Samsung Galaxy S10 Plus “Dosyalarım durdu” göstermeye devam ediyor

“Ne yazık ki, Dosyalarım durdu” hatası, telefonunuzun varsayılan dosya tarayıcısının bir nedenle kilitlenmesi anlamına gelir. Dosyalarımda bir sorun veya önceden yüklenmiş uygulamaların çökmesine neden olan bir ürün yazılımı sorununun işareti olabilir. Dosyalarım açıldıktan hemen sonra kapandığını bildiren kullanıcılar da var ve aynı şey. Çok sinir bozucu bir küçük hata ama düzeltilebilir. Aslında, bu sorunu çözmek için sadece birkaç prosedür uygulamanız gerekebilir.

Bu nedenle, bu makalede, “Dosyalarım durdu” hatasıyla telefonunuzda sorun gidermede size yol göstereceğim. Her olasılığı göz önünde bulunduracağız ve konunun neyle ilgili olduğunu belirleyene ve umarım düzeltene kadar onları tek tek ekarte edeceğiz. Bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda bu sorundan kaynaklanıyorsanız, bu makalenin size bir şekilde yardımcı olacağı için okumaya devam edin.

Yine de her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, o zaman bu telefonla ilgili bazı genel sorunlara değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Muhtemelen problemlerinize halihazırda mevcut çözümler var, bu yüzden sizinkine benzer sorunları bulmak için zaman ayırın. Bir tane bulamazsanız veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Lütfen bize sorunu gidermek bizim için daha kolay olacak şekilde mümkün olduğunca fazla bilgi verin. Bu hizmeti ücretsiz olarak sunduğumuz için endişelenmeyin, tek yapmanız gereken sorun hakkında bize yeterli bilgi vermektir.

Galaxy S10 Plus ile “Dosyalarım durdu” hatasını düzeltildi

Kilitlenmeye devam eden önceden yüklenmiş bir uygulamanın sorunlarını giderirken, sorunun ne olduğunu belirlemek için yeterince ayrıntılı olmanız gerekir. Telefonunuzun tekrar kusursuz çalışacağından emin olmanın en iyi yolu budur. Bu söylenirken, işte yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Zorla Yeniden Başlatma Yapın

Dosyalarım ile ilk karşılaştığınızda hata durdu, ürün yazılımı ile ilgili küçük bir sorun, hatta sadece bir aksaklık olabilir. Yapmanız gereken ilk şey, taklit pil çıkarma işlemidir. Telefonunuzun hafızasını tazeleyecek, tüm uygulamaları ve servisleri yeniden yükleyecektir. Eğer sorun düşündüğümüz kadar küçükse, o zaman bu prosedür sorunu çözmek için fazlasıyla yeterli olacaktır. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy S10 Plus logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon başarılı bir şekilde yeniden başlatıldıktan sonra, uygulamayı açın ve Dosyalarımın durup durmadığını kontrol edin. Hala devam ederse, bir sonraki prosedürü deneyin.

DA OKUYUN: Pandora Samsung Galaxy S10 Plus’ta çökmeye devam ediyor

İkinci çözüm: Uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizle

Bu prosedürü uygulamanız uygulamayı sıfırlar ancak endişelenmeyin, dosyalarınızın hiçbiri silinmeyecek. İlk bölüm, bozulma eğiliminde olan uygulamanın önbelleğini silmek, ikinci bölüm ise uygulamayı varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri getirmek üzere sıfırlamaktır. Çok etkili bir prosedür ve işte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Dosyalarım’ı bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Önbelleği temizle öğesine dokunun. Verileri temizle öğesine ve ardından onaylamak için Tamam öğesine dokunun.

Bundan sonra, hafızasını tekrar yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatmanız en iyisidir. Ardından “Dosyalarım durdu” hatasının hala görünüp görünmediğini görmek için uygulamayı açmaya çalışın ve bir nedenden dolayı hala devam ederse, bellenimi gidermenin zamanı gelmiştir.

Üçüncü çözüm: Sistem önbelleğini silin

Tıpkı uygulama önbelleklerinde olduğu gibi, sistem önbelleği de bozulabilir ve bu gerçekleştiğinde, uygulama çökmeleri de dahil olmak üzere performans sorunları ortaya çıkabilir. Önbelleği silmeniz gerekir, böylece yenisi ile değiştirilir ve bunun için telefonu kurtarma modunda başlatmanız ve önbellek bölümünü oradan silmeniz gerekir. Buna göre yönlendirilmeniz için aşağıdaki adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10 Plus’ınız Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. . Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Seçmek için Güç kısma tuşuna basın, evet, bunları vurgulamak için Güç tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. . Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bu işlemden sonra telefonunuzun başlaması biraz zaman alacaktır, ancak aktif hale gelmesini bekleyin ve ardından sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın. “Dosyalarım durdu” hatası hala ortaya çıkıyorsa, telefonunuzu sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yoktur.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus’ta Ekran Görüntüsü Almanın İki Kolay ve Ücretsiz Yolu

Dördüncü çözüm: Önemli dosyaları yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Firmware herhangi bir şekilde değiştirilmediyse, bir sıfırlama bu sorunu çözebilecek. Tüm uygulama ve bellenim sorunları için nihai çözümdür. Ancak, bazı dosyalarınızı ve verilerinizi kaybedebileceğiniz için olası tüm çözümleri tüketmeden önce bunu önermekten çekinmeyiz. Ancak bu noktada, telefonunuzu sıfırlamaktan başka seçeneğiniz yok. Bu nedenle, önemli dosyalarınız ve verilerinizin silinecekleri bir yedek oluşturduğunuzdan emin olun. Bundan sonra, hem google hem de samsung hesaplarınızı kaldırın; böylece sıfırlama işleminden sonra cihazınız kilitlenmeyecektir. Her şey hazırsa, telefonunuzu sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 + logosu göründüğünde, üç tuşun hepsini de bırakın. Galaxy S10 Plus’ınız Kurtarma Modunda çalışmaya başlar. . Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım Galaxy S10 Plus’ınızı “Ne yazık ki, Dosyalarım durdu” hatasıyla düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    Samsung Galaxy S10 Plus Google Haritalar çökmeye devam ediyorNetflix Samsung Galaxy S10 Plus çökmeye devam ediyorSamsung Galaxy S10 Plus WiFi bağlantısı düşmeye devam ediyor