Samsung Galaxy Note 9 Yazılım Güncelleştirmesi Sırasında Kapandı

#Samsung #Galaxy # Note9, geçtiğimiz yıl piyasada piyasaya çıkan cihazların Note serisindeki son model. Yalnızca dokunmatik girişle değil, aynı zamanda kalemle de çalışan, 6,4 inçlik Süper AMOLED ekranıyla tanınıyor. Kaputun altında, 8GB RAM ile eşlendiğinde cihazın uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırmasına izin veren güçlü Snapdragon 845 işlemci bulunur. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, yazılım güncellemesi sorunu sırasında Galaxy Note 9 çökmelerinin üstesinden geleceğiz.

Bir Samsung Galaxy Note 9 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy Note 9 Yazılım Güncelleştirmesi Sırasında Düşen Nasıl Yapılır

Sorun: Merhaba Samsung notum 9 ile ilgili bir sorunum var. Bu telefonu bir süredir satın aldım ve bir süre sonra herhangi bir yazılım güncellemesi yapmadım (belki 3 ay). Dün en son yazılım güncellemesini ayarlardan indirdim ve pilim iyi şarj edildi. Ne zaman. Yüklemeye çalıştım,% 12 durdu ve sonra “hata” dedi, sonra kendi kendine yeniden başlatıldı. Başladığı zaman hiçbir uygulamanın çalışmadığı siyah bir ekrandı, touchwiz ana ekranı bile yok. Ve çökmekte olan bu uygulamaların açılan pencereleri birbiri ardına ekranda görünmeye devam etti. Deneyebileceğim her şeyi denedim (yumuşak yeniden başlatma, önbellek bölümünü temizleme ve hatta sd kartımı çıkartma dahil), ancak hiçbir şey işe yaramaz. Samsung anahtarını bağlamayı denedim ama okumadı bile. Ve bilgisayarımdaki “bilgisayarım” ekranında bile bir cihaz olarak görünmezdi. Kaybetmek istemediğim önemli dosyalarım olduğundan fabrika ayarlarına sıfırlamayı denemek istemiyorum. Telefonumun boyutu 128GB ve SD kartım yeni ve telefon hafızam boş. Lütfen bana yardım edin, uzun mesaj için üzgünüm ama elimden geldiğince detaylı olmaya çalıştım. Şimdiden teşekkür ederim!

Çözüm: Aşağıda listelenen sorun giderme adımlarını gerçekleştirmeden önce, telefonun pilinin tamamen dolu olduğundan emin olmak en iyisidir. Gerekirse, telefonu duvardaki şarj cihazına bağlayın ve önce şarj olmasına izin verin. Takılıysa, telefonun microSD kartını da çıkarmanız gerekir.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştirin

Yazılım sıfırlaması genellikle telefon yanıt vermediğinde gerçekleştirilir, ancak bu durumda telefon yazılımını yenileyeceği için de çalışır. Bu işlem genellikle telefonda sorunlara neden olabilecek küçük yazılım hatalarını giderir.

 • Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın.
 • Şimdi ses kısma düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu basılı tutun.
 • Her iki tuşu da 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Telefon açıldıktan sonra OTA yöntemini kullanarak yazılım güncellemesine devam edip edemediğinizi kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

İndirdiğiniz bir uygulamanın yüklendiğinde telefonda sorunlara neden olacağı durumlar vardır. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırılmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekir.

 • Cihazı kapat.
 • Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun.
 • SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.
 • Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses kısma tuşunu basılı tutun.
 • Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
 • Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Ses seviyesini azaltma tuşunu bırakın.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyordur. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın. Uygulamayı kaldırdıktan sonra telefonu yeniden başlatın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verilerinin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

 • Telefonu kapat.
 • Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 • Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşu da bırakın.
 • Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri görünmeden önce bir ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir.
 • Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 • Seçmek için Güç tuşuna basın.
 • Evet, onları vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın.
 • Önbellek silme bölümü tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır.
 • Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, bunun sebebi, güncelleme işlemi sırasında tamamen kaldırılmayan eski yazılım verilerinden kaynaklanmaktadır. Şu an bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır. İşlem sırasında telefon verilerinizin silineceğini unutmayın.

 • Telefonu kapat.
 • Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 • Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 • ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 • Seçmek için Güç düğmesine basın.
 • ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 • Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 • Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır.
 • Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra sorun devam ederse, telefonu bir servis merkezine getirmeniz ve kontrol ettirmeniz gerekir.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Merak etme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardımcı olabilirsek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.