Samsung Galaxy S10 Bluetooth Sorunları Nasıl Düzeltilir

Samsung Galaxy S10 Bluetooth sorunlarını nasıl çözebileceğinizi merak ediyorsanız, okumaya devam edin çünkü birkaç basit ve etkili çözümü paylaşacağız. Bağlantı kopmaya devam ederse veya telefonunuzu başka bir Bluetooth cihazla eşleştiremezseniz, aşağıda listelenen ipuçları tekrar harekete geçirebilir.

Ayrıca bakınız: Samsung Galaxy S10 aşırı ısınma sorunlarını çözme

Samsung Galaxy S10 Bluetooth Sorunları Nasıl Düzeltilir

Bluetooth’u aç / kapat

Samsung Galaxy S10 Bluetooth düzeltmek için bu karmaşık olmayabilir. Belki de telefonunuzdaki Bluetooth’u kapatmanız, birkaç saniye beklemeniz ve ardından tekrar açmanız kadar basit.

Uçak modunu değiştir

Sorunu çözebilecek bir diğer basit numara Uçak modunu değiştirmektir. Tek yapmanız gereken Ayarlar’a gitmek, Uçak modunu açmak, 15-20 saniye beklemek ve kapatmak.

Diğer Bluetooth Aygıtlarını Deneyin

Galaxy S10’da Bluetooth sorunları olduğunda, birçoğumuz telefonda sadece sorunlardan sorumlu olan tek kişi olarak görüyoruz. Bazen, hoparlörler, kulaklıklar vb. Telefonumuza eşleştirilen diğer Bluetooth cihazlarını kontrol etmeyi unutuyoruz. Galaxy S10 ile farklı bir Bluetooth cihazı eşleştirmeyi deneyin ve nasıl çalıştığını görün. Varsa, Bluetooth cihazını başka bir akıllı telefona da bağlamayı deneyebilirsiniz.

Önbelleği ve Bluetooth Verilerini Temizle

İlk iki yöntem işe yaramadıysa, Önbelleği ve Bluetooth Verilerini Temizle’yi deneyin.

    İlk önce, Galaxy S10’unuzdaki Ayarlar’a gitmelisiniz, ekranı kaydırarak Uygulamalar seçeneğini bulun. Seçeneği bulduktan sonra üzerine dokunun. Ekranın sağ üst köşesinde üç noktayı göreceksiniz, o öğeye dokunun ve “Sistem uygulamalarını göster” i seçin. Ardından ekranı aşağı kaydırın ve Bluetooth’u seçin. Durmaya zorla düğmesine dokunun. Depolama seçeneğine dokunun. Önbelleği temizle öğesine dokunun. Verileri temizle ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Şimdi Samsung Galaxy S10’unuzu yeniden başlatın.

Uyuyan uygulamalardan uygulamayı kaldırın

Bazı kullanıcılar, Spotify gibi akış servislerini kullanarak musluğu dinlerken Bluetooth sorunları olduğunu bildirdi. Bazı durumlarda, Bluetooth bağlantısının durmasının nedeni, uygulamanın uyuyan uygulamalardan biri olarak listelenmesi olabilir. Yani, yapmanız gereken uygulamayı listeden kaldırmak.

    Spotify uygulamasını başlatma Sağ alt köşedeki “Kitaplığınız” a dokunun Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun Önbellek sil seçeneğini bulana kadar aşağı kaydırın ve ona dokunun. Ayarlar Ara Uyuyan Uygulamaları Bul Spotify’ı (veya Uyuyan Uygulamalar listesinde bulunan başka bir uygulamayı) bulun. Seçimi kaldır

Bluetooth AVRCP Sürümünü Ayarlayın

AVRCP, Ses veya Video Uzaktan Kumanda Profili anlamına gelir. Belirli bir cihazın diğer cihazdaki ses veya video cihazını uzaktan kontrol etmesini sağlar. Bu yöntem Samsung Galaxy S10 Bluetooth sorunlarını gidermeye değer. Bluetooth AVRCP sürümlerini ayarlamak için, Ayarlar’a gitmeli, aşağı kaydırmalı ve Geliştirici seçeneklerini seçmelisiniz. Bluetooth AVRCP seçeneğini bulana kadar tekrar aşağı kaydırın ve ona dokunun. Farklı AVRCP sürümünü seçebilir, ardından telefonu yeniden başlatabilirsiniz.

Yazılımı Güncelle

Yazılımın güncellenmesi birçok sorunu çözebilir, bu yüzden Samsung her zaman cihazlarınızın işletim sistemini güncellemenizi önermektedir. Ayarlar> Cihaz hakkında> Yazılım güncelleme> İndirme ve yükleme seçeneklerini açarak Samsung Galaxy S10 cihazınızda Yazılım güncellemesi olup olmadığını kontrol edin.

Ağ Ayarları Sıfırlama

Samsung Galaxy S10 cihazınızdaki tüm ağ ayarlarını sıfırlamak, Wi-Fi, mobil veriler ve Bluetooth ile ilgili sorunları çözebilir. Eğer yukarıdaki her şeyi denediyseniz ama sonuç alamadıysanız, bu yöntemi deneyin. Ayarlar’a gidin, ardından Genel yönetim’i seçin. Burada, Sıfırla’ya dokunun ve Ağ ayarlarını sıfırla’yı seçin. Ardından, onaylamak için Sıfırla’ya dokunun.