Samsung Galaxy S10 Google Play Store hatası 8 nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy S10 kullanıcılarından epey bir süredir aldığımız şikayetlerden biri Google Play Store hatası 8. “Uygulama yüklenemiyor. Tekrar deneyin ve sorun devam ederse, sorun giderme konusunda yardım alın. (Hata kodu: -8). ”Genellikle bir kullanıcı bir uygulamayı indirmeye veya güncellemeye çalıştığında ortaya çıkar. Bu, hesapla ilgili bir sorundan kaynaklanabilir veya Play Store ile ilgili bir sorun olabilir.

Geçmişte benzer sorunlarla karşılaştık ve bunun ciddi bir sorun olmadığını temin edebiliriz. Aslında, birkaç sorun giderme prosedürü uygulayarak hatadan kurtulabilirsiniz. Bu yazıda, Galaxy S10’unuzu Play Store error 8 ile onarırken sizi yönlendireceğim. Her olasılığını göz önünde bulunduracağız ve sebebin ne olduğunu ve düzeltmek için ne yapılması gerektiğini belirleyene kadar onları tek tek ele alacağız. Öyleyse, bu yazı size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Şimdi, başka hiçbir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce sorunun çözümünü sunduğumuz için sorun giderme sayfamızı bıraktığınızdan emin olun. Muhtemelen, şu anda yaşadığınız soruna bir çözüm sunmuş olabileceğimize göre, o sayfada sizinkiyle benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine tıklayın.

Google Play Store hata ile Samsung Galaxy S10 sorun giderme 8

Bu gibi sorunların giderilmesinde, bu hata kodunun neden sürekli açılmaya devam edebileceğine dair olası tüm nedenleri belirlemek zorunludur. Dikkat edin, bu sadece küçük bir sorun olsa da, yine de bir çözümü formüle edip ondan kurtulmak için temel prosedürleri uygulamamız gerekiyor. Olduğu söyleniyor, işte yapmanız gerekenler:

İlk Çözüm: Zorla Yeniden Başlatma İşlemini Gerçekleştirin

Bazen böyle bir hata sadece çok küçük bir ürün yazılımı sorununun ya da bir aksaklığın sonucudur. Yapmanız gereken ilk şey, Zorunlu Yeniden Başlatma prosedürünü uygulayarak telefonun hafızasını yenilemek. Telefonunuzu, hafızasını yeniden başlatmaya ve yenilemenin yanı sıra tüm uygulamaları ve servisleri yeniden yüklemeye zorlayan simüle edilmiş bir bataryadır. Bu sadece küçük bir üretici yazılımı sorununun bir sonucuysa, bu prosedür kesinlikle onu çözecektir. İşte böyle yapılır:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy S10 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, Play Store’u açın ve herhangi bir uygulamayı indirmeyi deneyin. 8. hatanın ortaya çıkmaya devam edip etmediğini görmeye çalışın çünkü varsa, bir sonraki prosedüre geçin.

DA OKUYUN: Galaxy S10’daki reklam pop-up’ları ve kötü amaçlı yazılımları nasıl temizlersiniz?

İkinci Çözüm: Google Play Store’u Sıfırla

Sorun devam ederse, yapmanız gereken bir sonraki şey Play Store uygulamanızın önbelleğini ve verilerini temizlemektir. Bu, uygulamayı varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri getirip daha yeni dosyalar ve veriler oluşturur. Yani, bu sadece bozuk dosya ve verilerden kaynaklanıyorsa, bu prosedür onu çözecektir. Endişelenmeyin, bunu yaparsanız uygulamalarınızın ve dosyalarınızın hiçbiri silinmeyecek. Sadece Play Store’un önbelleği ve yenileriyle değiştirilecek veri dosyaları.

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Google Play Store’u bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Önbelleği temizle öğesine dokunun. Verileri temizle öğesine dokunun ve ardından onaylamak için Tamam öğesine dokunun. Şimdi kullanılmış bazı RAM’leri serbest bırakmak için telefonunuzu yeniden başlatın.

Yeniden başlattıktan sonra, herhangi bir uygulamayı indirmeyi deneyin ve Play Store error 8’in hala görünüp görünmediğini kontrol edin. Hala devam ederse, hesapla ilgili bir sorun olabileceğinden sonraki prosedüre geçin.

Üçüncü Çözüm: Google Hesabınızı kaldırın ve tekrar ekleyin

Geçmişte, Google hesabını telefondan kaldırıp yeniden ekleyerek bunun gibi sorunların giderildiği durumlar vardı. Sizin için işe yarayabilir, bu yüzden aşağıdaki adımları izlemeyi deneyin:

    Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasından yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar Uygulamasını açın. Hesaplar ve yedekleyin. Hesap açın. Uygun Gmail adresini seçin. Birden fazla hesap varsa, kaldırmak istediğiniz hesabı seçtiğinizden emin olun. Hesabı kaldır öğesine dokunun. Onaylamak için bildirimi gözden geçirin ve Hesabı kaldır öğesine dokunun. Belleği yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatın.

Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, hesabı yeniden ekleyin ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. S10’ınıza Google hesabı nasıl eklenir:

    Bir Ana ekrandan, uygulamalar ekranına erişmek için ekranın ortasından yukarı veya aşağı kaydırın. Ayarlar Uygulamasını açın. Hesaplar ve yedekleme yapın. PIN, Şifre veya Kalıp gibi bir ekran kilidi seçeneği ayarladıysanız, istendiğinde buraya girmelisiniz. Gmail adresini girin, ardından İLERİ’ye dokunun. Parolayı girin, ardından İLERİ’ye dokunun. Politika ardından KABUL EDİYORUM öğesine dokunun. Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikası’nı incelemek için uygun bağlantıya ve dile, ardından tamamladığınızda Kapat (en altta) düğmesine dokunun.

Hesabı başarıyla ekledikten sonra, Play Store’u başlatın ve herhangi bir uygulamayı indirmeyi deneyin. Hata 8 hala ortaya çıkıyorsa, telefonu yalnızca bir bellenim sorununun bir sonucu olabileceği için sıfırlama zamanı gelmiştir.

DA OKUYUN: Galaxy S10’da ekran görüntüsü nasıl [ekranınızı yakalamak için kolay adımlar]

Dördüncü Çözüm: Sert Sıfırlama gerçekleştirin

S10’unuzu sıfırlamak, özellikle tüm prosedürler sorunu çözemediğinde, yapmanız gereken son yöntem olmalıdır. Sert bir sıfırlama yapmak, Samsung Galaxy S10’unuzu rahatsız eden Play Store hataları da dahil olmak üzere yazılımla ilgili sorunları çözebilir. Ancak sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin işlem sırasında silinecekleri bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Bundan sonra, Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın; böylece sıfırlama işleminden sonra cihazınız kilitlenmeyecektir. Bunları yaptıktan sonra, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10’unuz Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım Google Play Store hatası 8’i göstermeye devam eden Galaxy S10’unuzu düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olmanızdan memnuniyet duyarız, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.