Samsung Galaxy Note 9 Wi-Fi sorunları nasıl düzeltilir

Akıllı telefonların çoğunda ilgili bir sorun bağlantı ile ilgilidir ve kullanıcılar çoğu zaman bu sorunla karşılaşabilir. Samsung Galaxy Note 9’un sahibiyseniz, bu sorunla da karşılaşabilirsiniz. Bu mobil cihazdaki ağ ve bağlantı sorunları sizi sık sık sinirli hissetmenize neden oluyor ve tamamen durdurmanın imkansız olduğu görülüyor. Ağ ekipmanı, kesinti, hesap durumu ve ayarlar gibi Wi-Fi bağlantı sorununu tarırken bazı faktörleri aklınızda tutmanız gerekir. Sizi sıkıntıya sokan yavaş bir bağlantı olsa da ya da aralıklı olarak kopukluklarla karşı karşıya kalsanız da, iyi olan şey, çoğunun çözülmesi kolay olmasıdır. İşte nasıl Galaxy Note 9 Wi-Fi sorunlarını düzeltmek için.

Samsung Galaxy Note 9 Wi-Fi sorunları nasıl düzeltilir

Sorun 1: Yavaş Wi-Fi bağlantısı

1. Çözüm: Ağ ayarlarını sıfırlama

  İnternet bağlantısını gözlemlemek için Wi-Fi bağlantısını açın ve etkin noktayı tespit edin. Bağlantıyı kuramazsanız, fabrika ayarlarına sıfırlama prosedürünü başlatabilirsiniz. Ana ekrandan, uygulama tepsisini açmak için boş bir yere kaydırmanız gerekir. Ayarlar’a dokunun, Genel Yönetim’e ve son olarak Ağ ayarlarını Sıfırla ve Dinle’ye gidin. Ayarları Sıfırla’ya dokunun ve PIN kodunu girin Ayarları Sıfırla’ya tekrar tıklamanız gerekir ve işlem tamamlandıktan sonra bir onay penceresinin görünümünü göreceksiniz.

Bu işlemden sonra, cihazda aşağıdaki değişiklikler yapılabilir.

  Depolanan Wi-Fi ağlarının silinmesi. Eşleştirilen Bluetooth cihazları silinecek. Manuel olarak açıp / kapattığınız veri kısıtlama ayarları varsayılan ayarlara sıfırlanacaktır. Arka plan veri senkronizasyonu ayarları açılacaktır. Şebeke seçimi modu otomatik olacaktır.

Ağ ayarlarının sıfırlanması prosedürünün tamamlanmasından sonra, yavaş Wi-Fi bağlantısının ve sık bağlantı kesilmesinin sorunları ortadan kalkmalıdır. Ancak, sorun devam ederse, cihazdaki tüm ayarları sıfırlamanız gerekebilir. Bu prosedürün etkisi aynı olacak. ancak veriler ve dosyalar cihazdan silinmeyecektir.

2. Çözüm: Tüm ayarları sıfırlama

  Giriş ekranından, uygulamaların ekranına erişmek için ekranın ortasından yukarı ve aşağı kaydırmanız gerekir. Ayarlar simgesinden Yedekle ve Sıfırla seçeneğine gitmeniz gerekir. Sıfırlama’dan, Ayarları Sıfırla öğesine dokunmanız ve bilgileri gözden geçirmeniz ve ardından Ayarları Sıfırla öğesine dokunmanız gerekir. Doğru PIN, şifre ve modeli girin. Son onay için, bilgileri tekrar gözden geçirmeniz ve ardından Ayarları Sıfırla öğesine dokunmanız gerekir.

Sorun bundan sonra devam ederse, sorun telefonun radyosunda olabilir.

