Samsung Galaxy Note 9’daki Play Store hatası 941 nasıl düzeltilir

Diğer Google Play Store gibi, 941 numaralı hata Samsung Galaxy Note 9 sahiplerini rahatsız eden yaygın sorunlardan biri. Genellikle, bu hata türü, bir kullanıcı herhangi bir uygulamayı güncellemeye veya indirmeye çalıştığında ortaya çıkar. Asıl hata mesajı “Uygulama bir hata nedeniyle indirilemedi (941)”, kullanıcıya sadece işlemin durdurulduğunu söylüyor. Ciddi bir sorun değil ama çok sinir bozucu bir durum çünkü uygulamayı sadece aynı hata ile karşılamanız için yeniden indirmeniz gerekecek.

Bu yayında, 941 numaralı Play Store hatasıyla engellenmiş olan Samsung Galaxy Note 9’unuzla ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Sorunun ne olduğunu belirleyene ve umarım sorunu çözene kadar her olasılığı göz önünde bulunduracağız ve birbiri ardına koyacağız . Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir deneyime sahipseniz, bu yazı size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, bu sorunu bulduğunuzdan ve sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınızdan, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeye çalışın. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

Play Store hatası 941 ile Galaxy Note 9 sorun giderme

Bu prosedürleri yapmanın asıl amacı, asıl konuyu tespit etmek ve bir çözüm oluşturmak ve ondan kurtulmaktır. Sorun giderme işlemimizde kapsamlı olmalıyız, bu yüzden size gerçekleştirmeniz için birkaç prosedür vereceğim. Sizin için neyin işe yaradığını görmeye çalışın…

İlk Çözüm: Zorla Yeniden Başlatma Gerçekleştir

Yazılımla ilgili sorunları giderirken, her zaman bu çok basit yordamlı yeniden başlatma işlemiyle başlamanız gerekir. Simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemidir ve telefonunuzun belleğini tazeliyor ve tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yüklüyor. Hata 941 yalnızca küçük bir üretici yazılımı sorunundan kaynaklanıyorsa, bu prosedürün sorunu çözebilmesi gerekir. İşte Not 9’da nasıl yaptığınız:

  Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy Note 9 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon yeniden başlatıldıktan sonra, Google Play Store’u açın ve herhangi bir uygulamayı indirmeyi deneyin. 941 hatası hala görünüyorsa, bir sonraki prosedüre geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy Note 9’daki Google Play Store hatası 505 nasıl düzeltilir

İkinci Çözüm: Play Store uygulamasını sıfırla

Play Store hata kodlarının ortaya çıkması başka bir olasılık, önbelleği ve verileri bozuk ya da güncel değil. Bu yüzden şimdi yapacağımız şey, tüm dosyaları ve verileri silerek, yenilerini oluşturacak şekilde uygulamayı varsayılan ayarlarına getirmektir. İşte nasıl:

  Ana Sayfa ekranından, Uygulama tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Uygulamalar öğesini seçin. Verileri temizle öğesine ve ardından Tamam öğesine dokunun.

Bunu yaptıktan sonra, telefonunuzun hafızasını tazelemek için telefonunuzu yeniden başlatın ve ardından Play Store’u açın ve herhangi bir uygulamayı indirin. Play Store hatası 941 hala görünüyorsa, bir sonraki prosedüre geçin.

Üçüncü Çözüm: Not 9’u Güvenli Modda başlatın

Sorunun üçüncü taraf bir uygulamadan kaynaklanması mümkündür. Telefonunuzu güvenli modda çalıştırarak bu olasılığı ortadan kaldırın. Bu, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakacak ve önceden yüklenmiş olanların sistemde çalışmasına izin verecektir. Telefonunuzu güvenli modda nasıl açacağınız:

  Seçenekler görüntüleninceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine, Güvenli Mod’a geçinceye kadar dokunun ve basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Bu moddayken, Play Store’unuzu açın ve sorunun devam edip etmediğini görmek için herhangi bir uygulamayı indirin. 941 hatası hala ortaya çıkıyorsa, bunun bir internet sorunu olması olasıdır. Bir sonraki prosedürü deneyin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy Not 9’da Google Play Store hatası 194 nasıl düzeltilir

Dördüncü Çözüm: Ağ Ayarlarınızı Sıfırlayın

Herhangi bir uygulamayı indirirken veya güncellerken, sabit bir internet bağlantınızın olması şarttır. İndirme veya güncelleme işlemi sırasında bir kesinti yaşanması, telefonunuzda Play Store hatalarının ortaya çıkmasının bir nedeni olabilir. Bunu reddetmek için, tüm kablosuz bağlantıları silmek için telefonunuzdaki ağ ayarlarını sıfırlayın. İşte böyle yapılır:

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğelerine dokunun. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

Şebeke ayarlarını sıfırlamayı tamamladıktan sonra, telefonunuzun şebekeye yeniden bağlanmasına izin verin, Google Play Store’u açın ve 941 hatasının hala görünüp görünmediğine bakın. Hala devam ederse, bir sonraki çözümü deneyin.

Beşinci Çözüm: Sıfırlama Yapın

Yaptığınız tüm prosedürler sorunu çözemezse, o zaman Galaxy Notunuzda sıfırlama seçeneğinden başka bir seçeneğiniz yoktur. 9. Cihazınızın bilmediğiniz ciddi bir ürün yazılımı sorunu yaşıyor olabilir. Bu sorunu çözmek için telefonunuzu sıfırlamanızı öneririz. Bu, telefonunuzun dahili deposunda bulunan tüm dosyalarınızı ve verilerinizi siler. Bu nedenle, dosyalarınızın bir kopyasını oluşturduğunuzdan ve Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırdığınızdan emin olun, böylece sıfırlama işleminden sonra cihazınız kilitlenmeyecektir. Her şey ayarlandıktan sonra, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy Note 9 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy Note 9 cihazınız Kurtarma işlemine başlamaya devam edecek Mod. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bunu yaptıktan sonra, Not 9’unuzu yeni bir cihaz olarak ayarlayın. Bir sıfırlamanın bu sorunu çözeceğine eminim. Bu nedenle, bundan sonra 941 nolu Play Store hatasının artık ortaya çıkmamasını umuyorum. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

  Yeni Samsung Galaxy Note 9’unuz kendiliğinden rasgele yeniden başlatmaya devam ederse ne yapmalı? Samsung Galaxy Note 9’u Sıfırdan Durmaya Devam Eden Instagram uygulaması ile nasıl düzeltebilirim