Samsung Galaxy Note 9’da Google Play Store hatası 194 nasıl düzeltilir

Son zamanlarda çok fazla Samsung Galaxy Note rahatsız ediyor gibi görünen Google Play Store Error 9, kullanıcı bir uygulamayı indirirken veya kurarken son zamanlarda ortaya çıkıyor. Bu, cihaza veya uygulamaya özgü bir sorun değildir, bu nedenle diğer Android cihazlarına da olabilir. Çoğu zaman, bir uygulamanın kurulumunun ortasında, “Bir hata nedeniyle uygulama indirilemedi. (194) ”ve indirme işlemi durdurulacak. Sonuç olarak, tekrar aynı hatayla karşılanabilmek için yeniden indirmeniz gerekir.

Bu sorunu gerçekten neyin tetiklediğinden emin değiliz, ancak bu sorunun neden gerçekleştiğine dair tüm olasılıkları belirlemelisiniz. Başka bir deyişle, Not 9’unuzda bazı sorun giderme adımlarını uygulayarak her olasılığın dışında kalmanız gerekir. Bunu yapmak, size soruna neyin neden olduğunu ve umarım onu düzeltmek için bir fikir verecektir. Öyleyse, bu yazı size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Play Store hatasıyla birlikte Galaxy Note 9 ile ilgili sorun giderme 194

Bu sorun oldukça can sıkıcı olsa da, düzeltmesi çok zor değil ve çoğu zaman Play Store’un kendisiyle ilgili bir sorun. Fakat aşağıdaki işlemleri yapmayı deneyin ve sizin için neyin işe yaradığını görün…

İlk Çözüm: Zorla Yeniden Başlatma Gerçekleştir

Herhangi bir sorun giderme prosedürü gerçekleştirmeden önce, bunun sistemde bir aksaklık olup olmadığını belirlememiz gerekir. Zorla Yeniden Başlatma aslında benzetilmiş bir pil çıkarma işlemidir ve telefonunuzun belleğini tazeleyecek ve tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyecektir. İşte yapmanız gerekenler…

  Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy Note 9 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Prosedür tamamlandığında ve cihaz hazır olduğunda Play Store’unuzu açın ve 194 hatasının hala görünüp görünmeyeceğini görmek için herhangi bir uygulamayı indirin. Varsa, bir sonraki prosedüre geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy’de Facetime Nasıl Yapılır Not 9: Android için FaceTime Alternatifleri

İkinci Çözüm: Play Store Önbelleğini ve Verilerini Temizle

Hata kodunu 194 düzeltmenin bir başka etkili yolu, Play Store önbelleğini ve verilerini temizlemektir. Bunu yapmak, önbellek ve veri dosyalarını silerek yenilerin oluşturulabilmesi için uygulamayı varsayılan ayarlarına döndürür. Bu sadece Play Store ile ilgili bir sorunsa, daha önce karşılaştığımız vakaların çoğunda olduğu gibi, bu prosedür sorunu çözecektir. İşte böyle yapılır…

  Ana Sayfa ekranından, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğesini seçin. 3 nokta simgesine dokunun> Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için sistem uygulamalarını göster. sonra Tamam’a dokunun. Önbelleği temizle öğesine dokunun. Telefonunuzu yeniden başlatın.

Telefon yeniden başlatıldıktan sonra, Play Store’u açın ve 194 hatasının hala açılıp açılmadığını görmek için herhangi bir uygulamayı indirmeyi deneyin. Bir sonraki prosedüre geçin.

Üçüncü Çözüm: Ağ Ayarlarını Sıfırla

Bu noktada, internet bağlantınızda bir sorun olup olmadığını tespit etmek zorundayız. Başka bir deyişle, indirme işlemi açık bir sebep olmadan durdurulursa, bir kesinti oluşma ihtimali vardır. Bu nedenle, tüm kablosuz bağlantılarını yenilemek için cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamanızı öneririz. 9 nolu notunuzda böyle yapılır.

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla seçeneklerini seçin. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Bundan sonra, telefonunuzun şebekeye yeniden bağlanmasına izin verin ve ardından Play Store’u açın ve herhangi bir uygulamayı indirin. Play Store 194 hatası hala görünüyorsa, bu muhtemelen bir üretici yazılımı sorununun sonucudur. Bellenimi gidermek için bir sonraki prosedüre geçin.

DA OKUYUN: Unutulmuş PIN İle Samsung Galaxy Note 9’un Kilidini Nasıl Açılır

Dördüncü çözüm: Sistem önbelleğini silin

Sorun gidermemizin bu noktasında yapılacak en iyi şey aslında bir sıfırlamadır, ancak daha önce tamamlamamız gerekir, önce sistem önbelleğini yeni bir tanesiyle değiştirecek şekilde silmek en iyisidir. Sistem önbelleğinin bozulduğu ve performans ve bunun gibi uygulama sorunlarına neden olacağı zamanlar vardır. Bu nedenle, Not 9’daki önbellek bölümünü silmek için şu adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy Note 9 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy Note 9 cihazınız Kurtarma işlemine başlamaya devam edecek Mod. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Güç kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra bir uygulamayı indirmeyi deneyin ve 194 Play Store hatası hala görünüyorsa, sıfırlama işlemine devam edin.

Beşinci çözüm: Master Reset gerçekleştirin

Yukarıda belirtilen tüm işlemler sorunu çözemediğinde, yapabileceğiniz en iyi şey telefonunuzu sıfırlamaktır. Bu, dahili depolama birimine kaydedilen dosyaları ve verileri siler ve cihazı varsayılan ayarlarına getirir. Ancak bunun telefonunuzdaki 194 hatasını düzelteceğinden emin olabilirsiniz.

Ancak sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin işlem sırasında silinecekleri bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, sıfırlama işleminden sonra cihazınız kilitlenmeyecek şekilde Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırdığınızdan emin olun. Her şey ayarlandıktan sonra, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy Note 9 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy Note 9 cihazınız Kurtarma işlemine başlamaya devam edecek Mod. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım Galaxy Note 9’unuzu Play Store error 194 ile düzeltmenize yardımcı olabileceğimizi umarız. 194’ü yayınlamamıza yardımcı olursanız seviniriz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

DA OKUYUN: Yeni Samsung Galaxy Note 9’unuz çok yavaş çalışmaya başlarsa ne yapmalı?

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

  Galaxy Note üzerinde Bixby nasıl devre dışı bırakılır 9 Samsung Galaxy Note 9 Nasıl Onarılır