Samsung Galaxy Note 9’da Google Play Store hatası 505 nasıl düzeltilir

Google Play Store 505 hatası, android cihazlar için özellikle Samsung Galaxy Note 9 kullanıcıları için yeni değil. Bir android kullanıcısı olarak, özellikle indirme işleminde hata mesajının tekrar tekrar ortaya çıktığı, ne kadar sinir bozucu olabileceğini anlıyorum. Bununla birlikte, diğer Google Play Store hataları gibi bu sadece küçük bir uygulama sorunudur ve cihazınızın işletim sisteminde yanlış bir şey yoktur, en azından geçmişte karşılaştığımız sorunların çoğunda durum böyledir.

Bu sadece küçük bir problem olsa da, bazen Play Store hatalarının giderilmesi karmaşıktır çünkü asıl sorunun ne olduğunu tam olarak belirleyebilmemiz için önce göz önünde bulundurmamız gereken birçok faktör vardır. Bu nedenle, bu kılavuzda, 505 numaralı hatayı tartışarak, bir çözüm formüle edip teknolojiden herhangi bir yardım almadan ondan kurtulup kurtulmadıkça, her problemi göz ardı ederek bu sorundan etkilenen kullanıcılara yardım edeceğim.

Farklı bir soruna çözüm arayan sahipler için, bu cihazla ilgili en sık karşılaşılan sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyaç duyarsanız, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Google Play Store Hatası 505 ile Galaxy Note 9 Sorun Giderme

Sinir bozucu küçük bir hata olsa da, düzeltmek için çok fazla prosedür gerekmez. Aslında, sadece birkaç işlem yapmanız gerekebilir. Size 4 yöntem verdim ve bunlar şöyle:

  Zorla Notunuzu Yeniden Başlatın 9.Delete Oynat Önbellek ve Verileri Sıfırla. Sıfırla Ağ Ayarları.

Şimdi, neden böyle şeyleri yapmanız gerektiğini kısaca anlatayım…

İlk Çözüm: Zorunlu Notunuzu Yeniden Başlatın 9

Herhangi bir sorun giderme prosedürü yapmadan önce, sistemdeki bir aksaklığın soruna yol açmadığından emin olmanız gerekir. Bu nedenle, sözde zorunlu yeniden başlatma yöntemini gerçekleştirmenizi öneririz. Her zamanki gibi yeniden başlatmanın aksine, bu daha etkilidir çünkü cihaz hafızasını yeniler ve tüm uygulamaları ve servisleri yeniden yükler. Bunu yapmak için şu adımı izleyin:

  Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy Note 9 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

İşlem tamamlandığında, Play Store’unuzu açın ve 505 hatasının görünüp görünmeyeceğini görün. Öyleyse, sonraki yönteme geçin.

İkinci Çözüm: Play Store Önbelleğini ve Verilerini Sil

Önbelleklerin ve veri dosyalarının bozulduğu ve böyle bir şey gerçekleştiğinde, uygulama çökmeleri de dahil olmak üzere performans sorunları ortaya çıkabilir. Google Play Store’un uygulamaları indirirken veya yüklerken 505 numaralı hatayı göstermesinin nedeni bu olabilir. Bu olasılığı dışlamak için, Play Store’un önbelleğini ve verilerini silmelisiniz, böylece yenileri oluşturulacak. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

  Ana Sayfa ekranından, Uygulama tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğesini seçin. Verileri temizle ve ardından Tamam’a dokunun. Hafızasını yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın.

Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra Play Store’u açın ve 505 hatasının hala görünüp görünmeyeceğini test etmek için herhangi bir uygulamayı indirmeyi deneyin. Hala devam ederse, dengesiz bir internet bağlantısından kaynaklanıyor olabilir. Bir sonraki prosedürü yapmayı deneyin ve yardımı olup olmadığına bakın.

Üçüncü Çözüm: Ağ Ayarlarını Sıfırla

Hata 505 sorun giderme sırasında sabit bir internet bağlantınızın olması şarttır. Başka bir deyişle, indirme işlemi sırasında bir hatanın ortaya çıkmasının sebebi olabilecek bir kesinti varsa. Bu nedenle, telefonunuzdaki kablosuz bağlantıları yenilemek için ağ ayarlarınızı sıfırlamanızı öneririz. Ağınızdaki ayarları sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin Galaxy Note 9…

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla seçeneklerini seçin. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Tamamlandığında bir onay penceresi görünecektir.

Bundan sonra, telefonunuzun şebekeye yeniden bağlanmasına izin verin ve sabit bir internet bağlantınız olduğundan emin olun ve ardından Play Store’u açın. Bir uygulamayı indirirken veya yüklerken 505 hatası hala görünüyorsa, bir sonraki prosedüre geçin.

Dördüncü çözüm: Sistem önbelleğini silin

Daha önce de söylediğim gibi, bir önbellek bozulduğunda performans sorunları ortaya çıkabilir ve bu da sistem önbelleği ile de ilgilidir. Ana sıfırlama işleminden önce, eski sistem önbelleğini silmek en iyisidir, böylece yeni bir taneyle değiştirilecektir ve işte bunu nasıl yapacağınız:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy Note 9 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy Note 9 cihazınız Kurtarma işlemine başlamaya devam edecek Mod. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Güç kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Endişelenmeyin, bunu yaptıysanız dosyalarınızın hiçbiri silinmeyecek, ancak telefonunuz önbelleği yeniden oluştururken biraz zaman alabilir, bu nedenle başarılı bir şekilde önyüklenmesi için beklemeniz gerekir. Bundan sonra, Play Store’u açın ve 505 hatasının hala görünüp görünmeyeceğini görmek için herhangi bir uygulamayı indirin. Hala devam ederse, bir sonraki çözümü deneyin.

Beşinci çözüm: Sıfırlama gerçekleştirin

Ana sıfırlamayı yapmak, cihazınızdaki üretici yazılımının hiçbir şekilde değiştirilmemesi koşuluyla bu sorunu çözecektir. Mesele şu ki, öncelikle tüm olası çözümleri tüketmeden bu prosedürü önermiyoruz. Ancak diğer tüm prosedürler sorunu çözemedikten sonra fazla bir seçeneğimiz olmadığından, telefonunuzu sıfırlamanız gerekir. Ancak bundan önce, önemli dosya ve verilerinizin silinecekleri bir yedek oluşturduğunuzdan emin olun. Bundan sonra, hem Google hem de Samsung hesaplarınızı kaldırın; böylece sıfırlama işleminden sonra cihazınız kilitlenmeyecektir. Her şey hazır olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy Note 9 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy Note 9 cihazınız Kurtarma işlemine başlamaya devam edecek Mod. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım Galaxy Note 9’unuzu Play Store error 505 ile düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız seviniriz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.