Samsung Galaxy Note8 cihazınız yeniden başlatılmaya / yeniden başlatılmaya devam edecek şekilde yapılması gerekenler [Sorun Giderme Kılavuzu]

Samsung Galaxy Note 8 bugün piyasadaki en iyi akıllı telefonlardan biri. Etkileyici özellikler ve özelliklerle doludur, ancak arada sırada bir veya iki hıçkırıkla karşılaşabilirsiniz. Bazı okuyucularımız bizimle temasa geçti çünkü onlara göre, Not 8’i rastgele yeniden başlıyor.

Telefon kendi kendine yeniden başlamaya başladığında, genellikle sistemde bazı tutarsızlıklar olduğunun bir işaretidir. Başka bir deyişle, cihaz bir ürün yazılımı sorunu yaşıyor olabilir. Bazı durumlarda, telefonunuzun normal çalışmasını kesintiye uğratan arızalı bir pil de olabilir. Bu soruna bir göz atalım ve sorunun gerçekte ne olduğunu belirleyene kadar her olasılığı göz ardı edelim. Bu yayın size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin. Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefonla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için Not 8 sorun giderme sayfamıza uğrayın. Sizinkiyle ilgili olabilecek sorunları bulmak için sayfaya göz atın ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Bundan sonra hala yardıma ihtiyacınız varsa, anketimizi doldurarak ve göndererek bize ulaşın.

Tek başına yeniden başlatmaya devam eden Galaxy Note8 ile ilgili sorun giderme

Bu sorun giderme kılavuzunun amacı, cihazınızın normal şekilde çalışmasını sağlayacak bir çözüm formüle etmeye çalışabilmemiz için telefonunuzdaki sorunun ne olduğunu belirlememizdir. Ancak, bu sorunun aslında donanımla ilgili olduğunu belirleyebilirsek, yapılacak en iyi şey, bir Samsung teknisyeninin ona bakabilmesi için telefonu mağazaya geri getirmektir. Şimdi, sizin için, işte yapmanız gerekenler:

Telefonunuzu şarj edin ve gözlemleyin

Bu prosedürün amacı, telefonun kararlı bir güç kaynağıyla bile hala kendi kendine yeniden başlatılıp başlatılmadığını bilmektir. Bu, pilin arızalı olup olmadığını belirlemek içindir. Telefon şarj cihazına bağlıyken yeniden başlamazsa, bu batarya ile ilgili bir sorundur. Ne yazık ki, Not 8 için yedek pil satın alamıyoruz ve eskisini değiştiremiyoruz. Telefonu mağazaya geri getirmeli ve teknolojinin ne yapacağını anlamasını sağlamalısınız; pil değiştirilebilir veya cihazın tamamı.

Bununla birlikte, telefon şarj cihazına bağlı olsa bile yine de yeniden başlatılıyorsa, bunu neden yaptığını bilmek için diğer olasılıkları göz ardı etmeliyiz. Burada yapmanız gerekeni özetlemek için şu adımları izleyin:

  Şarj cihazınızı çalışan bir duvar prizine bağlayın. Telefonunuzu şarj cihazına bağlayın. Açın. Bir noktada kendi kendine yeniden başlatılıp başlatılmadığını görmek için cihazı kullanmaya devam edin.

Telefonunuzu Güvenli modda gözlemleyin

Note 8’inizin şarj cihazına bağlı olsa bile yine de yeniden başlatıldığını varsayarsak, yapmanız gereken bir sonraki şey, tüm üçüncü taraf öğelerini geçici olarak devre dışı bırakmak ve telefonu çıplak kemiklerinde çalıştırmak için güvenli modda çalıştırmaktır. Uygulamaların sistemde bazı çakışmalar oluşturduğu ve yavaşlama ve rastgele yeniden başlatma gibi performansla ilgili sorunlara neden olduğu zamanlar vardır.

Cihazınızı güvenli modda çalıştırmak için şu adımları izleyin:

  Cihazı kapatın.Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar ses kısma tuşu Ekranın sol alt köşesinde güvenli mod görüntülenecektir. Güvenli Mod’u gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Bu moddayken telefonunuzu kullanmaya devam edin ve rastgele yeniden başlatmalar kaybolursa, üçüncü taraf uygulamalarınızın bu sorunla bir ilgisi olduğu açıktır. Bu uygulamalardan hangisinin soruna neden olduğunu öğrenin ve kaldırın.

  Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere hızlıca kaydırın.Ayarlar> Uygulamalar’a dokunun. Varsayılan listeden istediğiniz uygulamaya dokunun veya önceden yüklenmiş uygulamaları görüntülemek için 3 nokta simgesi> Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Kaldır’a dokunun. Onaylamak için Kaldır’a tekrar dokunun.

