Samsung Galaxy S10 Plus ağa bağlı, ancak İnternet bağlantısı yok

Telefonunuzun şebekeye bağlı olması, İnternet’e bağlanabileceği anlamına gelmez. Telefonlarının WiFi ağına bağlı olduğunu ancak İnternet bağlantısı olmadığını bildiren bazı Samsung Galaxy S10 Plus sahipleri için durum böyle. Bunun gibi bir sorun, telefonunuzla ilgili küçük bir sorun veya ağ cihazlarınızla ilgili bir sorun olabilir. Ancak, özellikle cihazınız bu sorundan önce düzgün çalışıyorsa ve fiziksel ve / veya sıvı hasarı belirtisi yoksa ciddi olduğu anlamına gelmez.

Bu yazıda, WiFi ağına bağlı Galaxy S10 Plus’ınızda nasıl sorun giderileceği konusunda size rehberlik edeceğim, ancak internet bağlantısı yok. Sorunun ne olduğunu belirleyip umarım çözene kadar her olasılığı düşünmeye ve bunları tek tek ortadan kaldırmaya çalışacağız. Bu nedenle, bu makale size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.


Daha ileri gitmeden önce, sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınız için bu yayını bulduysanız,sorun giderme sayfasıZaten telefonla ilgili sık bildirilen sorunların çoğuna değindik. Okuyucularımız tarafından bildirilen bazı sorunlara zaten çözümler sunduk, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalışın. Onlar sizin için çalışmıyorsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa,Android sorunları anketive gönder’i tıklayın.

Ağa bağlı olsa bile Galaxy S10 Plus’ı İnternet bağlantısı olmadan sabitleme

Böyle sorunlar söz konusu olduğunda, onlar hakkında her zaman yapabileceğiniz bir şey vardır. Geçmişte bu sorunla karşılaştım ve bunun sadece küçük bir sorun veya kendi başınıza çözebileceğiniz geçici bir sorun olabileceğini biliyorum. Bu sorunu çözmek için yapmanız gerekenler …

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Telefonunuzu sadece birkaç dakika önce sorunsuz bir şekilde kullanıyorsanız ve daha sonra hala ağa bağlı olsa bile aniden internet bağlantısı almıyorsa, sistemdeki bir aksaklıktan kaynaklanıyor olabilir. Görünür bir sebep olmadan böyle bir sorun ortaya çıkarsa genellikle o kadar ciddi değildir. Bu nedenle, yapmanız gereken ilk şey telefonunuzun belleğini yenilemek ve tüm uygulamalarını ve hizmetlerini yeniden yüklemektir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

    Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Ses tuşunu basılı tutarken açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya S10 + logosu görünene kadar basılı tutun.

Bunu yaptıktan sonra ve telefon aktif hale geldiğinde, bağlantısını test edin ve aynı WiFi ağına bağlı olduğundan emin olun. Hala internet bağlantısı yoksa, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Instagram Samsung Galaxy S10 Plus’ta çökmeye devam ediyor

İkinci çözüm: Modeminizi / yönlendiricinizi kapatıp açın

İnternet Servis Sağlayıcınızla (İSS) bir sorun olması ve çoğu zaman bakım nedeniyle olması da mümkündür. Bu durumda, bakım devam ederken internet bağlantınızı birkaç dakika ile bir saat arasında kaybedebilirsiniz. Ayrıca zaman zaman yenilenmesi gerektiğinden, sorunun ağ cihazlarınızla ilgili olduğu zamanlar da vardır. Bu nedenle, bir sonraki yapmanız gereken ağ cihazlarınızı kapatıp açmaktır.

    Yönelticinizi veya modeminizi duvar prizinden çıkarın. Cihazı bir iki dakika güçsüz bırakın. Bundan sonra tekrar takın ve sinyali yayınlamaya başlayana kadar bekleyin.

İnternete bağlanıp bağlanamayacağını görmek için telefonu tekrar ağa bağlayın. Sorun devam ederse, diğer cihazlarınızın aynı ağı kullanarak internete bağlanıp bağlanamayacağını görmeye çalışın ve varsa, telefonunuzda sorun gidermeye devam edin. Ancak, internet bağlantısı da yoksa, sorun telefonunuzda olmadığı için ISS’nizi aramalısınız.

Üçüncü çözüm: Telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlayın

Telefonunuzun ağa bağlanabileceğini, ancak ilk iki prosedürden sonra hala İnternet alamadığını varsayarsak, yapmanız gereken bir sonraki şey, bağlantıyı yenilemek için cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamaktır. Bu aynı zamanda ağ sorunlarını çözme konusunda en etkili çözümlerden biridir.

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir yere kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğesine dokunun. AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun. Bir PIN ayarladıysanız, girin ve AYARLARI SIFIRLA üzerine dokunun. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

Bundan sonra, WiFi’yi etkinleştirin ve telefonunuzun ağa yeniden bağlanmasına ve internet bağlantısı alıp almadığına bakın. Hala değilse, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus yavaş performans ile nasıl düzeltilir

Dördüncü çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Telefonunuzda, özellikle tüm bunları yaptıktan sonra bile sorun devam ederse, bir ürün yazılımı sorunu olabilir. Yani, bir sonraki yapmanız gereken telefonunuzu sıfırlamaktır, ancak bundan önce, tüm önemli dosyalarınızı silinecekleri için yedeklediğinizden emin olun. Ayrıca, sıfırlama işleminden sonra cihazınızdan kilitlenmemeniz için google ve samsung hesaplarınızı kaldırmayı unutmayın.

    Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun Galaxy S10e logosu gösterildiğinde tüm tuşları bırakın. Telefonunuz ‘verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarız, internet bağlantısı olmayan Galaxy S10 Plus’ınızı WiFi ağına bağlı olsa bile düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

İLGİLİ YAZILAR:

    Samsung Galaxy S10 Plus’ı kapatın ve yanıt vermeyecek duruma gelinSpotify Samsung Galaxy S10 Plus’ınızda çökmeye devam ederse ne yapmalıWiFi kullanırken Galaxy S10 Plus “İnternet kullanılamayabilir” hatası nasıl düzeltilir?