Samsung Galaxy S10 İçin En İyi Uygulamalardan En İyi Çıkışı

Son birkaç gündür Samsung Galaxy S10 cihazını günlük sürücüm olarak kullanıyorum. Samsung'un en son amiral gemisi performansı ve yeni arayüzü ile beni havaya uçurdu (evet, One UI, sana bakıyorum). Bu yıl, iyi haber şu ki Samsung, birçok şirket içi uygulama (örneğin, bloatware) eklemeyi atladı.

Evet, Galaxy S10 ve S10 Plus kutunun dışında harika. Ancak, en sevdiğiniz uygulamaları ekleyerek bunları özelleştirebilirsiniz. Çalışmanızı kolaylaştırmanın yanı sıra, bu uygulamalar genel deneyiminizi de artırabilir.

Bu yazıda, Samsung Galaxy S10 ve S10 Plus cihazınız için sahip olması gereken yedi uygulamadan bahsedeceğiz.

Also on Guiding Tech
Top 13 Best Samsung Galaxy S10 Plus Tips and Tricks

Read More

1. OH Tarayıcı

Ya size izinsiz çalışan bir tarayıcı olduğunu söylersem? Evet, doğru okudun. Chrome'dan bıktıysanız, OH Tarayıcı, denemek için mükemmel bir alternatiftir.

Tek elle kullanım için tasarlanmış basit bir tarayıcıdır. Ara, Yeni Sekme ve Ayarlar gibi tüm düğmeler, baş parmağınızı biraz esneterek erişebileceğiniz sayfanın altındadır.

Yukarıdaki özelliklerin yanı sıra, şık bir PDF olarak kaydet özelliğini de içerir. Ayrıca, Chrome'da bulunmayan bir özellik olan Daima Karanlık moduna geçebilirsiniz.

Yeni bir uygulamaya güvenmek istemiyorsanız, kurum içi Samsung Internet Beta tarayıcısını deneyebilirsiniz. Yukarıdakilere benzer şekilde, tüm ayarlar ve düğmeler, adres çubuğunun üstünde en üstte bulunanlar hariç, alt şerittedir.

Üçüncü taraf tarayıcılarla tek yakınlığım, verileri masaüstü tarayıcılarla senkronize edememeleri. Bu konuda iyiysen, yakında geçiş yapmanı öneririm.

OH Tarayıcıyı İndir

Samsung İnternet Beta'yı indirin

2. Snapseed ve Quik

Evet, Galaxy S10 Plus muhteşem fotoğraflar çekebilir. Instagram'a yüklemeden önce fotoğrafları biraz parlatmaya ne dersiniz? Görüntü düzenleme söz konusu olduğunda, Snapseed'den daha iyi bir uygulama yok, en azından inanmak istediğim bu.

Bu Google uygulamasında araçlar, filtreler ve efektler var. Böylece görüntülere hafifçe dokunabilir veya yoğun düzenleme yapabilirsiniz.

Sevdiğim şey pozlamayı kontrol edebilir, görüntü parlaklığını ayarlayabilir veya arka planı tamamen değiştirebilirim. Eklemek için Snapseed, RAW görüntü düzenlemesine bile izin verir. Kişi daha ne isteyebilir?

Videolara gelince, yerleşik paket küçük düzenleme işleri için yeterli olmalıdır. Artı, bu sefer Samsung, videolarınızı Instagram için hazır hale getirmek için çeşitli müzikler içeriyor.

Ancak, fotoğraf slayt gösterileri yapmanız gerektiğinde, Quik gibi bir üçüncü taraf video editörü edinmelisiniz.

Quik, fotoğrafları bir mini videoda birleştirmenizi, ilginç geçiş efektleri, başlıklar eklemenizi ve çılgın bir müzik eklemenizi sağlar. Tek dezavantajı, sonunda bir filigran damga olmasıdır. Ancak, tüm resimlerinize Google Foto’dan erişebilirsiniz. Bu bir artı.

