Samsung Galaxy Note 9’u TV’ye Bağlama

Bir #Samsung #Galaxy # Note9’a sahipseniz, telefondaki en sevdiğiniz videolardan bazılarını izlemekten zevk alıyorsunuzdur. Bu, bir trende ya da otobüste hareket halindeyken en sevdiğiniz programları kaçırmayacağınız için kullanışlı bir özelliktir. Evdeyseniz ve HDMI bağlantı noktasına sahip büyük bir TV’ye sahipseniz, telefonunuzu kullanarak içeriği TV’nize aktarmak için izleme deneyiminizi daha da artırabilirsiniz. Okurlarımızdan biri Samsung Galaxy Note 9’u TV’lerine nasıl bağlayacağınızı bilmek istiyor. Bu, aşağıda özetlediğimiz birkaç yöntemle yapılabilir.

Bu konuda Samsung Galaxy Note 9 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Samsung Galaxy Note 9’u TV’ye Bağlama

Sorun: Merhaba, yakın zamanda televizyonuma bağlamak için bir HDMI kablosu aldım, böylece Prime video, spektrum izleyebilirim. Satın aldığım kordonun telefonum için doğru ucu yok. Bir adaptör satın alıp alamayacağımı görmek için onu BEst Buy’a getirdim ve Galaxy Note 9’umun bu istasyonları izlemek için herhangi bir kabloyla çalışmadığını ve bir firetv çubuğu veya roku almam gerektiğini söylediler. Çubuğa çok para harcamak yerine işe yarayacak bir kablo var mı ???? şimdiden teşekkür ederim.

Çözüm:

Resmi Samsung USB-C – HDMI Adaptörü kullanın

Bu, telefonunuzun TV’nize bağlanmasına izin verecek Yetkili Samsung mağazalarında satılan ihtiyacınız olan aksesuardır. Adaptörün bir ucu telefonun USB-C portuna takılırken, diğer ucu TV’nizin HDMI portuna bağlanır. Bu adaptörü kullanarak telefonunuzdan veya televizyonunuzdan film veya fotoğraf görüntüleyebilirsiniz. Bu adaptör, 60Hz yenileme hızında 4K’ya kadar sinyalleri olan TV setlerini destekler.

HDMI Adaptörü ile üçüncü parti bir USB-C kullanın

Ellerinizi resmi bir Samsung USB-C – HDMI adaptörüne sokamıyorsanız, aynı işi yapacak gibi başka bir şirketten gelen birisini kullanabilirsiniz. Maliyeti düşük olan birini seçtiğinizden emin olun, çünkü bu, üreticinin malzemeye zarar vermesi nedeniyle daha düşük bir kaliteye sahip olduğu anlamına gelir.

Samsung DeX Station’ı kullanın

Samsung DeX Station varsa, telefonunuzu TV’nize bağlamak için bunu kullanabilirsiniz. Bir USB-C – HDMI adaptörüne ihtiyacınız yoktur, çünkü tek ihtiyacınız olan, şu anda sahip olduğunuz normal HDMI kablosu.

DeX Station’ı kullanmak için

    Şarj cihazını DeX Station’ın şarj portuna (USB Tip-C) bağlayın. Yalnızca akıllı telefonunuzla birlikte verilen Samsung onaylı şarj cihazını kullanın. HDMI kablosunun bir ucunu DeX Station’ın HDMI portuna bağlayın ve kablonun diğer ucunu TV HDMI portuna takın LAN bağlantı noktası, bir Wi-Fi şebekesi veya akıllı telefonunuzun kablosuz verisini kullanmak istemiyorsanız, kapağı akıllı telefon desteği olarak kullanmak için DeX Station kapağının önündeki tuşuna basın. Artık akıllı telefon konektörünü görebilirsiniz. Akıllı telefonunuzun çok amaçlı jakını DeX İstasyonu’ndaki akıllı telefon konektörüne bağlayın. Samsung DeX uygulaması akıllı telefonunuzda açılır. Akıllı telefonunuzun ekranında, kullanmak istediğiniz ekran modunu seçin. Samsung DeX modundan veya ekran yansıtma modundan birini seçebilirsiniz. Akıllı telefonunuzun uygulamalarını görüntülemek için Tüm uygulamalar düğmesine dokunun. Kullanmak istediğiniz uygulamaları seçin.

Smart View kullanarak TV’ye bağlanın

Smart View özelliğine sahip en yeni Samsung TV modellerinden birine sahipseniz, Samsung Smart TV’nizde kolayca cep telefonunuzda ve PC’nizde saklanan içeriğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bu özelliği kullanmak için aşağıda listelenen adımları izleyin.

    Telefonunuzu ve TV’nizi aynı ağa bağlayın. Telefonunuzda Samsung Smart View uygulamasını App Store, Google Play veya Samsung Galaxy Apps’ten indirin. Uygulamayı başlatın ve Smart View’u ayarlamak için adımları izleyin.

Chromecast’i kullanarak TV’ye bağlanın

Telefonunuzu kablo sıkıntısı çekmeden televizyona bağlamanın en kolay yollarından biri Google Chromecast’i kullanmaktır.

    Chromecast’i TV’nizdeki HDMI bağlantı noktasına bağlayın. Chromecast’in ve Galaxy Note 9’un aynı Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olun. Google Home uygulamasının Galaxy Notunuza zaten yüklendiğinden emin olun. Chromecast’inize bağlı olarak, uygulamalar artık bir “Cast” seçeneğine sahip olacaklar.

Miracast kullanarak TV’ye bağlanın

Bu telefon, TV’niz MIracast özelliğine sahip bir Smart TV ise, kullanabileceğiniz Miracast teknolojisini destekler. Miracast kablosuz yönlendiriciye ihtiyaç duymaz, çünkü Bluetooth gibi, WiFi destekli cihazlar için WiFi Direct kullanır.

Miracast’ı kullanmak için

    Ekranın üstündeki bildirim panelini aşağı indirin. Samsung Connect’i arayın ve üzerine dokunun. Kullanılabilir listeden TV’nizi seçin. TV’niz gösteriliyorsa, “Cihazı manuel olarak ekle” ye dokunun ve TV’nizi ekleyin. Not ekranınız kurulum tamamlandığında TV’ye yansıtılır.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti etmiyoruz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.