Samsung Galaxy S10 Google Play Store hatası 110 nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy S10’un bazı sahipleri Google Play Store hatası 110 hakkında şikayet ediyorlar. Kullanıcı, Play Store’dan bir uygulama indirirken veya yüklerken ortaya çıkıyor. Galaxy kullanıcılarının şikayetlerini almamıza rağmen, bu sorun cihaza özgü değil. Bu nedenle, Android’de çalıştığı sürece kullandığınız akıllı telefondan bağımsız olarak, bu hatayla karşılaşabilirsiniz. Ama endişelenme, bu problem pek ciddi değil. Aslında, sadece birkaç prosedür uygulayarak, kimseden yardım almadan, kendi başınıza düzeltebilirsiniz.

Bu yazıda, 110 hatası ile rahatsız olan Samsung Galaxy S10’unuzla ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Size denemek için birkaç prosedür vereceğim, ancak asıl amacı sorunun gerçekten ne olduğunu belirlememiz için. Bu şekilde, bu hatayı düzeltmeyi veya ortadan kaldırmayı deneyebiliriz, böylece Play Store’dan istediğiniz uygulamaları yüklemeye devam edebilirsiniz. Bu makale size bir şekilde yardımcı olabilir.

Şimdi, başka hiçbir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce sorunun çözümünü sunduğumuz için sorun giderme sayfamızı bıraktığınızdan emin olun. Muhtemelen, şu anda yaşadığınız soruna bir çözüm sunmuş olabileceğimize göre, o sayfada sizinkiyle benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine tıklayın.

Galaxy S10 ile Google Play Store hatası sorununu giderme 110

Yıllar geçtikçe uygulamaların neden olduğu birçok hatayla karşılaştık ve bu hatanın gerçekten ciddi olmadığı konusunda sizi temin ederim. Aslında, aşağıdaki prosedürlerden birini veya birkaçını uygulayarak ondan kurtulabilirsiniz. Bununla birlikte, Galaxy S10’unuzu Hata 110 ile düzeltmek için denemeniz ve yapmanız gerekenler:

İlk Çözüm: Zorla Yeniden Başlatma Gerçekleştir

Bu sorunu ilk defa yaşıyorsanız, telefonunuzda yumuşak bir sıfırlama yapmanızı öneririz. Her zamanki yeniden başlatma ile karşılaştırıldığında, bu daha etkilidir çünkü telefonun hafızasını tazeliyor ve tüm servisleri yeniden yüklüyor. Dolayısıyla, eğer sistemdeki sadece küçük bir aksaklıksa, bu yöntem sorunu çözecektir. S10’unuzu nasıl sıfırlayacağınız:

  Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy S10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon yeniden başlatmayı tamamladığında, Play Store’u başlatın ve hatanın 110 hala açılıp açılmadığını görmek için herhangi bir uygulamayı indirmeyi deneyin. Hala devam ederse, bir sonraki prosedürü deneyin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10’daki Google Play Store hatası 18’i nasıl düzeltebilirim

İkinci Çözüm: Telefonunuzu Güvenli modda yeniden başlatın

Hata kodunun (110) ortaya çıkması ihtimalinin bir başka nedeni de, haydut bir uygulama olduğunda. Telefonu güvenli modda başlatarak, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakırsınız. Telefonunuz bu moddayken, bir uygulamayı indirmeyi deneyin ve hata 110 görünmüyorsa, indirdiğiniz uygulamalardan biri tarafından tetiklendiği anlamına gelir. Telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Seçenekler görüntüleninceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine, Güvenli Mod’a geçinceye kadar dokunun ve basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Sorunun güvenli modda çözüldüğünü varsayarsak, suçluyu belirlemek ve sorunu çözmek için aşağıdaki adımları izleyin.

  Standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Telefonun kendi kendine yeniden başlatılmaya başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamaları unutmayın. Zaten bir uygulamanız varsa, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Bununla birlikte, hata (110) hala güvenli modda gösterilmeye devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Nasıl Galaxy S10 Konuşma-Metin çalışmıyor çalışmıyor düzeltmek için | ağ bağlantısı gerektiren

Üçüncü Çözüm: Play Store Uygulamasını Sıfırla

Google Play Store hataları, önbelleği ve verileri bozuk veya eskiyse tetiklenir. Muhtemelen, dosyalar ve veriler artık uygulamanın anormal şekilde çalışmasıyla sonuçlanan sistemle uyumlu değildir. Bu kez, Google Play Store uygulamanızda bir sıfırlama yaparak bu şüpheyi gidermemiz gerekir, böylece daha yeni dosyalar ve veriler oluşturulur. Endişelenmeyin, bu yöntem otomatiktir ve önemli dosyalarınızı silmez. İşte nasıl:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları’nı tıklayın.Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç-nokta simgesi, sağ üst) .Tap Sistem uygulamalarını göster. Google Play Store uygulamasını bul ve dokun. .

Google Play Store’u sıfırlamayı bitirdikten sonra, uygulamayı başlatın ve bir uygulamayı indirmeyi deneyin. Hata 110 hala gösteriliyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

Dördüncü çözüm: Önbellek bölümünü silin

Bir sıfırlama bu sorunu çözebilir, ancak bunu yapmadan önce, sistem önbelleğini önce yenisiyle değiştirmek üzere silmek en iyisidir. Geçmişte, önbellek bölümünü silerek giderilen benzer sorunlarla karşılaştım. Endişelenmeyin, bunu yaparsanız hiçbir dosya ve veri silinmeyecek. İşte nasıl:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Güç kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon yeniden başlatıldığında, hatanın 110 gittiğini görmek için bir uygulamayı indirmeyi deneyin. Hala oradaysa, bir sonraki prosedüre geçin.

DA OKU: Nasıl Galaxy S10 Wi-Fi Çağrı engelleme aramaları düzeltmek için | Wi-Fi Araması çalışmıyor

Dördüncü Çözüm: Bir yedekleme oluşturun ve telefonunuzu sıfırlayın

Yine, bir ana sıfırlama, 110 nolu Play Store hatasından kurtulabilecektir. Ancak, sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin silinecekleri bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Yedeklemeden sonra, cihazınız kilitlenmeyecek şekilde hem google hem de samsung hesaplarınızı kaldırın. Her şey yolunda olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım Google Play Store hatasını 110 göstermeye devam eden Galaxy S10’unuzu düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olmanızdan memnuniyet duyarız, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.