Samsung Galaxy Note 9’daki Google Play Store hatası 406 nasıl düzeltilir

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, çok sayıda Samsung Galaxy Note 9 kullanıcısı Play Store hatası 406’dan şikayet ediyordu. Gerçek hata mesajı şöyle devam etti: “Bir hata nedeniyle uygulama indirilemedi. (406) ”genellikle indirme ve güncelleme işlemi sırasında ortaya çıkar. Bu, bozuk Play Store önbelleği ve verilerinden, kararsız internet bağlantısından veya cihazın kendisinde küçük bir üretici yazılımı sorunu olabilir.

Bu yazıda, bu hatayı gidereceğiz ve bir çözüm bulmaya çalışacağız. Her olasılığını göz önünde bulunduracağız ve her şeyin ne olduğunu ve ondan kurtulmak için ne yapılması gerektiğini bulana kadar birbiri ardına koyacağız. Bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda bir uygulamayı indirmek veya güncellemek için aynı hata 406 tarafından engelleniyorsa, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Play Store hatası 406 ile Galaxy Note 9 sorun giderme

Geçmişte bu sorunla karşılaştık, bu yüzden sorunu çözmek için ne yapmanız gerektiğini biliyoruz. Ondan kurtulmak için karmaşık işlemler yapmanız gerekmez. Söylendiği gibi, işte yapmanız gereken temel sorun giderme prosedürleri…

İlk Çözüm: Zorunlu Yeniden Başlatma Gerçekleştir

Bu Google Play Store hatasının nedeninin küçük bir üretici yazılımı sorunu veya hatta sadece bir aksaklık olması her zaman mümkündür. Geçmişte karşılaştığımız, sadece zorla yeniden başlatma işlemiyle çözülen vakalar vardı. Henüz bilmeyenler için, zorla yeniden başlatma aslında benzetilmiş bir pil çıkarma işlemidir. Telefonunuzun hafızasını yeniler, tüm uygulamaları ve servisleri yeniden yükler. Not 9’da bu şekilde yapılıyor:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy Note 9 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Yeniden başlattıktan sonra, Play Store’u başlatın ve hata 406’nın hala ortaya çıkıp çıkmadığını görmek için herhangi bir uygulamayı indirin, yine de devam ederse, ardından bir sonraki prosedüre geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy Note 9, Android 9 Pie güncellemesinden sonra Wi-Fi’ye bağlanamıyor

İkinci Çözüm: Play Store Önbelleğini ve Verilerini Temizle

Google Play Store’un önbelleğini ve verilerini temizlemek, uygulamayı varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri döndürdüğünüz anlamına gelir. Bu sadece uygulama ile ilgili bir sorunsa, o zaman bu prosedür kesinlikle düzeltecek ve endişelenmeyecek, bunu yaparsanız uygulamalarınızın veya dosyalarınızın hiçbiri silinmeyecektir. Bu nasıl yapılır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Google Play Store’u bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle ‘ye dokunun ve onaylamak için Tamam’ a dokunun.

Play Store’u sıfırladıktan sonra herhangi bir uygulamayı indirin ve 406 hatasının düzeltilip düzeltilmediğine bakın. Oluşmaya devam ederse, bir sonraki yönteme geçin.

Üçüncü Çözüm: Ağ Ayarlarını Sıfırla

Bu sorunun tutarsız veya dengesiz bir internet bağlantısından kaynaklanması da mümkündür. Geçmişte karşılaştığımız bazı davalarda durum böyle. Bir uygulamanın kurulması veya güncellenmesi büyük miktarda veri indirme anlamına geldiğinden, telefonunuzun sabit bir bağlantısı olması şarttır. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için şu adımları izleyin:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. İstenirse, PIN’inizi, Parolanızı veya Şablonunuzu girin. Son olarak, Sıfırla’ya dokunun.

Bunu yaptıktan sonra, bir uygulamayı indirmeyi deneyin ve 406 hatasının hala görünüp görünmediğini kontrol edin. Hala devam ederse, o zaman başka bir seçeneğiniz yok, ancak Play Store’un temel bir uygulama olduğu düşünüldüğünde, telefonunuzu ciddi bir ürün yazılımı sorununun sonucu olabileceği için sıfırlamaktan başka bir seçeneğiniz yok.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy Note 9 Yazılım Güncelleme Stuck On Nasıl Fix

Dördüncü Çözüm: Master Reset gerçekleştirin

Diğerleri başarısız olursa, yapabileceğiniz en son şey Galaxy Note 9’unuzu sıfırlamaktır. Bu işlem, dahili depolama biriminde depolanan tüm dosyaları ve verileri siler: rehber, müzik, fotoğraflar vb. Sorun çözüldüğünde kolayca geri yükleyebilmeniz için her şeyi yedeklediğinizden emin olun. Yedeklendikten ve cihaz ayarlandıktan ve hazır olduktan sonra, telefonunuzun kilitlenmeyeceğinden emin olmak için Google hesabınızı kaldırmayı unutmayın. İşte telefonunuzu nasıl sıfırlayacağınız:

    Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy Note 9 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy Note 9 cihazınız Kurtarma işlemine başlamaya devam edecek Mod. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım Galaxy Note’unuzdaki Play Store hatasını 406 düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olmanızdan memnuniyet duyarız, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

İLGİLİ POSTLAR:

 

    Metin mesajı veya SMS gönderemeyen Samsung Galaxy Note 9 nasıl düzeltilir Samsung Galaxy Note 9 Nasıl Düzeltilir Ekran Şarjı Nasıl Yapılır Samsung Galaxy Note Nasıl Onarılır