Samsung Galaxy Note 9 Ekranı Uyku Sonrası Açılmıyor Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # Note9, bugün piyasada bulunan en iyi premium Android akıllı telefon modellerinden biridir. Hem ön hem de arkada Alüminyum çerçeve ve Gorilla Glass’tan oluşan sağlam bir gövdeye sahiptir. 6,4 inç Super AMOLED ekranı, hareket halindeyken çeşitli üretkenlik görevleri üzerinde çalışmak için mükemmel bir boyut, 8GB RAM ile birleştirilmiş güçlü Snapdragon 845 işlemcisi, cihazın uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırmasını sağlar. Bu sağlam bir telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy Note 9 ekranının uykudan sonra açılmamasını ele alacağız.

Samsung Galaxy Note 9 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Samsung Galaxy Note 9 Ekranı Uyku Sonrası Açılmıyor Nasıl Onarılır

Sorun: Not 9 – Telefon açık kaldığı sürece mükemmel şekilde çalışıyor. Ekran kararınca, ne güç düğmesi ne de parmak izi ekranı yeniden açmaz. Parmak izini kullanırsam, tıkladığını ve ekranın aktif olduğunu duyabiliyorum. Önbelleği temizlemeyi denedim ve güvenli modda başladım, ancak yardımcı olmadı. Her zaman ekranda olan bir çalışmam olduğunu düşündüm, ancak ana ekran düğmesine dokunduğumda kararıyor. Yeniden başlatırsam, ekran kapanana kadar iyi çalışır.

Çözüm: Bu sorunu gidermeden önce yapmanız gereken ilk şey, telefonun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmaktır. Bir güncelleme varsa, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarına geçmeden önce indirip yüklemenizi öneririz.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Yapmanız gereken ilk şey, indirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmektir. Bu, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatarak yapılabilir.

    Telefonu kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Sorunlar bu modda ortaya çıkmazsa, büyük olasılıkla indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanır. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Önbellek bölümünü silin

Telefonunuzdaki uygulamalar önbelleğe alınmış verileri depolar ve zamanla bu genellikle bozulabilir. Bu donma, aşırı ısınma ve zayıf pil ömrü gibi bozuk sorunlar ortaya çıktığında genellikle ortaya çıkabilir. Tüm ayrı uygulamaların önbelleğe alınmış verilerini silmek yerine, telefonun önbellek bölümünü silmeniz gerekir.

    Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşu da bırakın. ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Silme önbellek bölümünü vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Dikkate alınması gereken son bir sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Telefon verileriniz işlem sırasında silineceğinden, bu adıma geçmeden önce bir yedek kopya oluşturmanız gerekir.

    Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye önce görünecektir ‘Veri silme / fabrika ayarlarına sıfırlama’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, bu büyük olasılıkla zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanır. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlamayı garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.