Samsung Galaxy S10 Pil Ömrü Sorunları Nasıl Düzeltilir

Galaxy S10’unuzdaki pilin daha uzun süre dayanmasını istiyorsanız, bazı basit ayarlamalar yapabilirsiniz. Telefonunuzu birkaç saatte bir şarj etmeniz gerekmez. Burada, Samsung Galaxy S10 batarya ömrü sorunlarını nasıl çözeceğinizi göstereceğiz.

Ayrıca bakınız: Samsung Galaxy S10 Wi-Fi Sorunlarını Düzeltme

Samsung Galaxy S10 Pil Ömrü Sorunları Nasıl Düzeltilir

Batarya Kullanımını Kontrol Edin

Samsung Galaxy S10 Pil ömrünüz normalden daha hızlı tükendiğinde, önce Pil Kullanımını kontrol edebilirsiniz. Burada, hangi uygulamaların çok fazla güç tükettiğini kontrol edebilirsiniz. Yaramazlık uygulamalarını kapatın veya kaldırın. Batarya Kullanımını kontrol etmek için, Ayarlar> Cihaz Bakımı> Batarya’ya gidin.

Arka Plan Uygulamalarını Kapat

Açtığınız uygulamalar, siz kullanmasanız bile arka planda çalışmaya devam eder. Bir uygulamayı arka planda tutarsanız, içeriği güncellemeye devam eder. Uygulamayı kullanmak istediğinizde, içeriği daha hızlı bir şekilde yeniden yüklemek zorunda kalmayacağından daha hızlı açılır. Verimlidir, ancak telefonunuzu boşaltabilir.

Cihazınızı yeniden başlatın

Bu yöntem, bataryayla ilgili sorunlar da dahil olmak üzere yaygın sorunları gidermede etkilidir. Telefonu yeniden başlatmak için, güç düğmesini basılı tutabilir ve Yeniden başlat seçeneğini seçebilirsiniz.

Özelliği Uyandırmak İçin Musluğu Kapat

Birçok Samsung Galaxy S10 kullanıcısı (Samsung ABD topluluk forumu aracılığıyla) ceplerinde yanlışlıkla tıklandıkları ve pilin bu kadar çabuk bitmesine neden olan şikayetlerinden şikayet ettiler. Onlardan biri Galaxy S10’un bile kayda başladığını bildirdi. Aynı sorunla karşılaşırsanız, Tap T0 Wake özelliğini kapatın.

Yazılımı Güncelle

Yazılımın güncellenmesi, Samsung Galaxy S10 pil sorunlarını çözmek için olası bir çözüm olabilir. Güncelleme genellikle, pil ömrünü artıran güvenlik düzeltme eki ve hata düzeltmeleri ile birlikte gelir. Cihazınız için bir Yazılım güncellemesi olup olmadığını kontrol edin. Ayarlar> Yazılım Güncelleme> İndirin ve kurun.

Güç tasarrufu modu

Kendinizi telefonunuzu şarj edemediğiniz bir durumda bulursanız ve pil seviyesi düşükse, güç tasarrufu modunu etkinleştirebilirsiniz. Ayarlar> Cihaz bakımı> Batarya’ya gidin.

Güvenli Modda Önyükleme Telefonu

Bazı uygulamaları yükledikten sonra sorunlar belirirse, telefonunuzu Güvenli Modda başlatmayı deneyin. Bu yöntem, üçüncü taraf uygulamaları devre dışı bırakarak cihazı başlatmanıza olanak sağlar. Güvenli Moddayken, telefonunuzun bataryasının davranışını kontrol edin. Pil ömrü normalse, uygulamalardan birinin sorunlara neden olduğu anlamına gelir. Son zamanlarda yüklediklerinizden başlayarak uygulamaları birer birer kaldırabilir veya fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Telefonu Güvenli Modda önyükleme adımları şunlardır:

    Galaxy S10 cihazınızı kapatın Ekranda “Kapat” mesajını görene kadar Güç düğmesini basılı tutun “Güvenli Mod” uyarısı görünene kadar “Kapat” düğmesine dokunun ve basılı tutun, ardından İşlemin bitmesini bekleyin ve ardından onaylayın. İşlem tamamlandığında, ana ekranın sol alt kısmında “Güvenli modu” göreceksiniz.

Fabrika verilerine sıfırla

Yukarıdaki tüm yöntemleri uyguladıysanız ve hala Samsung Galaxy S10 batarya sorunlarını çözemiyorsanız, Fabrika Verileri Sıfırlama işlemini gerçekleştirmeniz yardımcı olabilir. Bu yöntemi yapmak için, Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla seçeneğine gidin. Ardından, Sıfırla’ya dokunun, şifrenizi girin ve Tümünü sil’e dokunun.