Samsung Galaxy Note 9 Müzik Uygulaması Nasıl Onarılır Micro SD Karttaki Verilere Erişilemiyor

#Samsung #Galaxy # Note9, son zamanlarda piyasaya sürülen ve ekran kalemi ile iyi çalışan geniş ekranı ile tanınan premium bir üst düzey Android cihazdır. Bu telefon, hareket halindeyken çeşitli verimlilik görevleri yapmak için mükemmel bir boyut olan 6.4 inçlik Süper AMOLED Infinity ekrana sahiptir. 8GB RAM ile birleştirildiğinde telefonun birden fazla uygulamayı kolaylıkla çalıştırmasını sağlayan Snapdragon 845 işlemcisini kullanır. Bu sağlam performans gösteren bir cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy Note 9 müzik uygulamasının mikro SD kart sorunundaki verilere erişemediğini ele alacağız.

Bir Samsung Galaxy Note 9 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı istiyoruz.

Samsung Galaxy Note 9 Müzik Uygulaması Nasıl Onarılır Micro SD Karttaki Verilere Erişilemiyor

Sorun: Merhaba Droid Guy; Neredeyse 2 aydır Samsung Galaxy Note 9 yaşadım ve çok nadiren sorun yaşadım – yani yaklaşık 2 hafta öncesine kadar Samsung Müzik uygulamasını açıp ‘albüm eklenmedi’. SD kartıma kaydettiğim tüm müzikler gitmiş gibiydi. Galeri uygulamasına gittim ve aynı şeyi aldım – SD’ye kaydedilen her şey gitti, telefondaki her şey hala ortaya çıktı. Son bir girişim olarak Dosyalarım uygulamasını açtım: SD kart hala oradaydı ve hala üzerindeki tüm medyaya erişebiliyordum. Böylece telefon SD’nin hala içeride olduğunu biliyor, boş olmadığını biliyor ve en çok kullandığım iki uygulama üzerinden değil, üzerindeki dosyalara erişebiliyor. Değeri için, başka bir kart takas ve işe yaramış gibi görünüyordu. Bu karta koyduğum örnek dosyalar Müzik ve Galeri’de görüntülendi. Ayrıca telefonu bilgisayarıma taktım ve her iki kartı da telefondan okuyabildim. Dosyaları bu şekilde normal şekilde karta ve karttan taşıyabilirim. Bu yüzden kafam karıştı. Kullandığım SD kart Dosyalarım’dan da kaybolmuş olsaydı, sadece hatalı bir karta tebeşirle koyar ve değiştirirdim. Ama telefon * hala onunla arayüz olabilir, ne yapacağım emin değilim. (Ayrıca şunu da belirtmeliyim: Evet, uygun olan başka bir SD kartım var mı, ancak yedek 64 iken, 128GB’tı kullanıyordum… 128gb kartın çalışmasını tercih ederim ) Herhangi bir öngörü takdir edilecektir! Şimdiden teşekkürler!

Çözüm: Telefonda herhangi bir sorun giderme adımı gerçekleştirmeden önce, cihazın en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, yazılımla ilgili küçük hataları düzeltmesi gereken yumuşak bir sıfırlamadır.

  Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Bu yapıldıktan sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeyi deneyin.

Müzik ve Galeri uygulamalarının önbelleğini ve verilerini temizlemeyi deneyin

Bu soruna neden olabilecek bir diğer faktör, Müzik ve Galeri uygulamalarındaki geçici verilerin bozuk olmasıdır. Bu uygulamaların önbelleğini ve verilerini temizleyerek soruna neden olan şeyin bu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya (Müzik ve Galeri) dokunun. Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için Menü> Sistem uygulamalarını göster’e dokunun. > CACHE TEMİZLE> VERİLERİ TEMİZLE> SİL

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Bazen indirdiğiniz bir üçüncü taraf uygulaması yüklendiklerinde telefonda sorunlara neden olabilir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

  Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanır. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınan verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşu da bırakın. ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye boyunca görünecektir Silme önbellek bölümünü vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölümü tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Mikro SD Kartı biçimlendirin

Bu soruna neden olabilecek faktörlerden biri, kullandığınız mikro SD karttaki bir aksaklıktır. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için kartın içeriğini yedeklemeniz ve sonra telefonunuzu kullanarak biçimlendirmeniz gerekir.

  Ayarlar uygulamasını ve ardından Aygıt Bakımı’nı açın. Hem dahili hem de harici depolama alanının ayrıntılarını görüntülemek için Depolama’ya dokunun SD kart üzerine dokunun ve sağ üst köşedeki taşma menüsünden Depolama ayarları’nı açın. Biçim üzerine dokunun Biçimlendirmenin microSD karttaki tüm verileri sileceğini ve veri kaybını önlemek istiyorsanız bir yedekleme yapmanız gerektiğini belirten bir uyarı göreceksiniz. Devam etmek için Biçim üzerine dokunun.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, bu durum güncelleme işlemi sırasında tamamen kaldırılmamış eski yazılım verilerinden kaynaklanıyor olabilir. Şu anda bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye önce görünecektir ‘Veri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı hızlı bir şekilde yanıtlamayı garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.