Samsung Galaxy S10 Google Play Store hatası 413 nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy S10 kullanıcılarını bir süredir rahatsız eden Play Store sorunlarından biri 413 hata kodudur. “App bir hata nedeniyle indirilemedi. (413) ”genellikle bir kullanıcı uygulamayı yüklemeye çalıştığında görüntülenir. Ancak en sinir bozucu kısım, hata mesajının kurulum bitmek üzereyken, kullanıcıların sadece tekrar tekrar aynı hatayla karşılanmaları için uygulamayı yeniden indirmelerini isteyen bir hata mesajı görünmesidir.

Diğer Google Play Store hataları gibi, bunun da bozuk önbellek ve veri dosyalarından kaynaklanması veya cihazın dahili deposunda bir hatayla sonuçlanan boş alan kalmamış olabilir. Bu yüzden, bu kılavuzda, bu sorunla uğraşan Galaxy S10 kullanıcılarının yardım etmesine yardımcı olmak için 413 numaralı sorun giderme adımlarında size rehberlik edeceğim. Sorunun gerçekte ne olduğunu belirleyene ve umarım sorunu çözene kadar her olasılığı ekarte etmeye çalışacağız. Bu makale size bir şekilde yardımcı olabilir.

Farklı bir soruna çözüm arayan sahipler için, bu cihazla ilgili en sık karşılaşılan sorunların bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyaç duyarlarsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Samsung Galaxy S10’daki Google Play Store 413 ile ilgili sorun giderme

Geçmişte benzer sorunlara çoktan rastladık, bu nedenle sizi 413 numaralı hatadan kurtarmanıza yardımcı olabilecek bir veya iki şeyi bildiğimizi temin edebiliriz. Şimdi, işte Galaxy S10’unuzun mükemmel şekilde çalışmasını sağlamak için yapmanız gerekenler …

İlk Çözüm: Zorla yeniden başlatmayı gerçekleştirin

İşte mesele, küçük bir firmware sorununun uygulamalarda bazı sorunlara neden olacağı zamanlar vardır. Bazen uygulama çökmelerine ve diğer zamanlarda hatalara neden olur. Firmware sorunları veya aksaklıkları her zaman olur, ancak düzeltmeleri o kadar da zor değildir. Aslında, bu sorunlara en etkili çözüm zorunlu yeniden başlatmadır. Bu nasıl yapılır:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy S10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon yeniden başlatmayı tamamladığında, Play Store’u başlatmayı ve herhangi bir uygulamayı indirmeyi deneyin. 413 hatası bundan sonra ortaya çıkarsa, Play Store’un kendisiyle küçük bir sorun olabileceğinden bir sonraki prosedürü yapmanız gerekir.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10’daki Google Play Store hatası 8’i nasıl düzeltebilirim

İkinci Çözüm: Play Store Önbelleğini ve Verilerini Sil

Uygulama sorunları genellikle bozuk veya güncel olmayan önbellek ve verilerden kaynaklanır. Bu nedenle, bu noktada, uygulamanın önbelleğini ve veri dosyalarını silmeliyiz, böylece yenileri oluşturulacaktır. Başka bir deyişle, bu, uygulamayı varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri döndürecektir. Endişelenmeyin, bunu yaparsanız uygulamalarınızın ve dosyalarınızın hiçbiri silinmeyecek.

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Google Play Store’u bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Önbelleği temizle öğesine dokunun. Verileri temizle öğesine dokunun ve ardından onaylamak için Tamam öğesine dokunun. Play Store sıfırlandıktan sonra, belleği yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın.

Yeniden başlattıktan sonra Play Store’u başlatın ve bir uygulama indirin. 413 hatasının hala ortaya çıkıp çıkmadığını görmeye çalışın. Hala devam ederse, bir sonraki prosedüre geçin ve dengesiz bir bağlantı olması ihtimalini ortadan kaldırın.

DA OKUYUN: Galaxy S10’daki reklam pop-up’ları ve kötü amaçlı yazılımları nasıl temizlersiniz?

Üçüncü Çözüm: Ağ Ayarlarını Sıfırla

Bir uygulamayı indirirken, telefonunuzun büyük miktarda veri indirmesi nedeniyle istikrarlı bir internet bağlantısı şarttır. Kurulum sırasında bağlantı kesildiğinde, bir hata oluşabilir ve bu durum burada olabilir. Telefonunuzun şebeke ile sağlam bir bağlantısı olduğundan emin olmalıyız, bu yüzden yapmanız gerekenler:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. Ayarları sıfırla öğesine dokunun. İstenirse, PIN’inizi, Parolanızı veya Şablonunuzu girin. Son olarak, Sıfırla’ya dokunun.

Bundan sonra, telefonunuzun WiFi ağına yeniden bağlanmasına izin verin ve ardından Play Store’u başlatın. 413 hatasının hala görünüp görünmediğini görmek için herhangi bir uygulamayı indirmeyi deneyin. Hala devam ederse, bir sonraki prosedüre geçin.

Dördüncü Çözüm: Fabrika Ayarlarına Sıfırla

Tüm prosedürler sorunu çözemediğinde, sıfırlama yapmak son seçeneğiniz olmalıdır. Bu, önemli dosya ve verilerinizin yanı sıra, cihazınızda 413 hatasına neden olabilecek hataları siler. Bu nedenle, sıfırlamadan önce, önemli dosya ve verilerinizin bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Onları SD kartınıza taşıyabilir veya buluta kaydedebilirsiniz. Yedeklemeden sonra, sıfırlama işleminden sonra cihazınız kilitlenmeyecek şekilde Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırdığınızdan emin olun. Her şey ayarlandıktan ve hazır olduktan sonra, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10 Plus’ınız Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. . Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Sıfırlamadan sonra, telefonunuzu yeni bir cihaz olarak ayarlayın. Umarım Google Play Store hatası 413 ile engellenen Samsung Galaxy S10’unuzu düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız seviniriz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

İLGİLİ POSTLAR:

    Galaxy S10 “Ne yazık ki, Kamera durdu” hatası nasıl düzeltilir? kamera çalışmıyor nasıl Galaxy S10 ekran görüntüsü [ekranınızı yakalamak için kolay adımlar] Nasıl Galaxy S10 zayıf LTE bağlantısını düzeltmek için | 4G bağlantı sorunlarını giderme