Samsung Galaxy S10 Plus dokunmatik ekran çalışmıyor

Samsung Galaxy S10 Plus dokunmatik ekranınız artık çalışmıyorsa, bir ürün yazılımı sorununun işareti olabilir veya nedeni olarak bir donanım sorununa işaret eder. Fakat mesele, donanımsal bir problem olduğunda, daha sık olarak, bazı fiziksel hasar izleri görebiliyorsunuz ve ekran hakkında konuştuğumuz için hasar bir çatlak şeklinde olabilir. Saç gibi bazı çatlaklar görebiliyorsanız ve bu sorun başladıysa, telefonunuzda sorun gidermenin bir anlamı yoktur. Halen tamir ettirmek istiyorsan hemen dükkana getirmelisin. Ancak, büyük olasılıkla, teknisyenin yapacakları ekran panelini değiştirmektir.

Öte yandan, bu sorun açık bir neden veya sebep olmadan başlamışsa, ürün yazılımı ile ilgili bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Bu olasılığı göz ardı etmek için, telefonunuzun dokunmatik ekranının yeniden yanıt vermesini yine de sağlayabileceğinizi görmek için bazı temel sorun giderme işlemleri yapmanız gerekir. Bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan kaynaklanıyorsanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Yine de her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, o zaman bu telefonla ilgili bazı genel sorunlara değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Muhtemelen problemlerinize halihazırda mevcut çözümler var, bu yüzden sizinkine benzer sorunları bulmak için zaman ayırın. Bir tane bulamazsanız veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Lütfen bize sorunu gidermek bizim için daha kolay olacak şekilde mümkün olduğunca fazla bilgi verin. Bu hizmeti ücretsiz olarak sunduğumuz için endişelenmeyin, tek yapmanız gereken sorun hakkında bize yeterli bilgi vermektir.

Dokunmatik ekranı çalışmadığında Galaxy S10 Plus’ı onarın

Sorun şu ki, donanımın sorunu varsa, sizin için düzeltmek için bir teknisyene ihtiyacınız vardır, ancak ürün yazılımı varsa, muhtemelen bir teknisyenin yardımı olmadan kendi başınıza çözebilirsiniz. Bununla birlikte, Galaxy S10’unuzu çalışmayan dokunmatik ekranı ile düzeltmek için yapabileceğiniz şeyler…

İlk çözüm: S10 Plus’ınızı yeniden başlatmaya zorlayın

Sorunun nedeninin küçük bir ürün yazılımı sorunu veya bir aksaklık olması çok olasıdır. Bu şeyler her zaman oluyor ve bazı ciddi donanım sorunları gibi görünseler de, aslında oldukça küçükler ve bu prosedürle bile onları kendi başınıza çözebiliyorsunuz…

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy S10 Plus logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon başarılı bir şekilde yeniden başlatıldıktan sonra, ekranda yukarı kaydırma yapıp yapamayacağınızı görmeye çalışın çünkü dokunmatik ekran hala çalışmıyorsa, bir sonraki prosedürü yapmanız gerekir.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus “Telefon durdu” hatasını gösteriyor

İkinci çözüm: Telefonunuzu Güvenli modda yeniden başlatın

Üçüncü taraf uygulamaların, ürün yazılımıyla ilgili bazı sorunlara veya tutarsızlıklara neden olduğu, bunun da dahil olmak üzere çeşitli sorunlara neden olabileceği zamanlar vardır. Sorunu izole etmemiz ve dokunmatik ekranın bu ortamda yanıt vermesini sağlayabileceğimize bakmamız gerekiyor. Güvenli modda yeniden başlatmak, dokunmatik ekran çalışırken kolay olmalı, ancak çalışmadığından, yapmanız gerekenler:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Telefon titreştiğinde, açma / kapatma tuşunu bırakın ancak telefon açılıncaya kadar sesi kısma düğmesini basılı tutun. Cihaz önyükleme işlemine devam edecek ve güvenli moda girecektir.

Bu moddayken, sorunun çözülüp çözülmediğini görmeyi deneyin, çünkü dokunmatik ekran hala çalışmıyorsa, bir sonraki yönteme geçin.

DA OKUYUN: Telefon görüşmesi yapamayan veya alamayan Samsung Galaxy S10 Plus’ı onarın

Üçüncü çözüm: Telefonu mağazaya veya mağazaya getirin

Bu noktada, dokunmatik ekran çalışmadığından, telefonunuzu sorun gidermeye devam etmenin başka bir yolu yoktur. Gücü kapatamaz ve kurtarma modunda başlatamazsınız. Bu nedenle, tek yapmanız gereken telefonu bir mağazaya veya mağazaya geri getirmektir, böylece bir teknisyen sizin için bir donanım sorunu olabileceğinden sizi kontrol edebilir.

Bununla birlikte, telefonunuzda zaten zayıf bir batarya varsa, kendisinin kapanmasını bekleyin ve sonra dokunmatik ekranın bundan sonra çalışıp çalışmadığını görmek için ana sıfırlama işlemini deneyin. İşte çalışmayan bir dokunmatik ekrana sahip bir telefonda nasıl yapıldığı:

    Telefonun bataryasının bitmesine izin verin. Kapattıktan sonra, 5 dakika boyunca şarj cihazına bağlayın ancak tekrar açmayın. Yeterli pil olduğunda, Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10 Plus’ınız Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. . Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Lütfen bu prosedürün tüm kişisel dosyalarınızı ve verilerinizi sileceğini ve onları kaybetmenizi istememize rağmen, bunu yapmaktan başka seçeneğiniz olmadığını unutmayın. Telefonun dokunmatik ekranı bundan sonra bile çalışmıyorsa, mağazaya getirmenin tam zamanı.

Umarım dokunmatik ekran çalışmadığında Galaxy S10 Plus’ınızı düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

İLGİLİ POSTLAR:

    Samsung Galaxy S10 Plus, Wifi’a bağlanmıyor. İşte nasıl düzelttiniz… Samsung Galaxy S10 Plus yavaş performansla nasıl düzeltilirSamsung Galaxy S10 Plus ekran titriyor. İşte yapmanız gerekenler…