Samsung Galaxy Note 9’da Play Store error 24 nasıl düzeltilir

Google Play Store hatası 24, Samsung Galaxy Note 9’un birkaç sahibini rahatsız ediyor. Uygulama yüklemesi sırasında ortaya çıkıyor, bu da kullanıcıların uygulamayı yalnızca sonradan aynı hatayı almaları için yeniden indirmelerini isteyebilir. Genellikle, kullanıcılar Uygulamaları Google Play Store’dan indirebilir, ancak uygulama yüklenmek üzereyken, hata 24 açılır ve yüklemeyi durdurur. Bu, uygulamaya veya cihaza özgü bir sorun değildir, bu nedenle yalnızca Not 9 sahiplerine değil diğer Android kullanıcılarına da gelebilir. Ayrıca, indirdiğiniz uygulamadan bağımsız olarak gerçekleşir.

Ancak endişelenmeyin çünkü hata 24 çok can sıkıcı bir sorun olsa da, bellenimin herhangi bir şekilde değiştirilmemiş olması koşuluyla düzeltilmesi oldukça kolaydır. Geçmişte benzer sorunlarla karşılaştık ve bu sorunu kendi başınıza aşağıdaki prosedürleri kullanarak çözebileceğinizi söyleyebiliriz. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda aynı sorundan rahatsızsanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, bu sorunu bulduğunuzdan ve sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınızdan, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeye çalışın. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

Play Store hatası 24 olan Galaxy Note 9’unuzda sorun giderme 24

Bu sorun giderme prosedürlerini gerçekleştirmenin amacı, asıl sorunu çözüp çözmektir. Endişelenmeyin, bu adımları takip etmek güvenlidir ve cihazınıza zarar vermez veya telefonunuza kaydedilen önemli dosyalarınızı silmez.

İlk Çözüm: Yumuşak Sıfırlama gerçekleştirin

Bu sorunu giderirken, öncelikle sistemdeki bir aksaklığın soruna neden olmadığı şüphesini ortadan kaldırmamız gerekir. Yazılımdan sıfırlama yaparak, telefonun dahili servislerini yeniliyor ve arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatıyoruz. Yani, bu sadece küçük bir yazılım sorunuysa, o zaman bu sorun kesinlikle çözecektir. Telefonunuzdaki yazılım sıfırlamasını şu şekilde yapabilirsiniz:

    Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Sesi azaltma düğmesini basılı tutarken Gç düğmesini basılı tutun. Her iki düğmeyi de 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Yazılım sıfırlama işleminden sonra, Play Store’unuzu açın ve hata mesajının tekrar isteyip istemediğini görmek için herhangi bir uygulamayı indirin. Eğer öyleyse, bir sonraki adıma geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy Note 9’da Google Play Store hatası 963 nasıl düzeltilir

İkinci Çözüm: Ağ Ayarlarınızı Sıfırlayın

Diğer Google Play Store hataları gibi, bu sorunun da telefonunuzda olmasının her olasılığını ekarte etmemiz gerekiyor. Sabit bir internet bağlantınız olup olmadığını kontrol etmeye çalışacağız, çünkü dengesizdir, bu nedenle bir uygulamayı yüklerken ve güncellerken 24 hatasının göstermesinin bir nedeni olabilir. Ağ ayarlarınızı sıfırlayarak, telefonunuzun tüm kablosuz özelliklerini yeniliyorsunuzdur, ancak bu sorunu çözebilir. İşte böyle yapılır:

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

İşlem tamamlandığında, bir uygulamayı indirmeyi deneyin ve hatanın 24 hala devam edip etmediğini kontrol edin. Varsa, Google Play Store’un kendisinde sorun giderme zamanı gelmiştir.

Üçüncü Çözüm: Play Store Önbelleğini ve Verilerini Sil

Uygulama tarafından kullanılan dosyalar ve veriler eskimiş veya bozuksa, Play Store anormal biçimde çalışacaktır. Bu yüzden şimdi yapacağımız şey bu dosyaları ve verileri silmek, böylece yeni kullanıcılar oluşturulacak ve uygulamayı tekrar kullanmanız gerektiğinde sorunsuzca çalışacak. Endişelenmeyin, bu prosedür bu tür meselelerle başa çıkmada güvenli ve çok etkilidir.

    Ana Sayfa ekranından, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğelerine dokunun. 3 nokta simgesine dokunun> Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için sistem uygulamalarını gösterme. Google Play Store’u tıklayın. sonra Tamam’a dokunun. Önbelleği temizle öğesine dokunun.

Bu işlemi yaptıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatmanız daha iyi olur, böylece önbellekler oluşturulur. Cihaz başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra Play Store’u açın ve bir uygulamayı indirmeyi veya yüklemeyi deneyin. Google Play Store hatası 24, Not 9’unuzda görünmeye devam ediyorsa, bir sonraki prosedürü yapmaktan başka çareniz kalmaz.

DA OKU: Samsung Galaxy Note 9 Play Store hatası 923 Nasıl Onarılır

Dördüncü Çözüm: Master Reset gerçekleştirin

Tüm prosedürler sorunu çözemediği için bunun ciddi bir ürün yazılımı sorunu olma ihtimali vardır. Bunu çözmek için yapabileceğimiz en iyi şey, cihazınızda ana sıfırlama gerçekleştirmektir. Telefonunuzu varsayılan ayarlarına getirmeliyiz ve dahili depolamadaki tüm kayıtlı dosyalar ve veriler silinecek. Bu nedenle, adımları izlemeden önce, sorun çözüldüğünde geri yüklemeniz için daha kolay olması için her şeyi yedeklediğinizden emin olun. Ayrıca, sıfırladıktan sonra cihazınız kilitlenmeyecek şekilde Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın. Her şey ayarlandıktan sonra, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız var. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun ve Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir). veri / fabrika ayarlarına sıfırlama. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma düğmesine basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. ”Vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bir uygulamayı yüklerken Play Store hatasını 24 gösteren Galaxy Not 9’unuzu düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    Facebook çökmeye devam etmeye başladığında Samsung Galaxy Note 9’unuzu nasıl düzeltebilirim? Yeni Samsung Galaxy Note 9 aygıtınız donmaya ve gecikmeye devam ederse ne yapmalı? Galaxy Note 9’dan PC’ye Dosya Aktarımı