How to fix Galaxy Note 9 Wi-Fi issues

Sorun 2: Wi-Fi Bağlantısını Bırakma

Bu sorunla ilgili olarak, sorunun ortaya çıkıp çıkmadığını belirlemek için tarayıcı uygulamasını kontrol etmeniz ve başka bir tarayıcıya geçmeye çalışmanız gerekir. Galaxy Note 9’daki yerleşik veya stok tarayıcı uygulaması nedeniyle Wi-Fi bağlantısının kopması ve kesilmesiyle rahatsızsanız, Google Chrome tarayıcısını veya diğer güvenilir uygulamaları kullanmaya çalışırken internet. Ancak, tarayıcı uygulamasını değiştirdikten sonra da sorun devam ederse, yazılımla ilgili sorunları çözmeniz gerekebilir. Sadece prosedürün tamamlanmasından sonra Wi-Fi bağlantısının sabit olup olmadığını test etmeyi unutmayın.

1. Çözüm: Telefonu yumuşak sıfırlamak için kablosuz yönlendiriciyi veya modemi yeniden başlatın

Ağ donanımı söz konusu olduğunda, ürün yazılımı sorunları da belirtileri tetikleyebilir ve İnternet bağlantısına yakından bağlıysa, bağlı cihazlar aynı belirtiyi görecektir. Bu sorunu çekirdekten kaldırmak için, kablosuz modemi veya yönlendiriciyi yeniden başlatmanız gerekir.

  Bulun ve cihazdaki Güç düğmesini basılı tutmak için basın ve güç kesilinceye kadar kablosuz yönlendiriciyi veya modemi açın. Güç kapandığında, adaptörü güç kaynağından çıkarmanız ve birkaç dakika sonra güç kaynağına geri takmanız gerekir. Gerekirse, kablosuz yönlendiriciyi veya modemi açmak için Güç düğmesine basabilirsiniz.

Tüm ışık göstergeleri sabitlenene kadar beklemelisiniz. Wi-Fi göstergesindeki kırmızı ışık, yeşil ya da mavi olana kadar birkaç dakika daha beklemenizi söyler. Kırmızı ışık, sinyal veya ağ bağlantısı olmadığını gösterir. Kablosuz yönlendirici veya modem tamamen yeniden başlatıldıktan sonra, aşağıdaki adımları izleyerek cihazı kolayca sıfırlayabilirsiniz.

  Ekranda Samsung logosu görünene kadar Sesi Azalt ve Güç düğmesini aynı anda yaklaşık on ila yirmi saniye basılı tutmanız gerekir. Logo ekranda göründüğü için, her iki düğmeyi de bırakmanız gerekir.

Yazılım sıfırlama prosedürü, yazılımda Wi-Fi bağlantısıyla karşılaşmış ve sık bağlantı kesilmesine neden olabilecek ufak sorunları ortadan kaldırır.

2. Çözüm: Wi-Fi şebekesinin bağlantısını kesme ve yeniden bağlama

Bu, Wi-Fi bağlantısını cihaza geri getirmenin daha basit bir yoludur. Aşağıdaki adımlar nasıl açıklanacağını açıklayacaktır:

  Giriş ekranından, bildirim panelini aşağı kaydırmanız gerekir. Bağlantıyı telefondan devre dışı bırakmak için Wi-Fi üzerine dokunun. Birkaç saniye sonra tekrar açmak ve tekrar ağa bağlanmak için Wi-Fi üzerine dokunabilirsiniz.

Wi-Fi erişimine erişmek için ağı Ayarlar üzerinden yapılandırabilirsiniz.

  Ana ekrandan, uygulamalara dokunun. Ayarlar öğesine ve ardından Wi-Fi öğesine dokunun Wi-Fi düğmesini açıp kapatın.

Telefon Wi-Fi şebekesine yeniden bağlanana kadar beklemelisiniz ve bağlantı kurulduktan sonra tarayıcıyı bir test prosedürü için açmayı deneyin ve bağlantının kararlılığını birkaç saniye boyunca kontrol edip düzgün çalıştığından emin olun.

3. Çözüm: Wi-Fi ağını silin

Wi-Fi ağında bir arızaya erişilirse, soruna erişilirse, uygulamanız gereken gerekli bir işlemdir. Cihazınızdan şebeke bağlantısını sildikten sonra, ilk defa yaptığınız gibi şebekeye bağlanmanız gerekir. Aşağıdaki adımlar eylemi netleştirecektir.