Snapseed'i indir

Quik indir

3. Google'dan Dosyalar

Galaxy S10 veya S10 Plus'taki 128GB depolama alanının doldurulması biraz zaman alacak. Ancak günün sonunda, iletilen görüntüler ve dosyalar arasında bir fotoğraf veya belgenin bulunması göz korkutucu bir angarya olabilir.

Google'dan dosyalar muhtemelen telefonunuzda biriken anlamsız yönlendirmelerle başa çıkmak için en iyi uygulama. Telefonunuzdaki notları, çift fotoğrafları, büyük dosyaları ve diğer gereksiz çöplükleri tanımlamak için makine öğrenmeyi kullanır. Ayrıca, uzun zamandır kullanmadığınız eski uygulamaları da tanımlar.

Ve orada bitmiyor. Uygulamaya en az sistem kaynaklarını kullanır. Telefonunuzun durumu hakkında sizi düzenli olarak bilgilendiren akıllı bildirim sistemini çok sevdim. Yani, tek yapmanız gereken birine tıklamak, ıvır zıvır temiz ve rahatla!

Google’ın dosyaları, 2017’de ilk kez yayınlandığından bu yana tüm telefonlarımda sürekli bir durumdaydı.

Google'dan Dosya İndir

Also on Guiding Tech

.camp-list-664{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/188736/Best-Android-apps-January-2018_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1518422133’);background-size:cover;background-position:center center}

#google apps

Click here to see our google apps articles page

4. Katı Explorer

Samsung'un Dosyalarım uygulaması harika bir dosya yönetimi uygulaması. Ancak, dosya sistemlerine derinlere dalmak istiyorsanız, bu uygulamanın iki panelli gezinme gibi birkaç önemli özelliğe sahip olmadığını öğreneceksiniz.

Bu özellik, verileri sürükle ve bırak yöntemiyle kolayca taşıyabileceğiniz iki tarayıcı paneli sunar. Evet, kesinlikle kopyalayıp yapıştırma işi yok.

Ayrıca, farklı sıralama ve görüntüleme seçenekleri var. Dosyalarım da aynı şeyi yapmanıza izin verir; ancak, seçenekleri seçmek için bir menü yoktur. İstediğiniz yere ulaşmak için simgelere dokunmaya devam etmeniz gerekecektir.

Yukarıdakilerin yanı sıra, Solid Explorer, seçtiğiniz klasöre atlayabileceğiniz serin bir yan panele sahiptir. Bu uygulama aynı zamanda size dosyaları sıkıştırma ve arşivleme, FTP üzerinden dosya aktarma ve diğer zarif özellikleri seçme imkanı sunar.

Hala ikna olmadınız mı? Solid Explorer'ın dosyalarınızı daha iyi yönetmenize nasıl yardımcı olabileceğini anlamak için bu ipuçlarını ve püf noktalarını okuyun.

Solid Explorer'ı İndirin

5. Hava Durumu Bug

Her Zaman Açık Ekran özelliği en sevdiğim özelliklerden biridir. Telefonu açmadan tüm cevapsız bildirimleri, alarmları ve batarya durumunu görebilmeyi seviyorum. Ve kişiselleştirme özellikleri de deneyime katkıda bulunuyor. Peki ya hava durumu?

Bugün ani hava değişiklikleri günlük yaşamımızın bir parçası. Bu nedenle, telefonunuzun ekranında sorunsuz bir şekilde hava durumu değişikliği veya bununla ilgili herhangi bir bilgi için bir uyarıda bulunmanız zorunludur.

Teknik olarak AOD ekranı durum çubuğunda görüntülenen simgelerin bir kısmını gösterir. Weather Bug uygulaması durum çubuğunun üstüne yapışan şık bir hava simgesi sunuyor.

Dolayısıyla, uygulama ayarlandıktan sonra, sıcaklık AOD ekranında da gösterilecektir. Düzgün, değil mi? Tek şikayetim, çok fazla bildirim aldığınızda, simgenin AOD ekranından kaybolmasıdır.

