Samsung Galaxy Note 9, Google Play Store 907 hatası ile nasıl düzeltilir?

İndirme işlemi kesintiye uğradığında, Samsung Galaxy Note 9'un sahiplerinden bazılarını bulan 907 numaralı Google Play Store hatası oluştu. En yaygın komut şu şekilde: “Uygulama indirilemiyor. Tekrar deneyin ve sorun devam ederse, yardım sorunlarını sorun. (Hata kodu: -907) ”fakat aynı zamanda bu tür bir hata da alabilirsiniz.“ Hata nedeniyle uygulama indirilemedi. (907). ”Her ikisi de aynıdır ve aynı şekilde ele alınmalıdır.

Bu yazıda, 907 numaralı hatanın neden olduğu Galaxy Note 9 sorununuzu çözmenizde size yol göstereceğim. Geçmişte bu tür bir hatayla karşılaştık. Bu nedenle, düzeltilebilecek bir veya iki şeyi biliyoruz. Bu sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bu makalenin size bir şekilde yardımcı olabileceği gibi okumaya devam edin.

Daha ileriye gitmeden önce, bu gönderiyi sorununuza çözüm bulmaya çalıştığınız için bulduysanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna zaten hitap ettiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bazılarına zaten çözüm sunduk, dolayısıyla sizinkilerle benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalıştık. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunlarımızı doldurup ankete katılın.

Şimdi, Not 9'daki 907 numaralı Google Play Store hatasından kurtulmak için yapmanız gerekenler aşağıdadır…

 1. Galaxy Note 9'u yeniden başlatmaya zorla.
 2. WiFi'yi kapatıp tekrar açıp uygulamayı tekrar indirin.
 3. Bağlantıyı yenilemek için Ağ Ayarlarını Sıfırla.
 4. Google Play Store'un önbelleğini ve verilerini temizle.
 5. Önemli dosyaları yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın.

Bir güç yeniden başlatma, uygulamaların neden olduğu küçük sorunları veya ürün yazılımındaki hataları giderebilir. Bir uygulamayı indirmeye çalışırken hatayı ilk kez karşılıyorsanız, önce sesi ve güç tuşlarını 10 saniye veya daha fazla basılı tutarak zorunlu yeniden başlatmayı denemelisiniz. Bundan sonra uygulamayı indirmeyi deneyin ve hatanın hala görünüp görünmediğine bakın.

Uygulama indirilirken bağlantı kesilmiş olabilir. WiFi kullanacağınızı sanıyorum, bu yüzden birkaç saniye kapatın ve tekrar açın. Küçük bir uygulamayı indirmeyi deneyin ve hatanın görünüp görünmediğini görün. Değilse, hata oluştuğunda indirdiğiniz aynı uygulamayı indirmeyi deneyin ve hatanın ortaya çıkıp çıkmadığına bakın.

Wifi'yi kapatıp açmanın yanı sıra, bağlantıyı yenilemenin bir başka yolu da telefonunuzdaki tüm ağ ayarlarını sıfırlamaktır. Tüm Wifi bağlantılarını silecek veya unutacak ve mobil veriler hariç her şeyi devre dışı bırakacaktır. Bunu yaptıktan sonra, bunu kullanmak istemediğiniz sürece WiFi'yi etkinleştirin ve mobil verileri devre dışı bırakın. Not 9'da ağ ayarlarını nasıl sıfırlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Uygulama ekranını açmak için Ana ekrandan boş bir noktaya hızlıca kaydırın.
 2. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla'ya dokunun.
 3. SIFIRLA AYARLAR'a dokunun.
 4. Bir PIN ayarladıysanız, onu girin.
 5. SIFIRLA AYARLAR'a dokunun. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

907 hatası, bir Play Store hatasıdır. Bu nedenle, yukarıda belirtilen işlemleri yaptıktan ve sorun devam ettikçe, önbelleğini ve verilerini temizleyerek Google Play Store'u sıfırlamanız gerekir. Play Store'un sorunsuz ve düzgün bir şekilde çalışması için sistem tarafından oluşturulan bazı önemli dosyaları silecek ve değiştirecektir. Bu, sadece bozuk bir önbellek ve veri ile ilgili bir sorun olma olasılığını dışlayacak, ancak sorun bundan sonra devam ederse, sonraki çözümü deneyin.

Ana sıfırlama, sunucuyla ilgili bir sorun olmadığı için bu sorunu düzeltebilir. Ancak, önemli dosyaların ve verilerinizin bir yedeğini, silinecekleri için cihazı gerçekten sıfırlamadan önce oluşturduğunuzdan emin olun. Her şey hazır ve hazır olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

 1. Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Samsung hesabında oturum açtıysanız, Hırsızlığa Karşı Korumayı etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerine sahip olmanız gerekir.
 2. Cihazı kapatın.
 3. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 5. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
 6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
 8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
 10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu sorun giderme rehberi size bir şekilde yardımcı olmuştur.

İLGİLİ MESAJLAR:

 • Samsung Galaxy Note 9 Nasıl Mobil Veri Ağına Otomatik Olarak Bağlanmıyor
 • Samsung Galaxy Note 9 Nasıl Pil Seviyesi Azaldığında kendi başına kapanıyor
 • Samsung Galaxy Note 9 Batarya Deşarjı Çok Hızlı Nasıl Onarılır
 • Bir güncelleme sonrasında Samsung Galaxy Note 9 WiFi geçiş anahtarı gri veya devre dışı bırakıldı

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için size bir ücret talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ama aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınıza paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da bizi takip ederek kelimeyi yayabilirsiniz.