Samsung Galaxy Note 9 Play Store hatası 906 nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy Note 9 kullanıcıları tarafından ortaya çıkan bir diğer yaygın Play Store sorunu 906 hatadır. Bu uygulama genellikle bir uygulamanın yüklenmesi ve güncellenmesi sırasında ortaya çıkar. Bu hata mesajının neden ortaya çıktığını düşünmek için birkaç neden olsa da, kesin olan bir şey var: bu sadece küçük bir sorundur ve basit prosedürlerle çözülebilir.

Bu yazıda, Google Play Store 906 hatasıyla bozulan Samsung Galaxy Note 9’unuzu gidermenize yardımcı olacağım. Her olasılığı değerlendirmeye çalışacağız ve sorunun ne olduğunu ve neye ihtiyacı olduğunu belirleyene kadar her birini birbiri ardına atacağız bunu düzeltmek için yapılmalı. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorun yaşıyorsanız, bu makale size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Şimdi, başka hiçbir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce sorunun çözümünü sunduğumuz için sorun giderme sayfamızı bıraktığınızdan emin olun. Muhtemelen, şu anda yaşadığınız soruna bir çözüm sunmuş olabileceğimize göre, o sayfada sizinkiyle benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine tıklayın.

Galaxy Note 9’daki Play Store hatası 906 ile ilgili sorunlar nasıl giderilir

Bu prosedürleri yapmanın amacı, bu sorunun neden ortaya çıktığını tüm olasılıkları çözmektir. Endişelenmeyin, bu yöntemler güvenlidir ve telefonunuza zarar vermez ya da dahili depolama birimine kaydedilen önemli dosyalarınızı ve verilerinizi silmez. Olduğu söyleniyor, işte izlemeniz gereken yöntemler:

İlk Çözüm: Yumuşak Sıfırlama gerçekleştirin

Daha sık, cihazınız sistemde bir aksaklık yaşıyorsa, bunun gibi bir sorun oluşur. Arka planda eşzamanlı olarak çalışan tonlarca uygulama olabilir. Bu yüzden, yapmamız gereken yazılımdan sıfırlama denilen işlemi gerçekleştirmek, telefonun belleğini tazeleyecek ve tüm uygulamaları ve hizmetleri yeniden yükleyecektir. İşte böyle yapılır:

    Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Ekranda her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Not 9 logosu görünene kadar basılı tutun.

Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra Play Store’u açın ve bir uygulamayı indirmeyi deneyin ve 906 hatasının hala görünüp görünmediğini kontrol edin. Olursa, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy Not 9’daki Google Play Store hatası 927 nasıl düzeltilir

İkinci Çözüm: Play Store Önbelleğini ve Verilerini Sil

Bu prosedürde, bozuk veya eski önbellek dosyalarının ve verilerin soruna neden olduğu şüphesini ortadan kaldırmamız gerekir. Bu sayede, uygulamanın kullandığı önbellek ve veri dosyalarının yeni olduğundan ve onu kullandığınızda sorunsuz çalışacağından emin olabiliriz. Böyle yapılır:

    Ana Sayfa ekranından, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğesini seçin. 3 nokta simgesine dokunun> Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için sistem uygulamalarını göster. sonra Tamam’a dokunun. Önbelleği temizle öğesine dokunun.

Bundan sonra, Play Store’u açın ve 906 hatasının hala devam edip etmediğini bilmek için bir uygulama indirmeyi deneyin. Hala devam ederse, bir sonraki prosedürü deneyin.

Üçüncü Çözüm: Ağ Ayarlarını Sıfırla

Telefonunuzda Play Store 906 hatasının neden göründüğünü düşünmek için başka bir olasılık da dengesiz bir internet bağlantısı olabilir. Yükleme veya güncelleme işlemi sırasında bağlantının, hata mesajının ortaya çıkmasına neden olması nedeniyle kesilme olasılığı vardır. Bu nedenle, bu sefer telefonunuz ve yönlendiriciniz arasındaki bağlantıyı yenilemek için ağ ayarlarınızı sıfırlamamız gerekiyor. İşte böyle yapılır ve endişelenmeyin, dosyalarınızdan hiçbiri yoksa bunu yaparsanız verileriniz silinir…

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla seçeneklerini seçin. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Bu prosedürü uyguladıktan sonra, telefonunuzun şebekeye yeniden bağlanmasına izin verin, Play Store’u açın ve bir uygulamayı indirmeyi deneyin. Hata 906 hala görünüyorsa, telefonunuzu sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yoktur.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy Note 9’daki Play Store hatası 501 nasıl düzeltilir

Dördüncü Çözüm: Master Reset gerçekleştirin

Önceki tüm yöntemleri uyguladıktan sonra, Not 9 hala Play Store 906 hatasını göstermeye devam ediyor, sıfırlama yapmanız gerekebilir. Bu gibi konulara gelince, etkin bir şekilde düzeltmek için sıfırlama işlemi zaten kanıtlanmıştır. Ancak, önemli dosya ve verilerinizin bir kısmını kaybedebileceğinizden, olası tüm çözümleri tüketmeden bu işlemi önermek istemiyoruz. Ancak bu noktada başka seçeneğiniz olmadığından, dosyalarınızın yedeğini aldığınızdan emin olun. Yedeklemeden sonra, hem Google hem de Samsung hesaplarınızı kaldırın; böylece sıfırlama işleminden sonra cihazınız kilitlenmeyecektir. Her şey yolunda olduğunda, Galaxy Note 9’unuzu sıfırlamak için bu adımları izleyin …

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Ekranda Galaxy Note 9 logosu göründüğünde, tüm tuşları serbest bırakın. Telefon siyah ekrana mavi ve sarı metinlerle ulaştığında, zaten kurtarma modundadır ve ana sıfırlama işlemine devam edebilirsiniz. “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. “Evet – tüm kullanıcı verilerini sil” seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım size Google Play Store hatası 906 vererek devam eden Galaxy Note 9’unuzu düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız seviniriz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    Samsung Galaxy Note 9’da Google Play Store hatası 963 nasıl düzeltilir Samsung Galaxy Note 9’da Google Play Store hatası 24 nasıl düzeltilir Samsung Galaxy Note 9’da Google Play Store hatası 243 nasıl düzeltilir