Samsung Galaxy Note 9 Pil Deşarjları Çok Hızlı Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # Note9, piyasadaki en güçlü Android akıllı telefon modellerinden biridir ve en güçlülerden biri olarak kabul edilir. Ekran kalemi ile iyi çalışan 6.4 inçlik Super AMOLED Infinity Ekran kullanır. Kaputun altında, 8GB RAM ile eşleştirilmiş bir Snapdragon 845 işlemci bulacaksınız, bu da telefonun herhangi bir uygulamayı sorunsuz bir şekilde çalıştırmasını sağlar. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy Note 9 pil deşarjlarını çok hızlı bir şekilde çözeceğiz.

Bir Samsung Galaxy Note 9 veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy Note 9 Pil Deşarjları Çok Hızlı Nasıl Onarılır

Sorun: Yeni bir Samsung Galaxy Note 9 satın aldım ve Straight Talk için kullandım. İlk günden beri pil çok hızlı bir şekilde deşarj oluyor. Telefonu yaklaşık 5 dakika kullandığınızda, pil en az% 10-15 oranında boşalır. Garanti şirketine birkaç kez yolculuk yaptıktan sonra üniteyi başka bir Not 4 ile değiştirdiler. Yeni ünite aynı şeyi yapıyor. Garanti şirketi temelde başka herhangi bir sorumluluktan vazgeçti. Bu, bildiğiniz bir sorun mu? Verebileceğiniz herhangi bir geri bildirimi takdir ediyorum.

Çözüm: Bu cihazda herhangi bir sorun giderme adımı gerçekleştirmeden önce, en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm.

Yumuşak Sıfırlama Yapma

Aynı anda çalışan birden fazla servisi varsa, telefon genellikle daha fazla pil ömrü tüketir. Yapmanız gereken ilk şey, yumuşak bir sıfırlama yaparak telefon yazılımını yenilemektir.

    Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Telefon başladıktan sonra sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeyi deneyin.

Telefon uygulamalarınızı güncelleyin

Bazen eski uygulama, cihazınızda verimli çalışması için optimize edilmediğinden bu soruna neden olur. Google Play Store’un Uygulamalarım bölümüne giderek tüm telefon uygulamalarınızın güncellendiğinden emin olun. Burada, bekleyen uygulama güncellemelerini göreceksiniz.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmeye çalışın. Bir uygulamanın telefon yazılımıyla çakışmasına neden olduğu ve daha fazla pil ömrüne sahip olduğu durumlar vardır. Bir uygulamanın bu soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmalısınız.

    Cihazı kapatın.Güç tuşunu ekranın ötesinde cihaz adıyla basılı tutun. ‘SAMSUNG’ ekranda göründüğünde, Güç tuşunu serbest bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. ‘Güvenli Mod’ seçeneğini gördüğünüzde Sesi azaltma tuşunu serbest bırakın.

Pil boşaltma sorunu bu modda ortaya çıkmazsa, sorun indirdiğiniz uygulamalardan biri olabilir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefon, uygulamaların önbelleğe alınmış verilerini dahili depolama alanındaki özel bir bölümde saklar. Bu veriler, uygulamaların daha iyi bir mobil deneyim için daha hızlı açılmasına yardımcı olur. Ancak bu önbelleğe alınan verilerin bozulabileceği ve cihazla ilgili sorunlara neden olabileceği durumlar vardır. Soruna neden olanın bu olup olmadığını kontrol etmek için telefonun önbellek bölümünü silmelisiniz.

    Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın.Android logosu görüntülendiğinde tüm tuşları bırakın (‘Yükleme Sistem güncellemesi ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Önbellek bölümünü sil ‘seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. öğesini seçmek için Güç tuşuna basın. ‘evet’i vurgulayın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların sorunu çözemediğini düşünmek için son bir sorun giderme adımı fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Bu adımı uygulamadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Telefonun kapalı olduğundan emin olun. Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu bırakın Android logosu görüntülendiğinde tüm tuşları bırakın (‘ Sistem güncellemesi yüklendiğinde, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterilir). ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Öğesini seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın. Telefonunuz tamamen başlatıldı Telefonunuza henüz herhangi bir uygulama yüklemeyin. Önce pilin çabuk bitip bitmediğini kontrol etmeye çalışın.

Yukarıdaki adımlar sorunu çözemezse, bu büyük olasılıkla arızalı bir donanım bileşeninden, muhtemelen pille ilgili bir sorundan kaynaklanır. Telefonu bir servis merkezine götürmeniz ve durumun böyle olup olmadığını kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.