Samsung Galaxy Note 9 Yazılım Güncellemesinden Sonra Gösterilmeyen Bildirimler Nasıl Onarılır

#Samsung #Galaxy # Note9, yalnızca bu Ağustos ayında piyasaya çıkan cihazların Note serisindeki son model. Kendinden öncekiler gibi, bu cihaz da artık Bluetooth kullanarak uzaktan telefonla etkileşime girebildiği için yükseltilmiş S Pen adı verilen s kalemi ile birlikte geliyor. Bu telefon 6,4 inç büyüklüğünde Super AMOLED ekrana sahipken, kaputun altında 8GB RAM ile birlikte güçlü Snapdragon 845 işlemci bulunuyor. Her ne kadar bu güçlü bir performans telefonu olsa da, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, yazılım güncellemesi sorunundan sonra gösterilmeyen Galaxy Note 9 bildirimlerini ele alacağız.

Bu konuda Samsung Galaxy Note 9 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy Note 9 Yazılım Güncellemesinden Sonra Gösterilmeyen Bildirimler Nasıl Onarılır

Sorun: Eylül ayında satın alınan bir Not 9’um var. Son birkaç hafta içinde sistem güncellemesi yaptı. Son zamanlarda, kilit ekranındaki bildirimlerimin bir süre sonra kaybolduğunu veya hiçbir zaman ilk sırada görünmediğini fark ettim. Mesela bir arkadaşım gece yarısından hemen önce mesaj attı. Uyuyordum ve zil sesini duymadım, ama ertesi sabah, metni aldığımı bilmiyorum. Ben sadece metni fark ettim çünkü o sabah daha sonra bir başkasına metin mesajı uygulamasını açtım ve metin listemin en üstüne çıktığını fark ettim. Özel olarak başka örneklerim yok, ancak bu sabah bir e-posta ve bildirim aldığımı fark ettim. Yanıt vermek için e-posta uygulamasını açtığımda, birkaç dakika önce gönderilen ve aynı anda hiçbir zaman bildirim almadığım veya çok hızlı bir şekilde zaman aşımına uğradığım aynı kişiden başka bir e-posta olduğunu gördüm. Daha önce sistem güncellemesinden bahsettim, çünkü o zamandan sonra başlamış gibi. Ancak, iki şeyin birbiriyle ilgili olduğuna dair kesin bir kanıtım yok. Herhangi bir ayarın değiştirilip değiştirilmediğini veya yanlış görünüp görünmediğini bildiğim her farklı yolu kontrol ettim ve sorun olduğunu düşündüğüm bir şey göremedim.

Çözüm: Bu cihazda herhangi bir sorun giderme adımı gerçekleştirmeden önce, telefonun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce cihazınıza indirip yüklemenizi öneririm.

Sorunu tarif ettiğiniz şekilde, bunun aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını izleyerek çözülebilecek bir yazılım sorunundan kaynaklandığı anlaşılmaktadır.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Telefon yazılımını yenilemek için genellikle yazılım sıfırlaması gerçekleştirilir. Bu işlem genellikle telefonda sorunlara neden olabilecek küçük yazılım hatalarını giderir.

    Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Sesi azaltma düğmesini basılı tutarken Gç düğmesini basılı tutun. Her iki düğmeyi de 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Telefon açıldığında, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Üçüncü taraf uygulamaların yüklendiklerinde telefonda sorunlara neden olacağı durumlar vardır. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırılmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekir.

    Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde Sesi azaltma tuşunu bırakın.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyordur. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verilerinin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Telefonu kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşun hepsini bırakın. Bir ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye gösterecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri görünmeden önce .Seç önbellek bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet, onları vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölüm tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, bunun sebebi, güncelleme işlemi sırasında tamamen kaldırılmayan eski yazılım verilerinden kaynaklanmaktadır. Şu an bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Telefonu kapatın. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için güç düğmesi. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti etmiyoruz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.