Samsung Galaxy Note 9’da Google Play Store hatası 492 nasıl düzeltilir

Son Pasta güncellemesinden sonra Samsung Galaxy Note 9’un bazı sahiplerini rahatsız eden görünen Google Play Store hatası 492, kullanıcı bir uygulamayı yüklemeye veya indirmeye çalışırken ortaya çıkıyor. Sinir bozucu küçük bir hata olsa da, düzeltmesi o kadar da zor değil. Aslında, bazı temel sorun giderme prosedürlerini uygulayarak ondan kurtulabilirsiniz ve bu yazının amacı budur.

Bu kılavuzda, 492 numaralı hatayı açmaya devam eden Not 9’daki sorunların giderilmesinde size yol göstereceğim. Bu olasılığın nedenini belirleyene ve en sonunda düzeltene kadar her olasılığı göz önünde bulunduralım ve bunları tek tek ekarte edelim. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Play Store hatası 492 ile Galaxy Note 9 ile İlgili Sorunları Giderme

Bu kılavuzdaki sorun giderme prosedürleri, hatanın nedenini veya neyin tetiklendiğini belirlemenize yardımcı olacaktır. Bu makaleyi okuduktan ve adımları takip ettikten sonra, 492 hatasıyla karşılaşmadan uygulamaları indirebileceğinizden eminiz. Bu söylenecek gibi, işte bu sorunu çözmek için yapmanız gerekenler.

İlk çözüm: Zorla Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirin

Bazen, arka planda çalışan ve sistemin artık hepsini karşılayamayacağı çeşitli uygulamalar varsa, bunun gibi sorunlar ortaya çıkar. Bu sadece cihaz yazılımıyla ilgili bir sorun, küçük bir sorun olabilir ve eğer durum buysa, bu çok basit ama çok etkili prosedürü uygulayarak sorunu çözebilmelisiniz. Zorla yeniden başlatma, telefonunuzun belleğini tazeleyecek ve tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yükleyecektir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy Note 9 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Galaxy Note 9’unuz yeniden başlatıldığında, Play Store’u açın ve 492 hatasının düzeltilip düzeltilmediğini görmek için herhangi bir uygulamayı indirin. Hala görünüyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy Note 9’daki Google Play Store hatası 406 nasıl düzeltilir

İkinci çözüm: Play Store önbelleğini temizle

Bir kez ekarte etmeniz gereken ihtimalin bir zamanlar bunun bozuk bir uygulama önbelleği nedeniyle oluşması ihtimali. Tüm hizmetler, uygulamalar ve özellikler kendi önbelleklerine sahiptir ve Play Store istisna değildir. Önbellek neredeyse küçük bir dosya veya dosya koleksiyonu olsa da, bozulduğunda performans sorunlarına neden olabilir ve bu durum burada olabilir. Bu nedenle, ekarte etmek için, Play Store’un önbelleğini temizleyin, böylece yeni bir tane silinecektir.

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Google Play Store’u bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun.

Önbelleği temizledikten sonra ve 492 nolu Play Store hatası hala gösterilmekte, ardından bir sonraki prosedüre geçilmektedir.

Üçüncü çözüm: Play Store Verilerini Sil

Önbelleğin temizlenmesi sorunu çözmediyse, yapmanız gereken bir sonraki şey verilerini silmek olacaktır. Bunu yapmak, uygulamayı varsayılan ayarlarına veya yapılandırmasına geri döndürür. Bu sadece uygulamanın kendisiyle ilgili bir sorunsa, bu prosedür kesinlikle sorunu çözecektir. Endişelenmeyin, bunu yaparsanız uygulamanızın veya dosyalarınızın hiçbiri silinmez. İşte Galaxy Note 9’unuzda yapılanlar:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Google Play Store’u bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle ‘ye dokunun ve onaylamak için Tamam’ a dokunun. Telefonunuzu tekrar başlatın.

Telefon yeniden başlatıldıktan sonra Play Store’u tekrar başlatın ve bir uygulamayı indirmeyi deneyin. 492 hatası hala ortaya çıkıyorsa, bir sonraki prosedüre geçin.

Dördüncü Çözüm: Ağ Ayarlarını Sıfırla

Uygulamaları indirirken telefonunuzun sabit bir internet bağlantısına sahip olması zorunludur. Ancak ağ sorunları zaman zaman ortaya çıkar ve telefonunuzda durum böyle olabilir. Şebeke ayarlarını sıfırlayarak telefonunuz ile şebeke arasındaki bağlantıyı yenilemeyi deneyin. İşte böyle yapılır:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. İstenirse, PIN’inizi, Parolanızı veya Şablonunuzu girin. Son olarak, Sıfırla’ya dokunun.

WiFi özelliğini etkinleştirin ve telefonunuzun şebekeye yeniden bağlanmasına izin verin. Bundan sonra, Play Store’u açın ve herhangi bir uygulamayı indirin. 492 hatası hala görünüyorsa, bir sonraki prosedüre geçin.

DA OKUYUN: Nasıl Samsung Galaxy Not 9 Fix manifatura ne zaman kaybolur

Beşinci Çözüm: Sıfırlama Yapın

İşte, ana sıfırlama işleminin yapılması 492 numaralı Play Store hatasını düzeltir, ancak olası tüm çözümleri tüketmeden hemen önermememizin nedeni, bazı önemli dosya ve verileri kaybedebilirsiniz. Ancak bu noktada başka bir seçeneğiniz yok, bu yüzden dosyalarınızı SD kartınıza taşımaya çalışın ve ardından yedeklemeden sonra hem Google hem de Samsung hesaplarınızı kaldırın. Bunları yaptıktan sonra, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin.

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy Note 9 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy Note 9 cihazınız Kurtarma işlemine başlamaya devam edecek Mod. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım Google Play Store 492 hatasını göstermeye devam eden Galaxy Note 9’unuzu düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olursanız seviniriz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

İLGİLİ POSTLAR:

  Nasıl Samsung Galaxy Note 9 Çağrı On Car Car Zil On tutar Nasıl Samsung Galaxy Note 9 bir konferans görüşmesi yapmak için Nasıl Samsung Galaxy Note 9 algılanmaz veya PC tarafından tanınmaz