Samsung Galaxy S10 Plus ağa bağlı, ancak internet bağlantısı yok

Telefonunuzun şebekeye bağlı olması, İnternete bağlanabileceği anlamına gelmez. Telefonlarının WiFi ağına bağlı olduğunu ancak İnternet bağlantısı olmadığını bildiren bazı Samsung Galaxy S10 Plus sahipleri için de geçerlidir. Bunun gibi bir sorun telefonunuzla ilgili küçük bir sorun olabilir veya ağ cihazlarınızla ilgili bir sorun olabilir. Ancak, özellikle cihazınız bu sorundan önce düzgün çalışıyorsa ve fiziksel ve / veya sıvı hasarı belirtileri bulunmuyorsa, bu ciddi değildir.

Bu yazıda, WiFi ağına bağlı Galaxy S10 Plus’ınızı nasıl gidereceğiniz konusunda size rehberlik edeceğim ancak internet bağlantısı yok. Sorunun ne olduğunu belirleyene ve umarım sorunu çözene kadar her olasılığı göz önünde bulundurmaya ve onları tek tek ekarte etmeye çalışacağız. Öyleyse, bu yazı size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, bu sorunu bulursanız sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştıysanız, telefonla sıkça bildirilen sorunların çoğuna değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeye çalışın. Okurlarımız tarafından bildirilen sorunların bir kısmına zaten çözümler ürettik, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Sizin için çalışmazlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder düğmesine basın.

Ağa bağlı olsa bile Galaxy S10 Plus’ı İnternet bağlantısı olmadan sabitleme

Bu gibi sorunlara gelince, her zaman onlar hakkında yapabileceğiniz bir şey vardır. Bu sorunla geçmişte karşılaştım ve bunun sadece küçük bir sorun veya kendi başınıza çözebileceğiniz geçici bir sorun olabileceğini biliyorum. Bununla birlikte, bu sorunu çözmek için yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Telefonunuzu birkaç dakika önce sorunsuz bir şekilde kullanıyorsanız ve aniden ağa bağlı olsa bile aniden internet bağlantısı olmazsa, sistemdeki bir aksaklıktan kaynaklanıyor olabilir. Bunun gibi bir sorun açıkça belli bir sebep olmadan ortaya çıkarsa, o kadar ciddi değildir. Bu nedenle, yapmanız gereken ilk şey, telefonunuzun hafızasını yenilemek ve tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yüklemektir. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

    Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın. Ses seviyesi tuşunu basılı tutarken, açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya S10 + logosu görünene kadar basılı tutun.

Bunu yaptıktan sonra ve telefon bir kez aktif hale geldikten sonra, bağlantısını test edin ve aynı WiFi ağına bağlı olduğundan emin olun. Hala internet bağlantısı yoksa, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUMA: Instagram Samsung Galaxy S10 Plus çökmesini tutar

İkinci çözüm: Modem / yönlendiricinizi kapatıp açın

İnternet Servis Sağlayıcınızla (İSS) ve çoğu zaman bakım nedeniyle bir sorun olması da mümkündür. Bu olduğunda, bakım devam ederken internet bağlantınızı birkaç dakika ila bir saat arasında kaybedebilirsiniz. Ayrıca, sorunun zaman zaman yenilenmesi gereken ağ cihazlarınızda olduğu zamanlar da vardır. Bu nedenle, yapmanız gereken bir sonraki şey ağ cihazlarınızı kapatıp açmaktır.

    Yönelticinizi veya modeminizi duvar prizinden çıkarın. Cihazı bir veya iki dakika elektriksiz bırakın. Bundan sonra, tekrar takın ve sinyali yayınlamaya başlayana kadar bekleyin.

İnternete bağlanıp bağlanamadığını görmek için telefonu tekrar ağa bağlayın. Sorun devam ederse, diğer cihazlarınızın internete aynı ağı kullanarak bağlanıp bağlanamadığını görmeye çalışın ve varsa telefonunuzu sorun gidermeye devam edin. Ancak, internet bağlantısı da yoksa, sorun telefonunuzda olmadığı için ISS’nizi aramanız gerekir.

Üçüncü çözüm: Telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlayın

Telefonunuzun şebekeye bağlanabileceğini, ancak ilk iki işlemden sonra hala internet alamadığını varsayalım, sonra yapmanız gereken sonraki şey bağlantıyı yenilemek için cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamaktır. Bu, ağ sorunlarını çözme konusunda en etkili çözümlerden biridir.

    Ana ekrandan, Uygulamalar tepsisini açmak için boş bir noktada yukarı kaydırın. Ayarlar> Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla öğelerine dokunun. Tamamlandığında, bir onay penceresi görünecektir.

Bundan sonra, WiFi özelliğini etkinleştirin ve telefonunuzun şebekeye yeniden bağlanmasına ve internet bağlantısı alıp almadığına bakın. Hala değilse, bir sonraki çözüme geçin.

DA OKUMA: Samsung Galaxy S10 Plus yavaş performans ile nasıl düzeltilir

Dördüncü çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Telefonunuzda, özellikle de tüm bunları yaptıktan sonra da sorun devam ederse, ürün yazılımı sorunu olabilir. Bu nedenle, yapmanız gereken bir sonraki şey telefonunuzu sıfırlamak, ancak ondan önce, tüm önemli dosyalarınızı silerken yedeklediğinizden emin olun. Ayrıca, google ve samsung hesaplarınızı kaldırmayı da unutmayın, böylece sıfırlama işleminden sonra cihazınız kilitlenmez.

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10e logosu göründüğünde, tüm tuşları serbest bırakın. Telefonunuz ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ seçeneğinin üzerine gelene kadar Ses kısma tuşuna basın. Ana sıfırlama. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım WiFi ağına bağlı olsa bile internet bağlantısı olmayan Galaxy S10 Plus’ınızı düzeltmenize yardımcı olmuş olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    Kapatılan ve yanıt vermeyen Samsung Galaxy S10 Plus’ı düzeltin Spotify Samsung Galaxy S10 Plus’ınızda çökmeye devam ederse ne yapmalı? Wifi kullanırken Galaxy S10 Plus “internet mevcut olmayabilir” hatasını nasıl düzeltebilirim