Samsung Galaxy Note 9 Mikro SD Kartı Tanıma Değil Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # Note9, bu yılın başlarında piyasaya sürülen Note serisi cihazların en son modelidir. Bu telefon, hem ön hem de arkada Gorilla camlı bir Alüminyum çerçeve kullanıyor. Yalnızca dokunmatik girişle değil, aynı zamanda ekran kalemi ile de çalışan büyük bir 6.4 inç Süper AMOLED ekrana sahiptir. Kaputun altında, 8GB RAM ile birleştirildiğinde cihazın herhangi bir uygulamayı sorunsuz bir şekilde çalıştırmasına izin veren güçlü Snapdragon 845 işlemci var. Bu sağlam bir telefon olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy Note 9’un mikro SD kart sorununu tanımamasıyla mücadele edeceğiz.

Bir Samsung Galaxy Note 9 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy Note 9 Mikro SD Kartı Tanıma Değil Nasıl Onarılır

Sorun: Not 9’um SD kartı tanımıyor. Önerilen her şeyi yaptım. Telefonu yeniden başlattım ve SD kartı çıkardım. SD kart iyi durumda. Tüm dosyaları bilgisayarıma kopyalayabildim. Telefon hala takılı SD kart olmadığını söylüyor. Bir sistem güncellemesi yapıldı. Sorun bu olabilir mi? Yapabileceğim bir şey var mı?

Çözüm: Bu sorunu gidermeden önce, telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, indirip telefonunuza yüklemenizi öneririm.

Mikro SD kartın başka bir cihazda çalışıp çalışmadığını kontrol edin

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, sorunun arızalı bir mikro SD karttan kaynaklanma olasılığını ortadan kaldırmaktır. Kartı telefonunuzdan çıkarın ve başka bir cihazda (telefon veya bilgisayar) çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Bunu zaten yaptığınızdan ve kartın gerçekten çalıştığını doğruladığınızdan, sorun büyük olasılıkla telefon tarafında ortaya çıkıyor.

SIM / mikro SD kart yuvasını temizleme

SIM kart / mikro SD kart yuvasında kir veya kir varsa, bu telefonun mikro SD’yi okumasını engelleyebilir. Bu yuvayı basınçlı hava kullanarak temizleyin ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Yeni bir mikro SD Kart kullanmayı deneyin

Sorunun kullandığınız geçerli mikro SD kartla uyumluluk sorunlarından kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmek için yeni bir mikro SD kart almak ve bunun telefonunuzda çalışıp çalışmadığını görmek en iyisidir.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Yazılımdan sıfırlama yaptığınızda, telefon yazılımı yenilenir ve genellikle bir yazılım aksaklığından kaynaklanıyorsa bu tür bir sorunu düzeltir. Yazılımdan sıfırlama yapmak için ses seviyesini azaltma ve açma / kapatma tuşlarına aynı anda basın ve 10 saniye basılı tutun. Telefonunuzun bir noktada titreştiğini hissedebilirsiniz, ancak yalnızca ekran açılırsa her iki tuşu da bırakın.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

İndirdiğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Soruna neden olan şeyin bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Telefonu kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Mikro SD kart bu modda tanınabilirse, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanabilir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun önbelleğe alınmış bozuk bir veri geliştireceği durumlar vardır. Bu durumda, şu anda yaşadığınız cihaz gibi bazı sorunlar ortaya çıkacaktır. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşu da bırakın. ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Silme önbellek bölümünü vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Sorunun bir yazılım güncellemesinden hemen sonra oluştuğundan bahsettiğinizden, bu durum güncelleme işlemi sırasında tamamen kaldırılmamış eski yazılım verilerinden kaynaklanabilir. Bu olduğunda, yeni yazılım sürümü ile bu gibi sorunlara neden olan bir çelişkiye neden olacaktır. Bu eski verileri kaldırmak için fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekir. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye önce görünecektir ‘Veri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, bunun zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanma olasılığı vardır. Şu anda yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlayamayacağımızı okuyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.