsiniz. Ayrıca, Geri Yükleme seçeneğini de etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Yedekleme bittiğinde, Geri düğmesine dokunarak Ayarlar menüsüne geri dönün. Genel Yönetim’e dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Fabrika verilerine sıfırlama seçeneğine dokunun. , kilit ekranı bilgilerinizi girin. Devam öğesine dokunun. Ardından Tümünü Sil öğesine dokunarak sıfırlamayı onaylayın.

Telefonunuzun ana sıfırlamayı tamamlamasını bekleyin ve ardından yeniden başlatın. O zamana kadar telefonunuzu yeni olarak ayarlayabilirsiniz. Bunun SIM kart yok hatasını düzelttiğini veya başka bir servisi seçmeyi düşünmeniz gerekebileceğini görün.

Onarım seçenekleri

Cihazınızı yakındaki bir Samsung servis merkezine götürün ve yetkili bir teknisyen tarafından değerlendirilmesini sağlayın. Notunuz 8, bir önceki düşme veya sıvıya maruz kalma olayından bir tür fiziksel veya sıvı hasarı almış olabilir; bu da SIM kartına veya diğer ilgili bileşenlere zarar vermiştir. Bu durumda, cihazınız servis gerektirir.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözleri yayınlayın.

Ayrıca göz atmak isteyebileceğiniz gönderiler:

  Galaxy Note 8 mobil veri bağlantısı kesilmeye devam ediyor, wifi tekrar tekrar kapanıyor, diğer sorunlar Samsung Galaxy Note 8’im neden e-posta eklerini açamıyor veya görüntüleyemiyor ve nasıl düzeltebilirim? [Sorun Giderme Kılavuzu] İnternet kullanırken geciken Note8 Düzeltme (wifi veya mobil veride olsun) Çözüldü Samsung Galaxy Note 8 Mobil Veriler Her Zaman Yeniden Başlıyor Mobil Veriler Kullanılırken Galaxy Note8’i nasıl düzeltebilirim? ” hata