Samsung Galaxy Note 9’daki Play Store 501 hatası nasıl düzeltilir

“Uygulama adı yüklenemiyor. Tekrar deneyin ve sorun devam ederse, sorun giderme konusunda yardım alın. (Hata kodu: -501) ”genellikle herhangi bir uygulamanın indirilmesi ve yüklenmesi sırasında ortaya çıkar. Genellikle, eğer Galaxy Note 9 özel bir ROM kullanıyorsanız ya da yakın zamanda rootlanmışsanız bu sorun ortaya çıkar. Başka bir deyişle, kullanmakta olduğunuz sistem uyumlu değildir ve tekrar tekrar ortaya çıkması için hata mesajını tetikler.

Ancak, bu sorunun neden olduğunu düşünmek için başka bir faktör de bozulmuş veya güncel olmayan Play Store dosya ve verileridir. Bu yüzden, bu rehberde, her olasılığın dışında kalmaya ve gerçek sorunu çözerek ondan kurtulmaya çalışacağız. Galaxy Note 9 kullanıcısıysanız ve bu tür bir sorun yaşamamışsanız, ileride size yardımcı olabileceği için bu yazıyı okumaya devam edin.

Şimdi, başka hiçbir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce sorunun çözümünü sunduğumuz için sorun giderme sayfamızı bıraktığınızdan emin olun. Muhtemelen, şu anda yaşadığınız soruna bir çözüm sunmuş olabileceğimize göre, o sayfada sizinkiyle benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine tıklayın.

Sorun Giderme Samsung Galaxy Note’teki Play Store 501 9

Bu sorun giderme prosedürlerini gerçekleştirmenin amacı, telefonunuzda Play Store hatasının 501 neden ortaya çıktığını tespit etmektir. Yapmanız gereken prosedürler:

İlk Çözüm: Yumuşak Sıfırlama gerçekleştirin

Galaxy Note 9 cihazınız çıkarılabilir bir bataryaya sahip olmadığı için yapmanız gereken tek şey, yazılım sıfırlaması denilen işlemi gerçekleştirmektir. Bu, telefonun hafızasını tazeleyen ve tüm uygulama servislerini yeniden yükleyen batarya çekme prosedürüyle aynı etkiye sahiptir. İşte nasıl yapılacağı:

 

    Ses Kısma düğmesini basılı tutun ve serbest bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşa da 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun ve cihazın yeniden başlamasını bekleyin.

Yöntem tamamlandığında Play Store’unuzu açın ve herhangi bir uygulamayı indirin ve 501 hatasının oluşup oluşmayacağına bakın. Devam ederse, bir sonraki adımı izleyin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy Note 9’daki Play Store hatası 24 nasıl düzeltilir

İkinci Çözüm: Play Store Uygulamasını Sıfırla

Bu prosedürün uygulanması, yeni mağazalar oluşturulacak şekilde önbelleğini ve verilerini silerek Play Store uygulamanızı fabrika varsayılanlarına getirecektir. İşlemi yaptıktan sonra bir süre bekleyin, cihaz yeni önbellekleri yeniden oluşturuyor.

    Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps.Tap on sağ üstteki Diğer ayarlar üzerine dokunun (üç nokta simgesi) .Sistem uygulamalarını göster’i seçin. Google Play Store’u bulun ve dokunun. .

Telefonunuz başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, Play Store’u açın ve 501 hatasının hala görünüp görünmediğini test etmek için bir uygulama indirin ve varsa bir hesap sorunu olabilir. Böylece, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü Çözüm: Google Hesabını kaldırın ve tekrar ekleyin

Bu hatanın neden cihazınızda ortaya çıktığını göz önünde bulundurmanız gereken bir başka faktör de senkronizasyon sorunudur. Google hesabınızı kaldırdıktan sonra sorunun çözülüp çözülmeyeceği konusunda hiçbir güvence olmasa da, yöntemin etkili olduğunu ve sorunu çözdüğünü belirten raporlar vardı.

Zaten Google hesabınızı kaldırdığınızda Galaxy Note 9’unuzu yeniden başlatın ve tekrar ekleyin ve hata mesajının görünüp görünmeyeceğini görün. Öyleyse, sonraki yönteme geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy Note 9’da Google Play Store hatası 963 nasıl düzeltilir

Dördüncü Çözüm: Fabrika Ayarlarına Sıfırla

Telefonunuzda yapabileceğiniz en son şey fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi yapmaktır. Bu, yazılımla ilgili sorunları ve hata iletisinin ortaya çıkmasına neden olabilecek hataları giderecektir. Ancak unutmayın, Galaxy Note 9’unuzda bir sıfırlama yaparsanız tüm dosyalarınız ve verileriniz silinir. Bu nedenle, sıfırlamadan önce işlemi yapmadan önce tüm dosya ve verilerinizi SD kartınıza veya Kişisel bilgisayarınıza aktardığınızdan emin olun.

Ancak, siz bir yedekleme oluşturduktan sonra, telefonunuzun kilitlenmemesi için Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırmayı unutmayın.

    Cihazı kapat. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’) Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir.) ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. tüm kullanıcı verilerini sil ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım, cihazınızdaki sorunu çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözcüğü yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    Play Store error 923 Samsung Galaxy Note 95 Nasıl Galaxy Note 95 için En İyi Kablosuz Şarj 95 Galaxy Note için En İyi Bluetooth Kulaklık 9