Samsung Galaxy Note 9’da “Sunucudan bilgi alınırken hata [RPC: S-7: AEC-0]” nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy Note 9 cihazınızda “Sunucudan bilgi alınırken hata [RPC: S-7: AEC-0]” görüntülendiğinde, telefonunuz Google Play Store’dan uygulama indirmeye veya güncellemeye çalışırken bazı sorunlarla karşılaştı. Görünüşe göre, bu bir sunucu sorunu ve sorunu denemek ve düzeltmek için herhangi bir şey yapmadan önce, sunucu hataları bir veya birkaç dakika içinde düzeltildiğinden önce beklemeyi denemelisiniz. Bahsettiğimiz Google sunucuları göz önüne alındığında, sorunun hızlı bir şekilde çözülmesini bekleyebilirsiniz.

Ancak, sorunu çözmek için bir şeyler yapmanız gereken zamanlar vardır ve bu yazının amacı budur. Bu özel sorunu ele almak için kullandığımız çözümü sizinle paylaşacağım. Dolayısıyla, Galaxy Note 9’un sahiplerinden biriyseniz ve şu anda bu hata nedeniyle uygulamaları indirme veya güncelleme konusunda sorun yaşıyorsanız, bu yazı size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmayı deneyin. Oranlar, benzer sorunları ele alan bir yayın yayınlamış olmamızdır. Şu anda sahip olduğunuzlarla benzer semptomlara sahip olan sorunları bulmayı deneyin ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için işe yaramıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Not 9’da “Sunucudan bilgi alınırken hata [RPC: S-7: AEC-0]” sorunu nasıl giderilir

Deneyimlerime dayanarak, bu tür bir sorun gerçekten o kadar ciddi değil. Çoğu zaman hiçbir şey yapmadan düzeltilebilir, bu yüzden beklemeniz ve Google’a sunucularını düzeltmesinde güvenmeniz gerekir. Ancak hata bir saatten fazla sürerse, yapmanız gereken şeyler …

    Google hesabınızı silin ve yeniden senkronize edin. Bu sadece bir sunucu sorunu olsa da, bunun Google hesabınızla da ilgili olduğu zamanlar vardır. Veri indirme ve yükleme söz konusu olduğunda senkronizasyon her şeydir. Sorunun ne olduğunu tam olarak bilmiyoruz, Google hesabınızı kaldırıp tekrar kurmanız daha iyi. Ayarlar> Hesaplar’a gidin ve ardından Google hesabınızı silin. Bunu yaptıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın ve hesabınızı bir kez daha ayarlayın. Çoğu zaman, bu sorunu düzeltir, bu nedenle sorun bir veya iki saat sonra çözülmezse yapmanız gereken ilk şey olmalıdır. Google Play Hizmetlerini sıfırlayın. Bazı sahipler, bu sorun ortaya çıktığında sıfırlanması gereken Google Hizmetleri Çerçevesi olduğunu, ancak Google Play Hizmetlerinin önbelleğini ve verilerini temizlemenizi önerir. Bu, hesabınızı tüm Play hizmetleriyle senkronize etmek için gerekli tüm hizmetleri yenileyecektir. Galaxy Note 9’nuzda Play Hizmetlerini sıfırlama konusunda aşağıdaki adım adım talimatlara bakın. Her şey başarısız olursa, Galaxy Note 9’unuzu sıfırlamanız gerekir, çünkü bu sorun arka planda çalışan temel hizmetler arasında bulunan Play Hizmetleri ile ilgilidir. Bu nedenle, önemli dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin ve ardından telefonunuzu sıfırlayın. Sıfırlama işleminden sonra cihazınızı kurun ve sıfırlama işleminden önce ayarlanmış olan Google hesabını kullanın. Cihazınızda Ana Sıfırlamanın nasıl gerçekleştirileceğini öğrenmek için aşağıdaki talimatlara bakın.

Bunlar, yukarıda bahsettiğim prosedürlerin nasıl gerçekleştirileceğiyle ilgili adım adım talimatlardır …

Google Play Hizmetlerini Sıfırlama

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğesine dokunun. Önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için Menü> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Google Play Hizmetlerini bulun ve dokunun. SİL.

Galaxy Note 9’da Ana Sıfırlama nasıl gerçekleştirilir

    Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Samsung hesabında oturum açtıysanız, Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacaktır. Cihazı kapatın. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir). ‘silin’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi yeniden başlat Şimdi ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu nasıl yapılır yazısı size şu ya da bu şekilde yardımcı olmuştur. Lütfen bu yayını arkadaşlarınızla veya benzer sorunları olan insanlarla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun. Okuduğunuz için teşekkürler!

İLGİLİ YAZILAR:

    Samsung Galaxy Note 9 Nasıl Onarılır Iris Tarayıcı Çalışmayı DurdurduSamsung Galaxy Note 9 Nasıl Çözülür? Galaxy Note 9 “Ne yazık ki İşlem com.android.phone Durduruldu” Nasıl Onarılır

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.