Samsung Galaxy S10 Aşırı Isınma Sorunları Nasıl Düzeltilir

Telefonunuzun ısınmasına neden olabilecek birçok şey var – daha uzun süre oyun oynuyor, çoklu görev yapmak veya YouTube’da video izlemek. Bazen, yaramazlık uygulaması da bu soruna neden olabilir. Burada, Samsung Galaxy S10 aşırı ısınma sorunlarını nasıl çözeceğinizi göstereceğiz.

Ayrıca bakınız: Samsung Galaxy S10 Pil Ömrü Sorunları Nasıl Düzeltilir

Samsung Galaxy S10 Aşırı Isınma Sorunları Nasıl Düzeltilir

Telefon Kılıfı Kaldır

Samsung Galaxy S10 cep telefonunun dokunulamayacak kadar sıcak olduğunu öğrendikten sonra, telefon kılıfını çıkarın. Bazen, kılıf cihazınızın ısısını içeride tutar.

Tüm Çalışan Uygulamaları Kapat

Telefonunuzda bir uygulamayı kullandıktan sonra, arka planda çalışmaya ve içeriği güncellemeye devam edecektir. RAM’i etkiler ve aşırı ısınma sorunlarına neden olabilir. Son uygulamalar tuşunu telefonunuzun sol alt köşesinde tutun ve TÜMÜNÜ KAPAT düğmesine dokunun.

Kullanılmayan Özellikleri Ve Hizmetleri Kapat

Bluetooth, GPS ve WiFi de Galaxy S10’unuzda aşırı ısınma sorunlarına yol açacaktır. Arka planda çalışan uygulamalara benzer şekilde, bu özelliklerin tümü içeriği taramaya devam eder. Bu nedenle, kullanmadığınız zamanlarda özellikleri ve hizmetleri kapatın.

Yumuşak Sıfırlama

Yumuşak sıfırlama veya telefonunuzu yeniden başlatmak, yeni bir başlangıç yapabilir. Bu yöntem tüm uygulamaları kapatacak ve RAM’i boşaltacaktır. Bu nedenle, yumuşak sıfırlama yapmak Galaxy S10’unuzdaki aşırı ısınma sorununu çözmek için potansiyel bir çözüm olabilir. Telefonu kapatmak için Güç düğmesini basılı tutun. Telefonunuzun sıcaklığı soğuyuncaya kadar bekleyin, ardından tekrar açın.

Güvenli Modda Önyükleme

Yaramazlık uygulaması, işlemciyi aşırı kullanabileceği için Samsung Galaxy S10 aşırı ısınma sorunlarından da sorumlu olabilir. Bazı uygulamaların hatalı davranmasından dolayı sorunların ortaya çıkıp çıkmadığını bulmak için telefonunuzu Güvenli modda yeniden başlatabilirsiniz. Samsung Galaxy S10’unuzun Güvenli moddayken hala aşırı ısınma sorunları olup olmadığını kontrol edin. Sorunlar artık görünmezse, yakın zamanda yüklenenlerden başlayarak şüpheli uygulamaları kaldırın.

    Güç Kapat mesajı görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun Ekranda “Güvenli modu” görene kadar “Güç Kapat” simgesine dokunun ve basılı tutun “Güvenli mod” düğmesine dokunun ve işlemin bitmesine izin verin İşlem bittiğinde, Galaxy S10’unuzun sol alt köşesindeki “Güvenli modu” göreceksiniz. Telefonu birkaç dakika gözlemleyin

Bilgi Geçmişini Kontrol Et

 

Samsung Galaxy S10 aşırı ısınma sorunlarının çoğu, uygulama çökmesi, kötü amaçlı yazılım, virüs vb. Uygulama sorunlarından kaynaklanır. Galaxy S10’unuzdaki Uygulama Sorun Geçmişini kontrol edebilirsiniz. Ayarlar’dan Cihaz bakımı öğesini bulup üzerine dokunun. Ekranın sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunun ve açılır listede Uygulama sorunu geçmişi’ni seçin.

Yazılımı Güncelle

Bazı hatalar telefonunuzda aşırı ısınma sorununa yol açabilir. Yazılım güncellemeleri yeni özellikler ve hata düzeltmeleri ile birlikte gelir; böylece bir güncelleme mevcut olduğunda indirin ve kurun. Ayarları açarak Galaxy S10’unuzdaki Yazılım güncellemesinin kullanılabilirliğini kontrol edebilirsiniz. Yazılım güncellemesini bulana kadar aşağı kaydırın ve üzerine dokunun. Ardından, İndir ve yükle’ye dokunun.

Fabrika verilerine sıfırla

Yukarıdaki tüm çözümleri denediyseniz, ancak yine de sorunlar devam ediyorsa Fabrika verilerine sıfırlama işlemi yapmayı deneyin. İşlemi başlatmadan önce verilerinizi yedeklediğinizden emin olun. Ardından, aşağıdaki adımları izleyin:

    Ayarlar’dan, Genel Yönetim’i seçin ve Sıfırla’ya dokunun ve Fabrika verilerine sıfırla’yı seçin. Sıfırla’yı bulana kadar aşağı kaydırın ve üzerine dokunun Parolanızı girmeniz gerekebilir Tümünü Sil’e dokunun.