Samsung Galaxy Note 9 klavye uygulaması mesajlaşma veya Facebook mesajı gönderirken çalışmıyor

Bir kullanıcı, Galaxy Note9'daki klavye uygulamasının, Facebook üzerinden mesajlaşırken veya mesajlaşırken normal şekilde çalışmadığını bildiriyor. Bu gönderi, bunu ele almaya çalışacaktır. Benzer bir sorununuz varsa, aşağıdan ne yapacağınızı öğrenin.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

Sorun: Facebook'ta mesajlaşırken veya mesaj gönderirken Samsung Galaxy Note 9 klavye uygulaması çalışmıyor

Son 3 gün boyunca, klavyem kısa mesaj göndermeye çalışırken veya bir Facebook mesajı almaya çalışırken durdu. Snapchat mesajında işe yarıyor ama resimlerimi kurtaramam. Ancak, seçeneklere gidip önce bir surat eklediğimde bir metin yazabilirim. Bir metin veya Fb mesajı oluşturuyorsa, yapamam. Snapchat fotoğraflarını çektiğimde, fotoğrafı kaydedemiyorum. Tüm klavye çalışmaz (bir metinde ilk önce bir metin yapılmadığı sürece) ancak Snapchat olduğumda iki alt çizgi çalışmaz. Klavye için bir uygulama yaptım, çünkü Samsung klavyesindeki dilden nefret ediyorum, bu yüzden onu kaldırdım ve sorun hala devam ediyor. Lütfen yardım et. Süper kanlı sinir bozucu. Ülke, Nz Telefon, Taşıyıcı, 2degrees Sürüm, geçen hafta güncellendi Hata kodu yok (Bunu seçmeme izin vermeyeceği için my.phone'dan giriyorum)

Çözüm: Sorun bir klavye hatası, başka bir uygulama ile ilgili bir sorun veya bir yazılım hatası nedeniyle olabilir. Öğrenmek için bir dizi sorun giderme adımı yapmanız gerekir.

Uygulamalardan çık

Bir klavye uygulaması, çoğu diğer uygulamalarda olduğu gibi çoğu zaman arka planda çalışan uygulamalardan biridir. Bazen, uygulama uzun süre çalıştırdıktan sonra geçici bir hata geliştirebilir. Durumun bu olup olmadığını görmek için, çalışmayı durdurarak zorlayarak bozabilirsiniz. Daha sonra telefonu yeniden başlatabilir ve nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

Bir uygulamayı durdurmaya veya çıkmaya zorlamak için:

 1. Bir Giriş ekranından, uygulama ekranına erişmek için ekranın ortasından yukarı veya aşağı kaydırın.
 2. Ayarlara git.
 3. Uygulamalar'a dokunun.
 4. Tüm uygulamaların seçildiğinden emin olun (sol üst). Gerekiyorsa, açılır menü simgesine ve ardından sağ üstteki simgeye dokunun.
 5. Bulun ve uygun uygulamayı seçin. Sistem uygulamaları görünmüyorsa, Menü simgesine Menü (sağ üst) ve ardından Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun.
 6. KUVVET DURDUR'a dokunun.
 7. Onaylamak için mesajı gözden geçirin ve ardından DUR DURDUR öğesine dokunun.

Zorla yeniden başlat

Bazen, bu basit prosedür, sistem uzun bir süre çalıştıktan sonra geliştirilen hataları düzeltebilir. Note9'unuzu yeniden başlatmak için manuel olarak zorlayarak, eski pillerin çıkarılabilir pil paketlerinde, sistemi yenilemenin etkili bir yolu olan bir batarya çekmeyi simüle ediyorsunuz. Bunu henüz denemediyseniz, yapabileceğiniz adımlar şunlardır:

 1. Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 10 saniye boyunca veya aygıtın gücü kapanıncaya kadar basılı tutun. Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin.
 2. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme'yi seçin. Mevcut seçenekleri ve sol alt tuşunu (ses düğmelerinin altında) seçmek için ses düğmelerini kullanabilirsiniz. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniyeye kadar bekleyin.