Hava Tahmini İndir

6. Daylio

Daylio, yukarıdakilerden biraz farklı bir uygulama. Zaman kazanmaktan övünmediği gibi, inanılmaz görüntüler üretme sözü de vermiyor. Bunun yerine, ruh halinizi ve faaliyetlerinizi günlük olarak izleyerek ruh halinizi daha iyi hale getirmek için çaba gösterir.

Tabii ki, ruh hali izleme kısmı otomatik değildir. Havayı ve arkasındaki nedeni girmek zorunda kalacaksın. Şu anda, size beş seçenek sunar – Rad, İyi, Meh, Kötü, Kötü ve çeşitli aktiviteler.

Temel olarak, düzenli olarak görüşlerinizi eklemeye başladığınızda, kendinizi neyin harika hissettirdiğini (daha fazlasını yapmak için) ve neyin kötü halinizi oluşturduğunu öğrenebilirsiniz.

Bu çağda, zihinsel sağlığınıza dikkat etmeniz çok önemlidir, Daylio gibi bir uygulamanın günlük programınıza uyması gerekir .

Cool Fact: Daylio has an impressive rating of 4.8 stars on the Play Store.

Daylio indirin

Also on Guiding Tech
Top 3 Websites to Discuss Health Concerns and Get Reliable Answers

Read More

7. SMS Organizatör

UI ile birlikte, Galaxy S10 dahili SMS uygulaması bir makyaj aldı. Şimdi, biri rehber, diğeri mesajlar için olmak üzere iki sekme var. Yeni bir mesaj eklemek için, tek yapmanız gereken bir kişiyi aramak ve yazmanızdır. Ayrıca, en sevdiğiniz kişiler en üstte görünecektir.

Çok uzak çok iyi. Peki ya mesaj ayrımı?

Belirli klasörlerde düzenlenmiş mesajları görmeyi seven biriyseniz, SMS Organizer ile tanışma zamanı geldi. Bu, yalnızca önemsiz iletiler gelen kutunuzu yönlendirmez, aynı zamanda Hatırlatıcılar ve Kaydırma Hareketleri gibi birçok ek özelliği de getirir.

Ayrıca, banka hesap özetlerinizi küçük bir rapor olarak da görüntüleyebilirsiniz. Uygulamanın tüm işlem mesajları (belirli bir hesapla ilgili) toplar ve temiz bir veri tablosunda sunar.

Uygulamaya, tüm ülkelerde ve bölgelerde mevcut değildir. Eğer indiremezseniz, Google’ın Mesajları uygulamasını düşünün. İletileri belirli etiketler altında barındırmaz. Ancak, önemli bir özellik sağlar – PC'den metin.

Bunu kullanarak, PC'de mesaj gönderebilir ve alabilirsiniz. WhatsApp Web'e benzer ve tek yapmanız gereken bir barkod taramak. Mesajların sınırlı özelleştirme seçeneklerini desteklediğini unutmayın.

SMS Organizer'ı İndirin

Mesajları İndir

Galaxy S10 Plus'ınızdan En İyi şekilde yararlanın

Edge Uygulamaları, Canlı Mesajlar ve Galaxy S10 veya Galaxy S10 Plus ile birlikte gelen yeni video düzenleyiciyi kullanmayı seveceğinize eminim.

Spotlight benzeri evrensel aramadan (Finder) çok etkilendim. Bu nedenle, üçüncü taraf başlatıcısı kullanmam gerekip gerekmediğini düşünüyorum. Varsayılan başlatıcı, gezinme hareketlerini kullanmanıza ve kullanışlı uygulama kısayollarını doğrudan ana ekrandan görüntülemenize izin verir.

Bir klavye uygulamasına gelince, henüz SwiftKey'in yerini alabilecek uygun bir uygulama bulamadım. Ya sen?

Sıradaki: Varsayılan Samsung klavyeyi beğendiniz mi? Değilse, ihtiyaçlarınıza uyan uygulamayı bulmak için aşağıdaki yazıyı okuyun.