Samsung Galaxy S10 Plus cihazınızla ne yapmalı, aşırı ısınmış görünüyor

Aşırı ısınma, telefonunuza zarar verebileceğinden ve en kısa sürede ele almanız gereken en kısa sürede dikkat etmeniz gereken bir şeydir, tıpkı Not 7 fiyaskounda olduğu gibi yaralanmalara neden olabilir. Yeni Samsung Galaxy S10 Plus cep telefonunun bazı sahipleri çevrimiçi olarak çok fazla ısınan veya çok hızlı ısınan birimleri hakkında şikayet ediyorlardı. Yani soru şu ki, telefonun gerçekten aşırı ısındığı anlamına mı geliyor?

Kendimde bir Galaxy S10 Plus var ve ben de bu “aşırı ısınma” olayıyla karşılaştık ama telefonun aşırı ısındığını sanmıyorum. Bazı faktörler nedeniyle hızlı ısınır, aslında sadece birkaçı var. Telefonumu genellikle yarın olmadığı gibi kullanıyorum, ancak donanımdan düşmeler ve diğer fiziksel hasarlar nedeniyle zarar görmemesine dikkat ediyorum. Ancak, kullanmaya gelince, cihazı haftada birkaç kez, hatta özellikle hafta sonlarında üç kez şarj etmem gerekiyor.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu çözdüğümüz için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Doğru bir şekilde test ettim ve bir aşırı ısınma vakasıyla karşılaşmadım. Yine ısınıyor ama bence normal. Ancak, bu konuda endişe edenler için, telefonunuzun hızlı bir şekilde ısınmaması için yapmanız gerekenler burada.

Arka planda çalışan uygulamaları kapatın. Ana ekran tuşuna dokunmak, kullandığınız uygulamayı kapatmaz, bunun yerine arka planda çalışmaya devam eder. Telefonunuzun kaynaklarını kullanan birçoğu varsa, cihazınız o kadar sıcak olur. Böylece, o Son tuşa dokunun ve hepsini bir kerede bırakmak için Tümünü kapat düğmesine basın.

Ayrıca OKUMA: Bixby Voice hata durdu Samsung Galaxy S10 Plus üzerinde göstermeye devam ediyor

En yüksek çözünürlüğü kullanmayın. Galaxy S10 Plus’ınızın varsayılan çözünürlüğü FHD + (2280 x 1080), ki bu da yeterince iyi. Ancak, en yüksek çözünürlüğü kullanırsanız – WQHD + – telefonunuz çok hızlı bir şekilde ısınacaktır ve kullanımınıza bağlı olarak, telefonunuzu tuttuğunuzda kendinizi biraz rahatsız hissedeceğiniz bir nokta olabilir. Ekran tam çözünürlükle ne kadar uzun süre açık kalırsa, özellikle ağır bir oyun oynuyorsanız telefonunuzun aşırı ısınma olasılığı o kadar yüksek olur.

4K, 60fps video çekmeyi önleyin. 4K video çekmeyi denediyseniz, telefonun ses düğmelerinin yanında sol tarafının diğer taraftan veya telefonun diğer bölümlerinden daha hızlı ısındığını fark etmiş olmalısınız. Çoğu zaman 4K video çekiyorum ve bunu farkettim ve telefon soğumadan birkaç dakika sürebilir. Bu yüzden, uzun 4K videoları çekmeyi önleyebilirseniz, bu yardımcı olacaktır.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus “Mesajlar durdu” hatasıyla nasıl düzeltilir

Telefonu şarj olurken kullanmayın. Şarj cihazı ısı yayar ve pil şarj olurken doğal olarak ısınır. Öyleyse, telefonu daha yüksek çözünürlüğü kullanacak şekilde ayarlarsanız ve telefon şarj olurken oyun oynarsanız ne olacağını hayal edin? Telefonunuz hala şarj olurken bir veya iki saat oturmak için en iyisidir ve daha sonra tamamen şarj olmuş veya yeterli pili olduğunda kullanın.

Bu yüzden, temel olarak, telefonunuzun ısınması normaldir, ancak kullanırken ekran ve performans söz konusu olduğunda maksimum ayarlarına ayarlanmışsa, aşırı ısınır. Ancak, kullanmasanız veya şarj edilmese bile telefonunuz ısınıyorsa, bu farklı bir durumdur. Bu durum aşırı ısınmaya neden olabilir. Anormal şekilde ısındığını düşünüyorsanız, telefonu hemen kapatmalısınız.

Telefonunuz şarj olurken aşırı ısınıyorsa aynı şey geçerli. Kapatın ve şarj cihazından çıkarın. Herhangi bir aşırı ısınma belirtisi varsa, telefonu hemen mağazaya veya mağazaya götürmelisiniz, böylece teknisyen sizin için kontrol edebilir. Galaxy S10 Plus cihazınız gibi aşırı ısınan bir telefon olması risklidir.

Umarım bu kısa makale Galaxy S10 Plus’ınızın aşırı ısınmasını nasıl önleyeceğiniz hakkındaki sorularınıza ışık tutmuştur. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız seviniriz, bu nedenle yararlı bulduysanız lütfen bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunlardan her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    Samsung Galaxy S10 Plus ekranının kilidini açma Samsung Galaxy S10 Plus’ta birden fazla ekranda gezinme Samsung Galaxy S10 Plus’ta Uygulama Önbelleğini ve Verileri Nasıl Temizleyebilirsiniz