Samsung Galaxy Note 9 Micro SD Kart Yazılım Güncellemesinden Sonra Bozuldu Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # Note9, geçen Ağustos ayında piyasaya sürülen en yeni Note modelidir. Bu, yalnızca dokunmatik girişle değil, aynı zamanda ekran kalemi ile de çalışan büyük bir 6.4 inç Süper AMOLED Infinity Ekrana sahip olduğu için mobil üretkenlik görevleri için en uygun telefon. Kaputun altında, 8GB RAM ile birleştirildiğinde cihazın uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırmasına izin veren güçlü bir Snapdragon 845 işlemci var. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, yazılım güncelleme sorunundan sonra bozuk Galaxy Note 9 mikro SD kartını ele alacağız.

Bir Samsung Galaxy Note 9 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy Note 9 Micro SD Kart Yazılım Güncellemesinden Sonra Bozuldu Nasıl Onarılır

Sorun: Google ve facebook güncellemesinden sonra SD kart bozuk. Bu İKİNCİ ZAMAN !!! SD kartım bir aylak güncelleme ile bozuldu! Bir kart Lexar 200GB ve diğeri Samsung 200GB, her ikisi de mikro SDXC kartlardı. Bu kart hatası olduğunu duymak gerçekten yorgun … kusura kadar adam ve başka bir sorun olarak ileterek çıkın. Dosya yapısını tanınmaz hale getirdi ve Easus bile verileri kurtarmaya çalışmak için kartı algılayamadı. ne kaybolduğunu hayal bile edemezsiniz. Bu sadece uçak aptalý. Çoğu insanın telefonlarını her gün bir iş istasyonu gibi yedeklemediğinden eminim. Ürünlerinizin güvenilir olmasına bağlıyız … bir başka samsung telefon almayı haklı çıkaramıyorum .. bir kez iyi, ama iki kez rastgele bir sorun değil ve görünüşe göre bu sorunu yaşayan tek kişi değilim. DÜZELT!!!!!!!!!!!

Çözüm: Bu telefonda sorun giderme adımları gerçekleştirmeden önce, telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm.

Bu sorun bir yazılım güncellemesinden hemen sonra oluştuğundan, bir yazılım aksaklığından kaynaklanma olasılığı vardır. Sorunu çözmek için gerçekleştirmeniz gereken sorun giderme adımları aşağıda listelenmiştir.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Yapmak isteyeceğiniz ilk şey, yumuşak bir sıfırlama yaparak telefon yazılımını yenilemektir. . Yazılımdan sıfırlama yapmak için ses seviyesini azaltma ve açma / kapatma tuşlarına aynı anda basın ve 10 saniye basılı tutun. Telefonunuzun bir noktada titreştiğini hissedebilirsiniz, ancak yalnızca ekran açılırsa her iki tuşu da bırakın. Bu yapıldıktan sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeyi deneyin.

MicroSD kartınızı başka bir cihazda kontrol edin

Kartın gerçekten bozuk olup olmadığını doğrulamak için kartı telefonunuzdan çıkarmanız ve ardından başka bir cihazda kontrol etmeniz gerekir. Kartın okunamaması durumunda, biçimlendirmeyi denemelisiniz veya sadece yenisiyle değiştirmelisiniz. Ancak kart bu diğer cihazda herhangi bir sorun olmadan okunabiliyorsa, aşağıdaki sorun giderme adımlarını uygulayın.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

İndirdiğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Soruna neden olan şeyin bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Telefonu kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Mikro SD kart bu modda çalışıyorsa, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun önbelleğe alınmış bozuk bir veri geliştireceği durumlar vardır. Bu durumda, şu anda yaşadığınız cihaz gibi bazı sorunlar ortaya çıkacaktır. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Silme önbellek bölümünü vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Sorunun bir yazılım güncellemesinden hemen sonra oluştuğunu belirttiğinizden, bu durum güncelleme işlemi sırasında tamamen kaldırılmamış eski yazılım verilerinden kaynaklanabilir. Bu olduğunda, yeni yazılım sürümü ile bu gibi sorunlara neden olan bir çelişkiye neden olacaktır. Bu eski verileri kaldırmak için fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekir. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye önce görünecektir ‘Veri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.