  Uygulamalar menüsünü ve Ayarlar’ı açmak için öğesine dokunmanız gerekir. Wi-Fi üzerine dokunun ve açık olduğundan emin olun, yoksa açmanız gerekir; ekranda bir ağ listesi görünecektir. Kullanılabilir seçenekler listesinden Wi-Fi şebekesine uzun dokunun. Bundan sonra, seçilen Wi-Fi ağını silmek için Ağı unut veya unut seçeneğini belirtmeniz gerekir. Wi-Fi ağını sildikten sonra telefonu yeniden başlatın ve daha sonra şebekeye tekrar bağlanmak için Ayarlar ve Wi-Fi menüsüne geri dönün.

Bağlantı kurduktan sonra düzgün çalışıp çalışmadığını veya sağlam olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.

4. Çözüm: Ağ ayarlarını sıfırlama

Bu prosedür için, cihazdaki yanlış ağ ayarlarından kaynaklanan sorunları gidermek için yukarıda belirtilen adımları izlemeniz gerekir. Bir güncelleme programlandığında veya bir sistem güncellemesi bildirilirken sorun oluşabilir ve bu değişiklikler sorunu tetiklemiş olabilir. Gerekirse, şebekeyi sıfırladıktan hemen sonra telefonu yeniden başlatabilir veya sıfırlayabilirsiniz. Telefon açıldığında, Wi-Fi şebekesini cihazı tekrar bağlamak için ayarlayabilirsiniz.

How to fix Galaxy Note 9 Wi-Fi issues

Sorun 3: İşlevsel olmayan uygulamalar nedeniyle Wi-Fi bağlantısında sorun

Genellikle uygulamalar, cihazın Wi-Fi şebekesine bağlanma yeteneğine müdahale eder ve birçoğu cihazın bağlantı özelliğini değiştirebilir. Genellikle, servis sağlayıcılar veya operatörler bu hizmetleri veya uygulamaları yükler. Bu uygulamaları kolayca devre dışı bırakabilir veya kaldırabilseniz de, ilk önce bağlantının bu uygulamalardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını ve yapabileceğiniz en iyi şeyin cihazı Güvenli modda çalıştırmak olduğunu belirlemelisiniz. Bu kurulumda, cihazdaki üçüncü taraf uygulamaları geçici olarak kaldırılır ve önyükleme işlemi yalnızca ana hizmetleri yeniden yükler. Bu prosedür, cihazlar ve içinde bulunan dosyalar için kesinlikle güvenlidir.

1. Çözüm: Telefonu Güvenli modda çalıştırma

  İlk önce cihazı kapatmanız gerekir. Ekranda “Samsung” modelinin adı belirinceye kadar Güç tuşunu basılı tutun ve tuşu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses Azaltma tuşunu basılı tutmanız ve yeniden başlatma prosedürünün tamamlanmasına kadar devam etmeniz gerekir. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi Azaltabilirsiniz.

 

Galaxy Note Hakkında Notlar 9

2. Çözüm: Uygulamaları kaldırın

Cihaz Güvenli modda çalışırken Wi-Fi bağlantısı sorunu çözülürse, endişelenecek bir şey kalmaz, ancak değilse, Samsung Galaxy Note 9’daki tüm uygulamaları kaldırmanız gerekir.

  Ana ekrandan, uygulama tepsisini açmak için boş bir noktaya geçebilirsiniz. Ayarlar ve Uygulamalar üzerine dokunun. Önceden yüklenmiş uygulamaların görüntülenmesi için sistem uygulamalarını göster seçeneğinin kaldırılması için varsayılan listede veya üç nokta simgesinde kaldırmanız gereken uygulamaya dokunun. İstediğiniz uygulamaya tekrar ve ardından Kaldır üzerine dokunun. İşlemi onaylamak için tekrar Kaldır’a dokunun.

