Samsung Galaxy S10 Plus Ekran Titreme Sorunu

Samsung Galaxy S10 Plus ekran titremesi sorununun ortaya çıkmasının birkaç nedeni var, ancak donanım sorunu olmadığı sürece kendi başınıza çözebilirsiniz. Bu cihazın sahibi olarak, cihazınızın ekranının her zaman titreştiğini fark ederseniz ve bunun ciddi bir problemin işareti olabileceğini fark ederseniz, bazı sorun giderme prosedürlerini yerine getirmelisiniz.

Bu yazıda, titreyen bir ekranla Galaxy S10 Plus’ınızı nasıl gidereceğiniz konusunda size rehberlik edeceğim. Geçmişte bu sorunla karşılaştık, bu yüzden onu düzeltmenize yardımcı olabilecek bir veya iki şeyi zaten biliyoruz ve bugün sizinle paylaşmak istediğim şey bu. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve benzer bir sorun yaşıyorsanız, bu makale size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Ancak, başka bir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka bir sorununuz varsa, sahipler tarafından bildirilen yüzlerce sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza gidin. Muhtemelen web sitemizde zaten mevcut çözümler var ya da en azından, zaten çözdüğümüz benzer sorunlar var. Öyleyse, probleminize benzer veya ilişkili olanları bulmaya çalışın. Bununla birlikte, daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Galaxy S10 Plus ekran titreme sorununu giderme

Titreşen bir ekran, yazılımla ilgili küçük bir sorundan kaynaklanıyor olabilir, ancak telefon çok uzun süre suya batmışsa veya suya batmışsa, bunun donanımla ilgili bir sorun olduğu neredeyse kesindir. Bu nedenle, sorun gidermeye başlamadan önce, fiziksel ya da sıvı hasarı olmadığından emin olun. Değilse, cihazınızla ilgili sorunları gidermek için aşağıdaki adımları izleyin.

İlk adım: Telefonunuzu Güvenli Modda çalıştırın

Amaç, titremenin hala bu modda olup olmadığını görmek için cihazı gözlemlemeniz gerektiğidir. Titremenin kaybolduğunu varsayarsak, bu sorun üçüncü taraf bir uygulamanın neden olduğu anlamına gelir. Böyle bir uygulamayı arayın ve önbelleğini ve verilerini temizleyerek sıfırlamayı deneyin. Sorun hala çözülmediyse, kaldırmanız gerekebilir. Uygulamayı sıfırlamak ve kaldırmak, hangi uygulamanın soruna neden olduğunu belirlemek en zor kısımdır. Ama ekran sorunları söz konusu olduğunda, daha çok buna neden olan ağır bir oyun uygulamasıdır. Bu nedenle, yoğun bir şekilde oynuyorsanız, hangisinin soruna neden olduğunu zaten biliyorsunuzdur.

Öte yandan, sorun hala güvenli modda ortaya çıkıyorsa, sorun üretici yazılımında olabileceği için sorun gidermeye devam etmeniz gerekecektir.

Şimdi, telefonunuzu Güvenli Modda nasıl başlattığınıza bakın:

 1. Cihazı kapat.
 2. Ekranda görünen model adı ekranını geçen Güç tuşunu basılı tutun.
 3. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın.
 4. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra, Ses kısma tuşunu basılı tutun.
 5. Aygıt yeniden başlatmayı tamamlayana kadar Sesi azaltma tuşunu basılı tutmaya devam edin.
 6. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Ses seviyesini azaltma tuşunu bırakın.

Bu modda, tüm üçüncü taraf uygulamalar ve hizmetler geçici olarak devre dışı bırakıldığından, soruna uygulamalarınızdan veya oyunlardan birinin neden olma olasılığını ekarte etmek için herhangi bir şey yapmadan önce bu işlemi yapmanız mantıklıdır.

DA OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus, Wifi’a bağlanmayacak. İşte nasıl düzelttiniz…

İkinci adım: Önbellek bölümünü sil

Firmware sorun giderme doğrudan gidelim ve güvenli mod ilaçtan sonra yapmanız gereken bir sonraki şey önbellek bölümünü silmek. Bu sistem önbelleğini silecek ve değiştirecektir. Bozuk bir önbellek telefonunuzun genel performansında bir çok soruna neden olabileceğinden, bu işlemi yapmanız çok önemlidir.

Bu işlemi yapmak için telefonunuzu kurtarma modunda çalıştırmanız ve önbellek dizinini oradan silmeniz gerekir. Dosyalarınızın ve verilerinizin hiçbiri silinmeyeceğinden, yedekleme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. İşte böyle yapılır:

 1. Cihazı kapat.
 2. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 3. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşu da bırakın.
 4. Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri görünmeden önce bir ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir.
 5. Önbellek silme bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 6. Seçmek için Güç tuşuna basın.
 7. Evet , onları vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın.
 8. Önbellek silme bölümü tamamlandığında, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır.
 9. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuz, silinen önbelleği yeniden oluşturacağından bu işlemden sonra yeniden başlatılması biraz zaman alacaktır. Ondan sonra, titremenin devam edip etmediğini ve eğer öyleyse, telefonunuzu sıfırlamaktan başka seçeneğiniz olmadığını görün.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus Şarj Edilemiyor mu? İşte yapmanız gerekenler…

Üçüncü adım: Dosyaları yedekleyin ve telefonu sıfırlayın

Bu noktada, sorunu çözeceği garantisi olmasa bile ana sıfırlamayı yapmanız önemlidir. Yalnızca bir ürün yazılımı sorunu olasılığını ortadan kaldırmakla kalmaz, tüm kişisel bilgilerinizi, dosyalarınızı, uygulamalarınızı ve daha fazlasını siler. Dolayısıyla, sorun bundan sonra da devam ederse, tekrar mağazaya geri getirmeye karar verirseniz ve teknisyene bir göz atmaya karar verirseniz gizliliğiniz için endişelenmenize gerek yoktur.

Bu nedenle, sıfırlanmadan önce önemli dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklediğinizden emin olun, çünkü silinecek ve bundan sonra bunları alamayacaksınız. Ayrıca, telefonunuzda ayarlanan Google Kimliğinin şifresini bildiğinizden emin olun, çünkü sıfırlamadan sonra telefonunuzu ayarlamak için aynı hesabı kullanmanız gerekir. Daha da iyisi, cihazı gerçekten sıfırlamadan önce hesabı kaldırın.

 1. Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazdaki bir Samsung hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa Karşı Koruma’yı etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı tamamlamak için Samsung kimlik bilgilerinize ihtiyacınız olacak.
 2. Cihazı kapat.
 3. Ses Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun.
 4. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir).
 5. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın.
 6. Seçmek için Güç düğmesine basın.
 7. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın.
 8. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın.
 9. Ana sıfırlama tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır.
 10. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Eğer diğerleri başarısız olursa, o zaman tekrar mağazaya gidip telefonu kontrol ettirmelisiniz. Bir donanım problemi olması çok mümkün.