Klavye uygulamasını varsayılan ayarlarına döndür

Bir klavye uygulaması içeren durumlarda, bunları ele almanın en iyi yollarından biri, söz konusu uygulamanın verilerinin silinmesidir. Bunu henüz denemediyseniz, aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Uygulamalar'a dokunun.
 3. Sağ üstte Diğer ayarlar (üç noktalı simge) üzerine dokunun.
 4. Sistem uygulamalarını göster'i seçin.
 5. Klavye uygulamanızı bulun ve dokunun.
 6. Depolama'ya dokunun.
 7. Verileri Temizle düğmesine dokunun.
 8. Note9'nuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Uygulama tercihlerini sıfırla

Uygulama tercihlerini sıfırlamak çoğu Android sorun giderme makalesinde sıklıkla gözden kaçırılır, ancak sizinki gibi bir sorun söz konusu olduğunda bu çok yardımcı olabilir. Varsayılan uygulamalarınızın biri veya bir kısmı doğru şekilde ayarlanamayabilir ve bu aksaklığın oluşmasına neden olabilir. Bu tahminin doğru olup olmadığını bilmenin bir yolu olmadığından, yapmanız gereken yalnızca tüm varsayılan uygulamaların açık olduğundan emin olmaktır. İşte nasıl yapılacağı:

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Uygulamalar'a dokunun.
 3. Sağ üstte Diğer ayarlar (üç noktalı simge) üzerine dokunun.
 4. Uygulama tercihlerini sıfırla'yı seçin.
 5. Note9'nuzu yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin.

Güncellemeleri yükle

Tüm uygulamaların ve Android'in en son sürümlerini çalıştırdığından emin olmak, hataların geliştirilme olasılığını azaltmak için genellikle iyi bir yoldur.

Varsayılan olarak, Note9'unuz uygulamaları Play Store'dan kendi başına indirip yüklemek üzere ayarlanmıştır. Bu davranışı daha önce değiştirdiyseniz, yeni uygulama güncellemelerini yüklemek için düzenli olarak Play Store uygulamasını ziyaret ettiğinizden emin olun. Play Store dışı kaynaklardan alınmış uygulamalarınız varsa, cihazınızda çalışan mevcut Android sürümüyle uyumlu olduklarından emin olun. Bazı uygulamalar, bir süre sonra yeni Android ile uyumsuz hale gelebilir, bu da daha sonra sorunlara yol açabilir. Play Store olmayan uygulamaların nasıl güncelleneceğini bilmiyorsanız, talimatlar için geliştiricilerine başvurun.

Uygulamalarınızı güncel tutmak istediğinizde, İşletim Sisteminiz için de aynısı geçerli olmalıdır. Genel olarak, taşıyıcı markalı telefonlar sistem güncellemelerini otomatik olarak indirecek şekilde ayarlanmıştır, böylece tek yapmanız gereken Yükle düğmesine basmaktır. Yine de, markalı bir telefonunuz yoksa, güncelleme bildirimlerini bekleyebilir ve yükleyebilirsiniz.

Farklı bir ağda kullanılan operatör markalı telefonun artık güncellemeleri almayacağını unutmayın. Örneğin, bir T-Mobile telefonunuz varsa (ancak kilidini açtınız) ve AT & T ağında kullanıyorsanız, herhangi bir sistem güncellemesini almayı bekleyemezsiniz. Ürün yazılımını güncellemenin tek yolu, güncellenmiş bir T-Mobile ürün yazılımının ona yanıp sönmesidir.

Başka bir klavye uygulamasını kullan

Diğer uygulamalar gibi, klavye uygulamaları, özellikle üçüncü taraf türleri, hata veya kodlama hatalarıyla karşılaşabilir. Sorun şu anda devam ediyorsa, mevcut klavyede gitmeyecek bir sorun olabilir. Daha kararlı Samsung veya Google klavye uygulamalarını kullanmaya çalışın.

Fabrika ayarları

Son olarak, telefonunuzu silmeye ve fabrika ayarlarına sıfırlayarak tüm yazılım ayarlarını varsayılan değerlerine geri döndürmeye çalışın. Bu, yukarıdaki tüm önerilerimiz yardımcı olmazsa yapmanız gereken kaçınılmaz bir çözümdür. Note9'unuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın:

 1. Verilerinizin bir yedeğini oluşturun.
 2. Cihazı kapatın.
 3. Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 5. 'Silme verileri / fabrika ayarlarına sıfırla' seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın.
 6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın.
 8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Şimdi sistemi yeniden başlat' vurgulanır.
 10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

 

Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.

içindekiler

 • Sorun: Facebook'ta mesajlaşırken veya mesaj gönderirken Samsung Galaxy Note 9 klavye uygulaması çalışmıyor
   • Uygulamalardan çık
   • Zorla yeniden başlat
   • Klavye uygulamasını varsayılan ayarlarına döndür
   • Uygulama tercihlerini sıfırla
   • Güncellemeleri yükle
   • Başka bir klavye uygulamasını kullan
   • Fabrika ayarları
  • Bizimle meşgul