Samsung Galaxy S10 Plus Açılmama Sorunu

Yeni Samsung Galaxy S10 Plus’ınız kutudan çıkmazsa, şüphesiz bu bir üretim sorunudur. Onunla uğraşmak zorunda değilsin, yapabileceğin en iyi şey onu dükkana geri getirmek ve yerine koymak. Mağazadaki bir temsilci tarafından test edilen cihazların test edilmesi her zaman için bir kuraldır, ancak beklemek istemeyenler var.

Öte yandan, yeni Galaxy S10 Plus’ınız kutudan iyi çalışıyorsa ve kapatılmadan önce birkaç dakika ya da saatlerce kullanabilseniz ve tekrar açılmıyorsa, her ikisinde de bir sorun olabilir. Firmware veya donanım. Çoğu zaman, kullanıcılar bunun donanımla ilgili bir sorun olduğunu düşünürler, ancak telefon herhangi bir fiziksel ve / veya sıvı hasarı belirtisi göstermediği sürece, sorun tamamen cihaz yazılımındadır ve sizin kendi kendine düzeltebilirsin.

Bu yazıda, bir sebepten dolayı artık açılmayacak olan Galaxy S10 Plus’ınızla ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu çözdüğümüz için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Galaxy S10 Plus’ı düzeltmek sorunu açmayacak

Telefonunuz hala yeni olduğundan, sorunu denemek ve düzeltmek ve cihazınızın yanıt vermesini sağlamak için yapmanız gereken sadece birkaç prosedür vardır. Ondan sonra ve telefonunuz hala cevap vermiyor veya açılmıyor, o zaman başka bir seçeneğiniz yok, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için tekrar mağazaya getirmek. İşte yapmanız gerekenler:

Galaxy S10 Plus’ı Yeniden Başlatmaya Zorla

Daha sık, telefonunuzun kendi kendine kapanmasının ve tekrar açılmamasının nedeni, sistem çökmesinden kaynaklanmaktadır. En güçlü cihazlarda bile olur ve yeni S10 Plus’ınız istisna değildir. Oluştuğunda, telefonunuzda siyah ve tepkisiz bir ekran olacaktır ve açma / kapatma tuşunu ne kadar basılı tutarsanız kullanın, zorunlu yeniden başlatma işlemini gerçekleştirmediğiniz sürece açılmaz.

  • Sesi azaltma ve açma / kapatma tuşlarını aynı anda 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Bu kadar basit ama çok etkili. Çoğu zaman, ürün yazılımı çöken bir telefon bu prosedüre cevap verirdi. Galaxy S10 Plus’ınız ilk denemeden sonra hala yanıt vermiyorsa, aynı işlemi birkaç kez daha uygulayın ve hala hayırsa, bunun yerine şunu deneyin:

  1. Önce ses kısma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın.
  2. Ses düğmesini basılı tutarken, açma / kapatma tuşunu da basılı tutun.
  3. Her iki düğmeyi 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Bu kez açma / kapatma tuşundan sonra açma / kapatma tuşunun basılı tutulduğundan emin oluyoruz, çünkü zorla yeniden başlatma işlemi, aksi takdirde yaptıysanız çalışmaz. Ancak, bunu yaptıktan sonra telefonunuz hala yanıt vermiyor veya açmıyor, ardından bir sonraki prosedürü deneyin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus MMS gönderemez. İşte bunu düzeltmek için nasıl…

Şarj cihazına bağlayın ve yeniden başlatmayı zorlayın

Galaxy S10 Plus’ınızın pili bitmiş olabilir. Temel olarak, boşalmış bir batarya gerçekten bir sorun değildir, çünkü genellikle telefon şarj cihazına bağlandığında hemen şarj olur. Bununla birlikte, sistemin kapanmadan hemen önce çöktüğü zamanlar vardır ve bunun nedeni, bazı donanım bileşenlerini içeren bazı servislerin ve uygulamaların düzgün bir şekilde kapatılmaması olabilir. Sonuç olarak, telefonunuzun yanıt vermeyen bir cihaza neden olan birkaç küçük sorunu vardır; açılmaz ve şarj cihazına cevap vermez. Ancak endişelenmeyin, aşağıdaki adımlar cihazınızın tekrar yanıt vermesini sağlar:

  1. Şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Prizin önce açılıp açılmadığını görmek için bir aleti takarak kontrol etmeyi deneyebilirsiniz.
  2. Orijinal kabloyu kullanarak telefonunuzu güç adaptörüne veya şarj cihazına bağlayın.
  3. Telefonun şarj sembolünü ekranda gösterip göstermemesine bakılmaksızın, 10 dakika veya daha uzun süre şarj cihazına bağlı bırakın.
  4. Bundan sonra ve cihaz hala şarj cihazına bağlıyken, ses kısma düğmesini ve ardından açma / kapatma tuşunu basılı tutun.
  5. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha uzun süre basılı tutar.

Sorun gerçekten bir bellenim çökmesine neden olan boşalmış bir bataryadan kaynaklanıyorsa, bu prosedürü uyguladıktan sonra telefonunuz zaten açılmalıdır. Ancak, sorun gelecekte tekrar ortaya çıkabilir, ancak en azından ne yapacağınızı zaten biliyorsunuz. Sorunlar daha sık meydana gelirse, telefonunuzu orijinal yapılandırmasına döndürmek için sıfırlamanız gerekir. Bu sorunu halletmeli.

Ancak, bu işlemleri yaptıktan sonra ve hala Galaxy S10 Plus’ınız açılmıyorsa, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için mağazaya geri getirme zamanı gelmiştir. Sorun donanımda ise, size yeni bir değiştirme birimi verilebilir. Ancak sorun küçükse, teknisyen sorunu çözebilir.

Umarım, cihazınızdaki sorunu çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!