Samsung Galaxy Note 9, Play Store hatası 18 nedeniyle SD kartına uygulama yükleyemiyor

Samsung Galaxy Note 9'un bazı sahipleri, bir uygulamayı yüklemeye çalışırken ortaya çıkan Google Play Store hatası 18'den şikayet ediyorlar. Hata mesajı şöyledir: “Uygulama USB depolama birimine veya SD kartına yüklenemiyor. Tekrar deneyin ve sorun devam ederse, sorun giderme konusunda yardım alın. (Hata kodu: -18) ”ve görünüşe göre, uygulamayı tekrar indirmeyi denerseniz aynı hata görünecektir.

Daha sık olarak, bu sadece küçük bir problemdir ve bu konuda bir şey yapmasalar bile sorunun ortadan kaybolduğunu bildirenler vardı. Ancak, sorunu çözmek için bazı temel sorun giderme işlemleri yapmak zorunda kalanlar vardı. Yani, bu yazıda, bu sorunun nasıl çözüleceği konusunda size rehberlik edeceğim. Bu hatayla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bu yazı size bir şekilde yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayan sahipleri için, bu cihazla ilgili en sık karşılaşılan sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyaç duyarlarsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Galaxy Note 9, uygulamaları yüklediğinizde 18 hatasını göstermeye devam ederse yapmanız gerekenler …

 1. Hatanın ilk gerçekleşmesi durumunda telefonunuzu yeniden başlatın.
 2. SD kartınızın doğru çalıştığından emin olun.
 3. Google hesabınızı kaldırın ve tekrar ekleyin.
 4. Telefonunu sıfırla.

Yeniden başlatma, özellikle ilk karşılaştığınız zaman bu sorunu çözebilir. Bunun nedeni, hatanın Google Play Mağazasını etkileyen çok küçük bir firmware ile ilgili bir sorundan kaynaklanıyor olmasıdır. Bu yüzden, telefonunuzu yeniden başlatın ve tamir edilip edilmediğine bakın. Değilse, bir sonraki prosedüre geçin.

Diğer bir olasılık, kullandığınız SD kartın zaten bozuk veya hasar görmüş olması ve Not 9'un üzerine yazamamasının nedeni olabilir. Bu yüzden, çıkarmayı deneyin ve sonra algılanıp okunup okunmadığını görmek için tekrar takın. Olmazsa, o zaman yeniden biçimlendirmeyi deneyin, eğer yaptıysanız tüm dosyalarınızı kaybedebilirsiniz, ancak şimdi gerçekten bir seçeneğiniz yok. Bununla birlikte, SD kartı çıkardıktan sonra algılanırsa, uygulamaları yüklemeyi deneyin. Daha da iyisi, mümkünse uygulamayı telefonunuzun dahili deposuna yüklemeyi deneyin ve daha sonra uygulamayı SD karta taşıyın.

Sorun ilk iki prosedürden sonra da devam ederse, Google hesabınızı telefonunuzdan kaldırmayı ve ardından yeniden başlatmayı deneyin. Telefonunuz hesabınıza bağlı olduğundan, sorunun hesapta olması her zaman olasıdır. Yeniden başlattıktan sonra, hesabınızı bir kez daha ayarlamayı deneyin ve istediğiniz uygulamayı yüklemeyi deneyin. Sorun SD kart düzgün çalışırken devam ederse ve uygulamayı hemen yüklemeniz gerekiyorsa, bu noktada telefonunuzu sıfırlamak için başka bir seçeneğiniz yoktur. Dosyalarınızı ve verilerinizi silinecekleri şekilde yedeklemeye zaman ayırın. Bundan sonra telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazdaki bir Samsung hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma'yı etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı tamamlamak için Samsung kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak.
 2. Cihazı kapat.
 3. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 5. 'Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla'yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 7. 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 9. Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Sistemi şimdi yeniden başlat' vurgulanır.
 10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu nasıl yapılır yazısı size bir şekilde yardımcı olmuştur. Lütfen bu yazıyı arkadaşlarınızla veya aynı sorunları yaşayan insanlarla paylaşarak bu sözcüğü paylaşmamıza yardımcı olun. Okuduğunuz için teşekkürler!

İLGİLİ POSTLAR:

 • Samsung Galaxy Note 9 Yazılım Güncelleştirmesi Sırasında Düşen Nasıl Yapılır
 • Samsung Galaxy Note 9'unuz kapalıysa ve bir güncelleme yapıldıktan sonra açılmazsa ne yapmalı
 • Nasıl düzeltilir? “Hata işlemesi satın alındı. [DF-BPA-30] ”Samsung Galaxy Not 9'da
 • Samsung Galaxy Note 9'da Google Play Store hatası 110 nasıl düzeltilir

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter'da takip ederek sözleri yayınlayın.