Samsung Galaxy S10 Google Play Store Hatası 20 Nasıl Onarılır

Samsung Galaxy S10 cihazına sahip olan okuyucularımızdan bazıları bize uygulamaları indirirken veya yüklerken ortaya çıkan Google Play Store hatası 20’den şikayetçi oldu. “Uygulama indirilemiyor. Tekrar deneyin ve sorun devam ederse, sorun giderme konusunda yardım alın. (Hata kodu: -20) ”bir şekilde sinir bozucu çünkü ekranlarında belirmeye devam ediyor ve kurulum işlemini iptal etmekten başka seçenekleri yok.

Bu yazıda, 20 numaralı hataya neden olan Galaxy S10’unuzla ilgili sorun gidermede size yol göstereceğim. Sorunun gerçekte ne olduğunu ve nasıl çözeceğimizi bulana kadar her olasılığı göz önünde bulunduracağız ve bunları tek tek ekleyeceğiz. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda aynı sorundan rahatsızsanız, bu makalenin size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Google Play Store hatasını göstermeye devam eden Galaxy S10 sorunlarını giderme

Bu sorun giderme kılavuzunun temel amacı, hatanın nedenini ya da ne tetikleyeceğini bilmemizdir, böylece düzeltecek bir çözüm oluşturabiliriz. Endişelenmeyin, bu makaledeki prosedürler etkili, güvenli ve takip etmesi kolay…

İlk Çözüm: Zorla yeniden başlatmayı gerçekleştirin

Bazen, aynı anda çalışan birkaç uygulama nedeniyle, sistem artık çökme ile sonuçlanan hepsini karşılayamıyordu. Bu olduğunda, telefon uygulamaların performansını da etkileyebilecek performansla ilgili bir sorunla karşılaşabilir. Bu durum böyle olabilir, dışlamak, telefonunuzun hafızasını tazelemek, biraz RAM serbest bırakmak ve tüm uygulamaları ve hizmetleri yeniden yüklemek için zorla yeniden başlatma işlemini gerçekleştirin. İşte böyle yapılır:

  Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy S10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, Play Store’u açın ve bir uygulamayı indirmeyi deneyin. Hata 20 hala ortaya çıkıyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10’daki Google Play Store hatası 413’ü nasıl düzeltilir?

İkinci çözüm: Buna üçüncü taraf bir uygulamanın neden olup olmadığını öğrenin

Bir üçüncü taraf uygulamasının telefonunuzun normal çalışmasını engellediği ve bu gibi sorunlara yol açtığı zamanlar vardır. Telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatarak burada böyle olup olmadığını görmek için deneyin. İşte nasıl:

  Seçenekler görüntüleninceye kadar Güç tuşunu basılı tutun. Güç kapalı seçeneğine, Güvenli Mod’a geçene kadar dokunun ve basılı tutun. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güvenli mod simgesine dokunun. Yeniden başlatma başarılı olduktan sonra, ekranın sol alt köşesinde ‘Güvenli mod’ seçeneğini görmeniz gerekir.

Google Play Store bu modda çalışmaya devam edeceğinden bir uygulamayı indirmeyi deneyin. Yükleme başarılı olursa, bunun bir üçüncü taraf uygulamasından kaynaklandığı anlamına gelir. Hangi uygulamanın suçlu olduğunu belirlemek için bu adımları izleyin.

  Standart moda geçmek için telefonunuzu normal şekilde yeniden başlatın. Telefonun kendi kendine yeniden başlatılmaya başladığı zaman hakkında yüklediğiniz uygulamaları unutmayın. Zaten bir uygulamanız varsa, bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Şüpheli uygulamayı bulun ve dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Bununla birlikte, hata 20 hala güvenli modda ortaya çıkıyorsa, bir sonraki prosedürü deneyin.

Üçüncü çözüm: Play Store Önbelleğini ve Verilerini Sil

İlk iki prosedürü uyguladıktan sonra hata ortaya çıkmaya devam ediyor, daha sonra Play Store’da bir sorun olabilir. Bu nedenle, bu adımda, önbelleğini ve verilerini temizleyerek, varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri getirilmesi için uygulamayı sıfırlamanız gerekir. Bu sadece uygulamayla ilgili bir sorunsa, bu durumda hata 20’den kurtulmanız yeterlidir:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Google Play Store’u bulup dokunun. Depolama’ya dokunun. Önbelleği temizle öğesine dokunun. Verileri temizle ‘ye dokunun ve onaylamak için Tamam’ a dokunun.

Bunu yaptıktan sonra, Play Store’u açın ve 20 numaralı hatanın hala devam edip etmediğini görmek için bir uygulama indirin. Hala devam ederse, telefonunuzu sıfırlamanın zamanı gelmiştir.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10’daki Google Play Store hatası 8’i nasıl düzeltebilirim

Dördüncü Çözüm: Cihazınızı sıfırlayın

Ana sıfırlama, bellenimin herhangi bir şekilde değiştirilmemesi koşuluyla, bellenim ile ilgili sorunları çözecektir. Kesinlikle hata 20’den kurtulacak, ancak işlem sırasında bazı önemli dosyaları kaybedebilirsiniz. Bu nedenle, telefonunuzu sıfırlamadan önce, önemli dosya ve verilerinizin bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Onları SD karta taşıyabilir veya buluta yükleyebilirsiniz. Yedeklemeden sonra, kilitlenmemeniz için Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın. Her şey yolunda olduğunda, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım Google Play Store hata 20’yi göstermeye devam eden Samsung Galaxy S10’unuzu düzeltmenize yardımcı olmuş olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

İLGİLİ POSTLAR:

  Galaxy S10’daki reklam pop-up’ları ve kötü amaçlı yazılımları nasıl kaldırabilirim Galaxy S10 ekran görüntüsünü nasıl [ekranınızı yakalamak için kolay adımlar] Galaxy S10 nasıl düzeltilir “Maalesef, Kamera durdu” hatası | kamera çalışmıyorSana S10 sinyalini kaybetmeye devam ederse ne yapılmalı | sinyal düşmeye veya bağlantıyı kesmeye devam ediyor