Samsung Galaxy Note 9 Ekran Bıraktıktan Sonra Titreşen Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # Note9, bu yılın başlarında piyasaya çıkan cihazların Note serisindeki son model. Bu telefon, 6,4 inç Super AMOLED ekran kullanarak bu çizgideki en büyük ekran boyutuna sahip. Ayrıca, cihazın herhangi bir uygulamayı sorunsuz bir şekilde çalıştırmasını sağlayan 8G RAM ile birleştirilmiş bir Snapdragon 845 işlemci kullanımı nedeniyle en güçlüsüdür. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, düşme sayısından sonra titreyen Galaxy Note 9 ekranının üstesinden geleceğiz.

Bu konuda Samsung Galaxy Note 9 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy Note 9 Ekran Bıraktıktan Sonra Titreşen Nasıl Onarılır

Sorun: Ben bir samsung galaxy notu 9 kullandım 4 ay boyunca mükemmel çalışıyordu. bir gün telefon elimden düştü. hemen iyi gibi görünüyordu, ancak 3 – 4 saat sonra, ekran kötü bir şekilde titremeye başladı, bazen rastgele alanlarda olan şeyler diğerlerine kıyasla neredeyse karardı. Ekran için sürekli sallanma hareketi. bazen daha da kötüye gidiyor, sonra bazen sadece birkaç dakika boyunca her şey yolunda görünüyor ama sonra ekran yine başarısız oluyor. mantıklı olsa da, her şey hala telefonda çalışıyor – dokunmatik ekran mükemmel durumda. görünmeyen bir bölgede olduğumu bildiğim bir komutu tıklasam bile, komutun yapıldığı., müzik hala çalıyor ve her şey. sadece görüntü sorunu. ne yapılmalı? düzeltmek için bir samsung yetkili dükkanına götürmek zorunda kalırsam, nasıl tamir ederler, ne kadar zaman alır ve yaklaşık maliyet ne olur? ya da her şey mükemmel durumda göründüğü için bir telefon almak istemiyor olsam da yeni bir telefon almak ekonomik mi?

Çözüm: Bu aygıtta herhangi bir sorun giderme adımı gerçekleştirmeden önce, telefonun ilk önce en yeni yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu yüklediğinizden emin olun.

Sorunun bir bileşenden kaynaklanması muhtemel olsa da, muhtemelen ekran aksamı, düşmeden zarar görürse, soruna başka bir faktörün neden olup olmadığını kontrol etmek iyi bir fikirdir. Telefonun ekranını etkileyebilecek yazılımla ilgili sorunları gidermeyi amaçlayan aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izleyin.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Telefonu yeniden başlatmak yazılımı yenileyecek ve genellikle bu sorunu çözecektir.

    Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Sesi azaltma düğmesini basılı tutarken Gç düğmesini basılı tutun. Her iki düğmeyi de 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Telefon açıldığında, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Bazen belirli üçüncü parti uygulamalar bir cihazda sorunların ortaya çıkmasına neden olur. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyordur. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonunuz genellikle önbelleğe alınmış verileri belirlenmiş bir depolama alanında saklar. Bu önbelleğe alınmış veriler, en sık kullanılan verilerin kolayca alınabilmesine olanak tanıdığından, telefonun sorunsuz çalışmasına izin verir. Bazen bu veriler bozulabilse de, telefonla ilgili sorunlara neden olabilir. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü silmeniz gerekir.

    Telefonu kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşun hepsini bırakın. Bir ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye gösterecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri görünmeden önce .Seç önbellek bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet, onları vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölüm tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yapmanız gereken son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Bu işlemi gerçekleştirmeden önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun çünkü işlemden silinecek.

    Telefonu kapatın. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorun bu noktada hala devam ediyorsa, bu kesinlikle büyük olasılıkla hatalı bir ekran montajından kaynaklanan donanım ile ilgili bir sorundur. Bu durumda, ekran değişimi şu an için tek çözümdür. Bu telefonu bir servis merkezine getirmelisiniz, böylece bunu düzeltmek için oynamak zorunda kalacağınız miktarı tam olarak öğrenebilirsiniz.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti etmiyoruz Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.