Samsung Galaxy Note 9’da Google Play Store 110 Hatası Nasıl Düzeltilir?

Bir uygulamayı yüklerken Google Play Store hatası 110 ortaya çıkabilir. Asıl hata mesajı şöyle olacaktır: “Uygulama kurulumu sırasında bilinmeyen hata kodu: 110” ve kurulum durdurulacaktır. Yani, sadece aynı hata ile istenmek için uygulamayı yeniden indirmek zorunda kalacaksınız. Samsung Galaxy Note 9’un bazı sahipleri bu hatadan şikayet edenler arasındaydı.

Bu sorunla ilgili olarak bizimle iletişim kuran okuyucular var, bu yüzden bu sorunu çözmeliyiz. Bu yayında, Not 9’unuzu Play Store hatası 110 ile sorun gidermede size rehberlik edeceğim. Bu sorunu çözmek için kullandığımız çözümleri veya prosedürleri sizinle paylaşacağım. Not 9’daki gibi bir sorunuz varsa, bu makalenin size bir şekilde yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu çözdüğümüz için sorun giderme sayfamıza göz atmayı deneyin. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

İşte Galaxy Note 9’unuz Play Store hatasını 110 alıyorsa yapmanız gerekenler 110…

  1. Önce telefonu yeniden başlatın.
  2. SD kartın telefonunuza doğru şekilde takıldığından emin olun.
  3. Google Hesabını kaldırın ve tekrar ekleyin.
  4. Fabrika ayarlarına telefonunuzu sıfırlayın.

Bu hatayı ilk defa alıyorsanız ve telefonunuz bu sorundan önce doğru şekilde çalışıyorsa, cihaz yazılımı ile ilgili geçici bir sorun olması mümkündür. Belleğini yenilemek için önce Galaxy Note 9’unuzu yeniden başlatın. Ya da daha iyisi, normal yeniden başlatmaya göre çok daha etkili olan zorunlu yeniden başlatma işlemini yapın. Bunu yapmak için, açma / kapatma tuşunu ve ses seviyesini birlikte 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun. Telefonunuz normalde olduğu gibi yeniden başlatılır, ancak hafızası yenilenir ve tüm uygulamalar ve hizmetler yeniden yüklenir. Bundan sonra, aynı uygulamayı yüklemeyi deneyin.

Hatanın 110 sebebinin bir SD kart hatasından kaynaklandığı durumlar vardır. Bu nedenle, yapmanız gereken bir sonraki şey, telefonunuzdaki SD kartın doğru bir şekilde monte edildiğinden ve algılandığından emin olduktan sonra uygulamayı yüklemeyi deneyin. Hala aynıysa, uygulamayı dahili depoya yükleyin ve kurulum tamamlandıktan sonra uygulamayı taşıyın. Bazı sahipler bunu telefonlarıyla başarıyla yaptı.

Bir Google Play Mağazası sorunuyla ilgilendiğimiz için, Google hesabınız da bu soruna yardımcı olur. Bu nedenle, cihazınızdan kaldırın ve yeniden başlattıktan sonra tekrar ekleyin. Bundan sonra, telefonunuzu hesabınızla senkronize etmeye çalışın ve bir kez bittiğinde, sorunun çözülüp çözülmediğini bilmek için aynı uygulamayı yüklemeyi deneyin. Bundan sonra hala 110 nolu Play Store hatasından isteniyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

Tüm dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin, Google hesabınızı telefonunuzdan kaldırın ve fabrika ayarlarına ve yapılandırmasına geri getirmek için ana sıfırlamayı yapın. Sıfırlama, donanımla ilgili bir sorun olmadığı için bu tür bir sorunu çözecektir, ancak kaybetmek istemediğiniz her veriyi yedekleme zorluğundan geçmek zorunda kalacaksınız ve zaman alıyor. Fakat zaten burada zaten başka seçeneklerden bahsediyorsunuz gibi görünüyor, bu yüzden gerçekten yapmanız gereken Galaxy Note 9’un tekrar mükemmel şekilde çalışabilmesi.