Samsung Galaxy Note 9 Ekranı Uykudan Sonra Açılmıyor Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # Note9, bugün piyasada bulunan en iyi premium Android akıllı telefon modellerinden biridir. Hem ön hem de arkada bir Alüminyum çerçeveden ve Gorilla Glass’dan oluşan sağlam bir gövdeye sahiptir. 6,4 inçlik Süper AMOLED ekran, hareket halindeyken çeşitli üretkenlik görevlerinde çalışmak için mükemmel boyutta iken, 8GB RAM ile birlikte güçlü Snapdragon 845 işlemcisi cihazın uygulamaları sorunsuzca çalıştırmasını sağlar. Her ne kadar bu güçlü bir performans telefonu olsa da, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, uykudan sonra açılmayan Galaxy Note 9 ekranını ele alacağız.

Bu konuda Samsung Galaxy Note 9 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy Note 9 Ekranı Uykudan Sonra Açılmıyor Nasıl Onarılır

Sorun: Not 9 – Telefon açık kaldığı sürece mükemmel çalışıyor. Ekran karardığında, ne güç düğmesi ne de parmak izi ekranı tekrar açmaz. Parmak izini kullanırsam, tıkladığını duyabiliyorum ve ekran aktif. Önbelleği temizlemeyi denedim ve güvenli modda başladım, ancak yardımcı olmadı. Her zaman ekranda olan bir işim olduğunu düşündüm, ancak ana ekran düğmesine dokunduğumda, siyah oluyor. Yeniden başlatırsam, ekran kapanana kadar iyi çalışıyor.

Çözüm: Bu sorunu gidermeden önce yapmanız gereken ilk şey, telefonun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmaktır. Bir güncelleme varsa, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarına geçmeden önce önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Yapmanız gereken ilk şey, indirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmektir. Bu işlem, telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırılmasına izin verildiğinden Güvenli Mod’da başlatarak yapılabilir.

    Telefonu kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Sorunlar bu modda ortaya çıkmazsa, büyük olasılıkla indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyordur. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Önbellek bölümünü sil

Telefonunuzdaki uygulamalar önbelleğe alınmış verileri depolar ve zamanla bu genellikle bozulabilir. Bu durum bozulduğunda donma, aşırı ısınma ve diğerleri arasında zayıf batarya ömrü gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Tüm uygulamaların önbelleğe alınmış verilerini silmek yerine, telefonun önbellek bölümünü silmelisiniz.

    Telefonu kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşun hepsini bırakın. Bir ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye gösterecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri görünmeden önce .Seç önbellek bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet, onları vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölüm tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Göz önünde bulundurulması gereken son sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Telefon verileriniz işlem sırasında silineceğinden, bu adıma geçmeden önce yedek bir kopya oluşturmanız gerekir.

    Telefonu kapatın. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözmeyi başaramazsa, bu daha önce hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabilir. Şu anda yapabileceğiniz en iyi şey, telefonu bir servis merkezine getirmek ve kontrol ettirmektir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti etmiyoruz Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.