Telefon hala güvenli modda yeniden başlatılıyorsa veya şüphelendiğiniz bazı uygulamaları kaldırdıktan sonra, bu soruna farklı bir perspektiften bakmanın zamanı geldi.

Telefonu Kurtarma modunda çalıştırın ve önbellek bölümünü silin

Yukarıdaki tüm adımları uyguladıktan ve sorun devam ettikten sonra, özellikle belirgin bir neden veya neden olmadan başlamışsa bunun bir ürün yazılımı sorunu olma olasılığı vardır. Önbellek bölümünü sildiğinizde, aslında tüm sistem önbelleklerini silersiniz, böylece yenileriyle değiştirilirler. Bazen sistem önbellekleri bozulur ve bellenim bunları kullanmaya devam ettiğinde performans sorunları oluşabilir. Eski sistem önbelleklerini silmek ve değiştirmek için şu adımları izleyin:

  Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye önce görünecektir ‘önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu işlemi yaptıktan sonra gözleminize devam edin ve sorun devam ederse, sonraki yöntemi deneyin.

Note8’inizin Tüm Ayarlarını Sıfırla

Bu prosedür, sorunun sadece bazı yanlış ayarlar veya yanlış yapılandırma nedeniyle oluşma olasılığını ortadan kaldırmak için telefonu varsayılan fabrika ayarlarına geri getirecektir. Tüm kişisel dosyalarınız ve verileriniz olduğu gibi kalır, ancak tüm tercihleriniz veya ayarlarınız silinir. Bu noktada, verilerinizi yedeklemeye gerek yoktur:

  Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasını yukarı veya aşağı kaydırın. Gezinme: Ayarlar Ayarlar simgesi> Yedekle ve sıfırla. Sıfırlama bölümünden Ayarları sıfırla öğesine dokunun. Geçerli PIN, şifre veya kalıbı girin. Onaylamak için bilgileri gözden geçirin ve AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun.

Telefon bundan sonra hala kendi kendine yeniden başlatılıyorsa, ana sıfırlamayı yapmaktan başka seçeneğiniz yoktur.

Dosyalarınızı yedekleyin ve Note8’inizi sıfırlayın

Bu son çare ve sorun bunu yaptıktan sonra devam ederse, teknolojinin sizin için sorunu halletmesi için telefonu mağazaya getirmelisiniz. Ana Sıfırlama işlemini gerçekleştirerek, telefonu fabrika varsayılan ayarlarına geri döndürürsünüz; tüm dosyalarınız ve verileriniz silinir. Bu nedenle, Not 8’inizi gerçekten sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızı sildiğinizde kurtaramayabileceğinizden bir yedek aldığınızdan emin olun. Yedeklemeden sonra, telefonunuzu ayarlamak için kullanacağınız için Google Kimliğinizi ve şifrenizi not edin. Ya da daha iyisi, google hesabınızı telefonunuzdan kaldırarak Fabrika Sıfırlama Korumasını devre dışı bırakın. Bu, sıfırlamadan sonra cihazınızdan kilitlenmenizi önler. Her ayarlandıktan ve hazır olduktan sonra, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazda bir Google hesabında oturum açtıysanız Hırsızlığa KarĢı Koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve Ana sıfırlamayı bitirmek için Google kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak. Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun ve Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir). Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu size şu ya da bu şekilde yardımcı olmuştur. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, anketimiz aracılığıyla bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz gönderiler:

  Şarj edilmeyen Samsung Galaxy Note8’inizi düzeltme [Sorun Giderme Kılavuzu] Yeni Samsung Galaxy Note 8’iniz açılmadığında ne yapmalı [Sorun Giderme Kılavuzu] “Nem algılandı” uyarısını gösteren Samsung Galaxy Note8’inizi düzeltme [Sorun Giderme Kılavuzu] Galaxy Note 8 hakkında rastgele yeniden başlatılan ve kapanan ne yapmalı? [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note8 sürekli “Maalesef Ayarlar durduruldu” hatasını gösteriyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note8 sürekli “Maalesef Kamera durdu” hatasını gösteriyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note8 sürekli “Maalesef İnternet durdu ”Hatası Samsung Galaxy Note8 sürekli olarak“ Galeri durdu ”hatasını gösteriyor [Sorun Giderme Kılavuzu] Samsung Galaxy Note 8 neden bildirim tepsisini otomatik olarak kapatıyor? Nasıl düzeltebileceğiniz… Samsung logosuna yapışan Galaxy Note8’i düzeltin [Sorun Giderme Kılavuzu]