Samsung Galaxy Note 9 Yazılım Güncellemesinden Sonra Yanıt Vermiyor

#Samsung #Galaxy # Note9, geçen yıl piyasaya sunulan en yüksek kaliteli Android cihazlardan biridir. Tüketiciler arasında popüler hale getirmek için iyi performans göstermesini sağlayan birçok üstün özelliğe sahiptir. Geniş 6,4 inç Super AMOLED ekranı, çeşitli multimedya içeriğini görüntülemek için mükemmeldir, çift 12MP arka kamera sistemi, mükemmel kalitede fotoğraflar ve videolar çekerken, 8 GB RAM ile eşleştirilen Snapdragon 845 işlemcisi cihazın çok kolay çalışmasını sağlar. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Galaxy Note 9 ile başa çıkacağız. Yazılım güncelleme sorunundan sonra yanıt vermiyor.

Bir Samsung Galaxy Note 9 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy Note 9 Yazılım Güncellemesinden Sonra Yanıt Vermiyor

Sorun: Merhaba Samsung Notum var 9. Geçen hafta bir güncelleme yaptım. Kullanımım için – herhangi bir değişiklik olmadığını bile fark ettim. Ancak geçen hafta çok belirgindi. Kenar çubuğundaki uygulama kısayollarım kayboldu, simgeler değişti, mesajlaşma farklı ve ilk kilidini açmak için kaydırdığımda düzgün bir şekilde kaydırmıyordum. Herhangi bir fikir? Ayrıca – ben buradayken – telefonumdaki resimler kayboluyor. Samsung S8 + 'dan yeni geçiş yaptım ve bu sorunu hiç yaşamadım. Diğer telefonumdan aktarılan resimler bile akıllı anahtarla aynı değildi. Yeni not 9'daki her iki lot (s8 + 'dan ve alınanları aldım) yalnızca gri bir kutu olarak görünür. Ve bir sd sürücüsüne erişimi olmayan bir şey? Bu basit bir şey, kesinlikle bir yerlere işaretlemem gereken bir kutu var. Anlamadım Lütfen yardım et. Teşekkürler

Çözüm:   Bu telefonda herhangi bir sorun giderme adımı gerçekleştirmeden önce, en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce indirmenizi ve yüklemenizi öneririm.

Bu sorun bir yazılım güncellemesinden hemen sonra ortaya çıktığından, bu durum büyük olasılıkla bir yazılım arızasından kaynaklanmaktadır. Gerçekleştirmeniz gereken önerilen sorun giderme adımları aşağıda listelenmiştir.

Yumuşak sıfırlama yapın

Telefon yazılımını yenilemek için genellikle yazılım sıfırlaması gerçekleştirilir. Bu işlem genellikle telefonda sorunlara neden olabilecek küçük yazılım hatalarını giderir.

 • Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın.
 • Şimdi ses kısma düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu basılı tutun.
 • Her iki tuşu da 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Telefon açıldığında, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

İndirdiğiniz bir uygulamanın yüklendiğinde telefonda sorunlara neden olacağı durumlar vardır. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırılmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekir.

 • Cihazı kapat.
 • Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun.
 • SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.
 • Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses kısma tuşunu basılı tutun.
 • Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
 • Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Ses seviyesini azaltma tuşunu bırakın.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyordur. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verilerinin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

 • Telefonu kapat.
 • Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 • Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşu da bırakın.
 • Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri görünmeden önce bir 'Sistem güncellemesini yükleme' mesajı 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir.
 • Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 • Seçmek için Güç tuşuna basın.
 • Evet, onları vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın.
 • Önbellek silme bölümü tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır.
 • Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, bunun sebebi, güncelleme işlemi sırasında tamamen kaldırılmayan eski yazılım verilerinden kaynaklanmaktadır. Şu an bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

 • Telefonu kapat.
 • Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 • Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın ('Sistem güncellemesini yükleme', Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 • 'Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla'yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 • Seçmek için Güç düğmesine basın.
 • 'Evet – tüm kullanıcı verilerini sil' vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 • Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 • Ana sıfırlama tamamlandığında, 'Sistemi şimdi yeniden başlat' vurgulanır.
 • Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorunlardan herhangi birinin hala olup olmadığını kontrol edin.

Telefondaki resimlerin kaybolması ve gri renge dönmesiyle ilgili olarak, kullandığınız kartın bozulmuş sektörleri olabileceğinden ve soruna neden olabileceğinden, telefonda yeni bir microSD kart kullanmayı denemelisiniz. Bunun yalnızca fotoğraflarınızı microSD kartta saklarsanız önerildiğini unutmayın.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Merak etme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardımcı olabilirsek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.