How to fix Galaxy Note 9 Wi-Fi issues

Sorun 4: Wi-Fi bağlantısını yavaşlatma veya düşürme

1. Çözüm: Bozuk önbellekleri silmek

Sistem önbellekleri, küçük ve geçici olan ancak cihazın, servislerin ve uygulamaların doğru çalışması için gerekli olan dosyalar olabilir. Ancak, bir önbellek bozulursa ve sistemde kalırsa, cihazın performansını büyük ölçüde etkileyebilir. Wi-Fi bağlantı sorununun bozuk önbellekten kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemek için hepsini silmek zorundasınız ve muhtemelen yenileriyle değiştirilmeleri gerekiyor. Eskileri cihazdan sildiğinizde, üretici yazılımı otomatik olarak yeni önbellekler oluşturur. İşte bunu nasıl yapabilirsiniz.

  Önce cihazı kapatın, ardından Sesi Açın ve Bixby tuşunu basılı tutun Bundan sonra Güç tuşunu basılı tutabilirsiniz. Ekranda yeşil Android logosunun görünmesinden sonra, tuşları serbest bırakmanız gerekir, ancak Android logosunun ekrana gelmesi için “Sistem güncellemelerini yükleme” penceresi birkaç saniye sürebilir. “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için Ses Kısma tuşuna birkaç kez basın ve seçmek için Güç düğmesine basın. Ekranda “evet” seçeneği görünene kadar Ses Kısma tuşuna basmaya devam edin ve ardından Güç düğmesine basın. Önbellek silme bölümünün silinmesinin ardından, ekranda “Sistemi şimdi yeniden başlat” penceresi görünür. Son olarak, cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basabilirsiniz.

Sistem önbelleğini sildikten sonra Wi-Fi bağlantısının kesilmesinin hala devam edip etmediğini kontrol etmeniz gerekir. Bağlantıyı korumak için tüm adımlar başarısız olursa, cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

2. Çözüm: Telefonu fabrika ayarlarına sıfırlayın

Seçeneklerin sonuncusu arasında, fabrika verilerine sıfırlamanın sorunu çözebileceğini göz önünde bulundurmanız gerekebilir. Bu prosedürü uygularken, geçersiz ayarlar, ölümcül sistem hataları ve cihazdaki Wi-Fi bağlantısının kesilmesine neden olabilecek bozulmuş uygulamalar dahil olmak üzere cihazınızdaki tüm veriler silinir. Yapabileceğiniz en iyi şey, gerektiğinde daha sonra geri yükleyebilmeniz için önemli olan tüm verileri yedeklemektir. Sıfırlama prosedüründen sonra kilitlenmekten kaçınmak için Google hesabını cihazdan silerek, Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Korumasını da devre dışı bırakmanız gerekir. Prosedür nasıl işler:

  İlk önce cihazı kapatın. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun ve ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu ekranda göründükten sonra, tüm sistem tuşlarını bırakın; Android logosu. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birçok kez basın ve ardından seçmek için Güç düğmesine basın. “Evet – tüm kullanıcı verilerini sil” görüntüleninceye kadar Ses kısma tuşuna basın ve ardından ana sıfırlama işlemini seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine tekrar basın. Fabrika veya ana sıfırlama prosedürünün tamamlanmasından sonra, ekranda ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır, Sonunda, cihazı tekrar başlatmak için Güç tuşuna basmanız gerekir.

Galaxy Note 9 factory reset

Telefonu fabrika ayarlarına sıfırladığınızda, sorunların o zamana kadar gitmesi muhtemel olduğundan, cihazı kurup W-Fi şebekesine yeniden bağlamanız gerekir. Eğer sorunun kaynağı yazılımla ilgiliyse, ağ ve aralıklı olarak Wi-Fi bağlantısının kesilmesi bu prosedürle kolayca çözülebilir.

Gitmek için yol

Galaxy Note 9 Wi-Fi sorunlarını gidermek için budur. Wi-Fi bağlantısındaki yavaşlama veya bağlantı kopması sorunu fabrika veya ana sıfırlama işleminden sonra da devam ederse, kalan tek şey cihazı en yakın servis istasyonuna götürmek, donanım sorunu asıl sebep olabilir. Servis merkezindeki teknisyenler sorunu çözecek veya gerekirse cihazı değiştirecektir.